Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНОЇ ДІЇ НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ВИЛИВКІВ ІЗ сплавів на основі заліза і алюмінію

ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНОЇ ДІЇ НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ВИЛИВКІВ ІЗ сплавів на основі заліза і алюмінію / сторінка 10

Назва:
ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНОЇ ДІЇ НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ВИЛИВКІВ ІЗ сплавів на основі заліза і алюмінію
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,44 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 

У розділі 4 наведено результати досліджень з визначення оптимальних параметрів технології ЕГІО розплаву сплавів алюмінієвих ливарних (ДСТУ 2839-94), що забезпечують одержання виливків із заданими структурою й властивостями [1, 9, 30, 35]. Для визначення єдиного підходу до вибору технологічних режимів, як базові об'єкти обробки, взято сплави доевтектичного складу (АК7ч, 7 % Si; АК9ч, 9 % Si), складу, близького до евтектичного (АК12ММгН; 11,6 % Si), і заевтектичного складу (АК21М2,5Н2,5; 21 % Si). Дослідження проводили методом порівняльного аналізу якості отриманих виливків, із вихідного та дослідного металу (20 кг), однієї й тієї ж плавки. Ступінь дегазації розплаву оцінювалася за зміною величини загальної пористості в литому металі.
На сплаві АК7ч проводилася оцінка впливу температури розплаву (при енергії Wо =1,25 кДж, часу t = 60 c, частоті f =3 імп./с) на ефективність дії ЕГІО розплаву на характеристики структури: довжину часток Si (LSi) в евтектиці ?(Аl)+Si, загальну пористість (ЗП), об’єм компактних інтерметалідних фаз (Vк. інтерм.), а також властивості литого металу, рис. 6. Тут і далі ВПЯ - відносний показник якості оцінюваного параметра (дослідний/вихідний). З ростом температури нагрівання розплаву з 765 до 780 С показники якості дослідного металу покращилися.
Рис. 6. Вплив перегріву
У той час перегрів розплаву до температури (790 С), що перевищує оптимальну (для досліджуваного сплаву це 740 С), негативно позначався на характеристиках структури (крім мікрозерна) і спричиняв зниженню механічних властивостей сплаву АК7ч. Також установлено, що розмір мікрозерна, у дослідженому діапазоні температур, від ступеня перегріву не залежить.
Вплив енергії (Wо). Ступінь подрібнення кристалічної структури в сплаві АК7ч характеризується залежностями, які мають характер кривих, показаних на рис. 7, з оптимумом у діапазоні від 1,25 до 2,5 кДж. За сукупністю позитивних змін (максимальний ступінь подрібнення структури та мінімальна загальна пористість) у литому металі визначено оптимальну енергію Wо = 2,5 кДж. Зі збільшенням Wо до 3,75 кДж загальна пористість продовжує зменшуватися, а ефективність подрібнення структури литого металу знижується.
Проаналізуємо тепер з позицій кластерної будови розплавів залежність розмірів макро- і мікрозерна від енергії. Зі зростанням Wо розмір кластерів, у межах яких зберігається впорядковане розташування атомів, і які є ймовірними місцями появи зародків кристалізації, зменшується. Їх кількість - зростає. Це приводить до подрібнення зерна, як на макро -, так і на мікрорівні, чому відповідає спадна ділянка кривих на рис. 7. Однак при великій (для даного об’єму розплаву) енергії дії відбувається руйнування ближнього порядку, аналогічно тому, як це має місце у випадку витримки розплаву при підвищеній температурі. Кількість затравок зародків тут зменшується, а критичний радіус зародка збільшується, і зерно укрупнюється (на рис. 7 висхідна ділянка кривих). Величина енергії, за якої відбувається максимальне подрібнення зерна в сплавах на основі алюмінію, для даних умов експерименту, знаходиться в інтервалі від 1,25 до 2,5 кДж (рис. 7). Це цілком з’ясовано, оскільки важко уявити, наприклад, що при даній температурі всі кластери мають однаковий розмір. Найбільш імовірний випадок їх певного розподілу за розмірами. Для подрібнення кластерів різних розмірів потрібна різна енергія, що приводить до появи повільного мінімуму на кривих (рис. 7) та характеризує залежність ступеня подрібнення структури від Wо.
Рис. 7. Вплив енергії в імпульсі
Вплив інтегрального показника “n” на структуру сплаву АК7ч показано на рис. 8. Тут суцільна лінія позначає режим, при якому часЕГІО t = const, енергія Wо = 2,5 кДж), а пунктирна – режим, при якому частота f = const, Wо = 2,5 кДж. Експериментально встановлено, що макро- (на 60 %) і мікрозерна (в 2 рази) подрібнюються після ЕГІО розплаву з n = 200 імп. Подальше збільшення показника “n” не впливає на ступінь подрібнення структури. |
Рис. 8. Вплив числа імпульсів
Сплав АК9ч [9].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНОЇ ДІЇ НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ВИЛИВКІВ ІЗ сплавів на основі заліза і алюмінію

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок