Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНОЇ ДІЇ НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ВИЛИВКІВ ІЗ сплавів на основі заліза і алюмінію

Загрузка...

ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНОЇ ДІЇ НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ВИЛИВКІВ ІЗ сплавів на основі заліза і алюмінію / сторінка 16

Назва:
ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНОЇ ДІЇ НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ВИЛИВКІВ ІЗ сплавів на основі заліза і алюмінію
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,44 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 

У сьомому розділі виконане узагальнення результатів досліджень. Визначено в розплаві зони ефективної ЕГІО. Після заповнення ковша розплавом у ньому виникають як мінімум 4 основні гідродинамічні зони. Гідродинамічно активна зона обмежена висхідними потоками в центральній частині ковша і спадними - уздовж його бічних стінок. У донній частини розташована гідродинамічно пасивна зона, яка обумовлена скупченням холодного металу. Зона в центральній частині ковша характеризується як область активного газовиділення, а зона на межі розподілу метал - шлак є перехідною.
При проведенні ЕГІО відбувається зміна геометрії основних гідродинамічних зон у ковші. При цьому в розплаві створюється імпульсне поле підвищеного тиску, яке можна розрахувати, а поблизу хвилеводу ЕРГПК з'являються дві гідродинамічні зони (області нелінійних і лінійних коливань газових пухирців), обумовлені акустичним впливом в об’ємі розплаву. ЕГІО впливає на зміни структури виливків зі сплавів на основі заліза й алюмінію та приводить до: подрібнювання зернистої структури литого металу, компактизації структурних складових, що впливають на властивості, зниженню пористості.
Визначено ознаки, які характеризують ефективність ЕГІО: підвищення рідкотекучісті розплаву, подрібнення кристалічної структури литого металу, зниження дефектів газоусадкового походження. Узагальнення результатів експериментальних досліджень дозволило поглибити наукові знання про фізичну сутність ефектів, що проявляються після ЕГІО розплаву. Зокрема, глибина усадкової раковини залежно від кількості імпульсів або часу обробки може як знижуватися, так і збільшуватися. Такий характер процесу можна пояснити різними стадіями стану розплаву на різних тимчасових етапах ЕГІО. З фізичної точки зору першу стадію процесу ЕГІО (t = 10 - 40 с) можливо охарактеризувати інтенсивним виділенням під дією хвиль тиску розчинених у розплаві газів. При кристалізації розплаву, який перебуває в такому стані, газові включення не встигають спливти, що підтверджується збільшенням підусадкової пухкості в литому металі. Наступне (при t ? 60 с) збільшення глибини усадочної раковини пов'язане зі збільшенням ступеня дегазації.
Механізм керування якістю виливків через рідкий стан ґрунтується на тім, що при збільшенні кількості змушених зародків кристалізація йде при меншому переохолодженні. Залежно від того, як змінюється кількість спонтанних зародків, загальна їх кількість може збільшуватися або зменшуватися. Якщо система в меншому ступені схильна до переохолодження, то збільшення числа змушених затравок зародків (при зменшенні спонтанних) слабко відіб'ється на стані розплаву і загальне число потенційних центрів зародкоутворення буде зростати. При кристалізації такого сплаву подрібнюються структурні складові. Якщо система чутлива до переохолодження, то при збільшенні числа змушених затравок зародків кількість спонтанних буде зменшуватися більш істотно, що приведе до зменшення загального числа потенційних центрів кристалізації та росту структурних складових у литому металі.
Головною особливістю способу ЕГІО є те, що в результаті періодичного введення в розплав широкосмугового спектра коливань у рідкому металі відбуваються необоротні структурні зміни, які зберігаються до кінця формування виливка й спостерігаються у вигляді структурних змін від атомарного до макрорівня, включаючи здрібнювання мікрозерна, зменшення ліквації хімічних елементів, зниження пористості й підвищення щільності виливків.
У таблиці 4 наведено результати підсумку використання ЕГІО в ливарних технологіях які підтверджують достатність практичного використання наведених у дисертації науково обгрунтованих теоретичних положень та експериментальних результатів.
Класифікаційні ознаки функціональних можливостей способу електрогідроімпульсної обробки розплаву можуть бути постульовані так:
а) динаміка хвилеводу - імпульсна, зворотно-поступальна, дискретно повторювана;
б) енергія, що визначає ефект обробки - електрична, механічна, акустична;
в) розподіл енергії за тимчасовим масштабом - пульсуюче /одиничного імпульсу/, імпульсне /за час обробки/;
г) розподіл енергії за геометричним масштабом: макро-, мікро-, мезо -, субмікро -, атомарний рівні;
д) тиск у середовищі - біполярний;
е) характер структурних змін - дискретний.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНОЇ ДІЇ НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ВИЛИВКІВ ІЗ сплавів на основі заліза і алюмінію

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок