Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Палеобіогеохімічний аналіз геоісторичних подій (на прикладі кайнозою півдня та південного заходу Східно-європейської платформи)

Палеобіогеохімічний аналіз геоісторичних подій (на прикладі кайнозою півдня та південного заходу Східно-європейської платформи)

Назва:
Палеобіогеохімічний аналіз геоісторичних подій (на прикладі кайнозою півдня та південного заходу Східно-європейської платформи)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
45,07 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
національна академія наук україни
інститут геологічних наук
Васильєв Олександр Миколайович
УДК 551.7:(564+550.47):504.06
Палеобіогеохімічний аналіз геоісторичних подій
(на прикладі кайнозою півдня та південного
заходу Східно-європейської платформи)
04.00.09 – палеонтологія та стратиграфія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеню
доктора геологічних наук
Київ – 


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі геології Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна
Офіційні опоненти:
доктор геолого-мінералогічних наук
ЗЕРНЕЦЬКИЙ Борис Федорович
Інститут геологічних наук НАН України, в. н. с.
доктор геолого-мінералогічних наук, професор
ЛЕЩУХ Роман Йосипович
Львівський національний університет ім. Івана Франка
завідувач кафедри, Міністерство освіти і науки України
доктор геологічних наук
ШНЮКОВ Сергій Євгенович
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
доцент, Міністерство освіти і науки України
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет, геолого-географічний факультет, Міністерство науки і освіти України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться "22" березня 2005 р. о 10-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 26.162.01 при Інституті геологічних наук НАН України у конференц-залі за адресою: 01054, Київ, вул. О. Гончара, 55-б.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту геологічних наук НАН України за адресою Київ, вул. О. Гончара, 55-б.
Автореферат розісланий "2" лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
канд. геол.-мін. наук Т. С. Рябоконь


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Біогеохімічні дослідження скелетної речовини безхребетних були розпочаті ще у кінці ХІХ ст., й практично відразу їх результати притягнули до себе увагу спеціалістів різних галузей природознавства. Відтоді інтерес до цих досліджень то слабшав, то відновлювався, але у цілому скелетна біогеохімія поступово стала невід’ємною частиною палеогеографії, палеонтології, гідробіології, геохімії, екології, у її складі відокремилися самостійні розділи та напрями.
Вже перші серйозні оцінки хімічного складу організмів показали, що геохімічні особливості скелетної речовини безхребетних, з одного боку, є своєрідним кодом таксону, а з іншого, несуть інформацію про стан навколишнього середовища. З тієї пори, не зважаючи на значний обсяг проведених досліджень, завдання, яке полягає в оцінці співвідношень хімічний склад – таксо-номічний ранг та хімічний склад – показники умов середовища, однозначного рішення не отримало. Ця проблема ще більше ускладнюється у тих випадках, коли використовується викопний матеріал і, відповідно, домішуються постседиментаційні фактори.
У той же час для потреб геологозйомочних робіт та цілеспрямованих пошуків корисних копалин палеобіогеохімічні дані мають суттєве значення. Їх використання надає додаткове незалежне джерело інформації для палеогеографічних реконструкцій та уточнення стратиграфічних побудов.
Існуючий доробок біогеохімічних знань дозволяє сформулювати основні принципи сучасного напряму палеобіогеохімії – палеобіогеохімічного аналізу геоісторичних подій, який дає змогу позбавитися від багатьох недоліків, які притаманні палеобіогеохімії у класичному варіанті.
Ідея реєстрації геоісторичних подій є основою подійної стратиграфії, яка використовує для розчленування, кореляції та датування товщ різні літологічні, геохімічні та палеонтологічні дані високої детальності. Поряд з методами біостратиграфії, магнітостратиграфії та радіологічної геохронології при вирішуванні задач подійної стратиграфії ефективний й палеобіогеохімічний аналіз. Його застосування сумісно з класичними літолого-палеонтологічними методами для детальних стратиграфічних кореляцій та палеогеографічних досліджень кайнозойських розрізів України є одним з шляхів поліпшення якості геологічної зйомки середнього та великого масштабів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Реферат на тему: Палеобіогеохімічний аналіз геоісторичних подій (на прикладі кайнозою півдня та південного заходу Східно-європейської платформи)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок