Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНОЇ ДІЇ НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ВИЛИВКІВ ІЗ сплавів на основі заліза і алюмінію

ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНОЇ ДІЇ НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ВИЛИВКІВ ІЗ сплавів на основі заліза і алюмінію / сторінка 3

Назва:
ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНОЇ ДІЇ НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ВИЛИВКІВ ІЗ сплавів на основі заліза і алюмінію
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,44 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 

Методи дослідження. В роботі використовується комплексний метод дослідження, який включає математичне моделювання електричних і гідродинамічних процесів в ЕРГПК, чисельне моделювання параметрів поля тиску в розплаві; експериментальну перевірку розроблених моделей. Дослідження макро-, мікроструктури, механічних і (або) експлуатаційних властивостей вихідного та дослідного металу проводили за стандартними методиками.
Наукова новизна отриманих результатів.
1. Розроблено наукові основи ЕГІО розплаву в ковші хвилеводом ЕРГПК, які базуються на результатах математичного і чисельного моделювання, дослідженнях фізико-хімічних процесів при ЕГІО металу та дозволяють вперше довести, що електрогідроімпульсна дія на метал приводить до утворення в ньому хвиль стиснення – розтягування високої інтенсивності, які сприяють виділенню в розплаві газових пухирців і виникненню (при напрузі розряду, що перевищує 40 кВ) двох гідродинамічних зон, відповідно лінійних і нелінійних коливань пухирців.
2. Встановлено, що при ЕГІО металевого розплаву внаслідок інтенсифікації масопереносу, обумовленого пульсацією пухирців, прискорюються процеси: коагуляції газових пухирців, їх спливання, флотації ними неметалевих включень і гомогенізації хімічного складу сплаву, а висока інтенсивність силової дії на розплав (швидкість росту тиску в розплаві більше як 3 кПа /мкс) обумовлює здрібнювання мікронеоднорідностей, збільшення кількості зародків і переохолодження металу, приводить до подрібнення його литої структури. Ефективність таких процесів при поєднанні ЕГІО з введенням в сплав модифікуючих реагентів істотно збільшується.
3. Вперше визначено, що межа зони лінійних коливань газових пухирців в розплаві розповсюджується на відстань в 2 рази більше, ніж нелінійних, та залежить від енергії, що запасається, і змінюється в межах від 75 до 400 мм від осі хвилеводу електророзрядного генератора пружних коливань пропорційно величині енергії, що вводиться, - від 1 до 5 кДж. При цьому оптимальне число імпульсів для ефективної обробки алюмінієвого розплаву повинне бути не менше 200, а сплавів на основі заліза - не менше 600, що пов'язано з різним хвильовим опором металів.
4. Встановлено, що внаслідок зміни умов кристалізації (в алюмінієвих сплавах, що містять від 0,6 до 1,9 % заліза, відбувається зміна морфології до 40 % інтерметалідних фаз (з голчатої на компактну), двократне зменшення розмірів частинок первинного кремнію в евтектиці, що сприяє підвищенню пластичності в середньому на 70 % і міцності – на 10 %. Зниження загальної пористості (в середньому на 60 %) обумовлює підвищення герметичності виливків, що працюють під тиском.
При ЕГІО спеціальних чавунів і сталі включення графіту в чавуні стають більш компактними і розподіляються рівномірно, збільшується дисперсність перліту, досягається підвищення густини литого металу, а в сталі 25Л зменшується кількість неметалевих включень з 6 шт./мм до 3 шт./мм і в 2 рази – їх розмір. В спеціальних залізовуглецевих сплавах – 250Х25НТ, Х12, після ЕГІО формується метастабільний аустеніт, підвищується ступінь легованості матриці дрібними карбідами Ме23С6, відбувається її зміцнення, що приводить до збільшення зносостійкості деталей, які працюють в умовах гідроабразивного зносу.
5. Створено нові технології, які призначено для ЕГІО розплаву в ковші. У тому числі, розроблені: комплексні технології “Флюс + ЕГІО” і “ЕГІО + МЛНТ (машина лиття під низьким тиском)” – для виготовлення виливків з алюмінієвих сплавів, “Модифікування + ЕГІО” – для отримання виливків з ЧПГ і ЧШГ; “Легування + Модифікування + ЕГІО” – для виробництва виливків із зносостійких сплавів.
Обґрунтованість і достовірність наукових положень, висновків і рекомендацій базується на фундаментальних закономірностях механіки суцільних середовищ. Теоретичні дослідження проведені з використанням математичних моделей, які адекватно описують електричні і гідродинамічні процеси у джерелі впливу на розплав, застосовано точні математичні перетворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНОЇ ДІЇ НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ВИЛИВКІВ ІЗ сплавів на основі заліза і алюмінію

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок