Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНОЇ ДІЇ НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ВИЛИВКІВ ІЗ сплавів на основі заліза і алюмінію

ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНОЇ ДІЇ НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ВИЛИВКІВ ІЗ сплавів на основі заліза і алюмінію

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНОЇ ДІЇ НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ВИЛИВКІВ ІЗ сплавів на основі заліза і алюмінію
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,44 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО – ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ МЕТАЛІВ ТА СПЛАВІВ
Грабовий Валерій Михайлович
УДК 621.74. 56: 669.714.2:620.192.4 |
Наукові І Технологічні Основи
ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНОЇ ДІЇ
НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ВИЛИВКІВ ІЗ сплавів
на основі заліза і алюмінію
Спеціальність 05. 16. 04 - Ливарне виробництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті імпульсних процесів і технологій
Національної академії наук України.
Науковий консультант: член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор Дубодєлов Віктор Іванович, Фізико – технологічний інститут металів та сплавів НАН України, завідувач відділу.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Затуловський Сергій Семенович, Фізико – технологічний інститут металів та сплавів НАН України, завідувач відділу;
доктор технічних наук, професор Луньов Валентин Васильович, Запоріжський національний технічний університет МОН, завідувач кафедри;
доктор технічних наук, професор Хричіков Валерій Євгенович, Національна металургійна академія України МОН, завідувач кафедри.
Захист відбудеться “ 22 “ листопада 2007 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.232.01 при Фізико – технологічному інституті металів та сплавів НАН України, 03680, м. Київ-142, пр. Вернадського 34 /1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико – технологічного інституту металів та сплавів НАН України за адресою: 03680, м. Київ-142, пр. Вернадського 34 /1.
Автореферат розісланий “3 “ жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.232.01
доктор технічних наук |
М.І. Тарасевич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поліпшення якості виливків із сплавів на основі Fe і Al є однією з основних задач сучасного ливарного виробництва. Використовування вакуумування (США, Японія, Німеччина), синтетичних шлаків (Швеція, Італія), пульсаційного перемішування (Англія, Росія) в ливарному виробництві України обмежено із економічних причин, а модифікування розплаву – достатньо складний процес, що здійснюється у нерівноважних умовах. Ряд нових способів обробки металу базується на імпульсному і хвильовому русі розплаву, що пов'язане з короткочасним і інтенсивним впливом – удар, вибух, електричний розряд і таке інше. Серед них найбільш економічним (енерговитрати до 2,5 кВтг/т) є спосіб електрогідроімпульсної (ЕГІ) обробки розплаву в ковші хвилеводом електророзрядного генератора пружних коливань (ЕРГПК). Разом з тим, широке практичне використання цього способу в ливарному виробництві стримувалось недостатністю узагальнюючих досліджень механізму та закономірностей впливу електрогідроімпульсної обробки (ЕГІО) на структуру та властивості сплавів. Окрім того, ефективність ЕГІО залежить від багатьох факторів: параметрів розрядного контуру, що впливають на перетворення електричної енергії, її просторовий перерозподіл, підвищення густини енергії та формування акустичного поля тиску; стану розплаву; умов збереження ефектів обробки при формуванні виливка. Керування вихідними параметрами ЕРГПК (амплітуда, швидкість, прискорення) не завжди забезпечує створення необхідних оптимальних величин і розподілу акустичного поля тиску в розплаві. Ефект від ЕГІО може бути посилений за допомогою зміни вхідних характеристик ЕРГПК (напруга, ємність, число імпульсів) і використаний для інтенсифікації імпульсних рухів рідини, локального підвищення тиску, гомогенізації та рафінування розплаву, поліпшення структури та властивостей литого металу.
Тому, поглиблення наукових знань про формування і розподіл інтенсивних хвиль тиску в розплаві, створення наукових основ ЕГІО та механізмів ЕГІ дії на метал, визначення оптимальних технологічних режимів обробки, дослідження особливостей структурних змін у виливках із сплавів на основі заліза і алюмінію одержаних таким способом є актуальною проблемою, вирішенню якої й присвячена запропонована робота.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНОЇ ДІЇ НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ВИЛИВКІВ ІЗ сплавів на основі заліза і алюмінію

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок