Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ ЗАРОДЖЕННЯ ІНДУКОВАНИХ ВОДНЕМ ТРІЩИН В ЗВАРНИХ З’ЄДНАННЯХ ВИСОКОМІЦНИХ НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ

МЕХАНІЗМ ЗАРОДЖЕННЯ ІНДУКОВАНИХ ВОДНЕМ ТРІЩИН В ЗВАРНИХ З’ЄДНАННЯХ ВИСОКОМІЦНИХ НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ

Назва:
МЕХАНІЗМ ЗАРОДЖЕННЯ ІНДУКОВАНИХ ВОДНЕМ ТРІЩИН В ЗВАРНИХ З’ЄДНАННЯХ ВИСОКОМІЦНИХ НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,38 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона
ІГНАТЕНКО
Олексій Вікторович
УДК 669.018
МЕХАНІЗМ ЗАРОДЖЕННЯ ІНДУКОВАНИХ ВОДНЕМ ТРІЩИН В ЗВАРНИХ З’ЄДНАННЯХ ВИСОКОМІЦНИХ НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ
05.03.06 — Зварювання та споріднені процеси і технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор, академік НАН України
Походня Ігор Костянтинович
Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України,
завідувач відділом
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор, академік НАН України
Махненко Володимир Іванович, Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України,
завідувач відділом
доктор фізико-математичних наук
Котречко Сергій Олексійович
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України,
завідувач відділом
Захист дисертації відбудеться “ 02 ” липня 2008 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .182.01 при Інституті електрозварю-вання ім. Є.О. Патона НАН України, 03150, м. Київ, 150, вул. Боженка, 11.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту електрозварю-вання ім. Є.О. Патона НАН України, 03150, м. Київ, 150, вул. Боженка, 11.
Автореферат розісланий “ 02 ” червня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічний наук
Л.С. Киреєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом останніх десятиліть спостерігається постійно зростаючий інтерес до проблеми деградації властивостей зварних конструкцій на основі сплавів заліза в результаті дії розчиненого в металі водню. У багатьох провідних країнах світу виконуються інтенсивні теоретичні та експериментальні дослідження взаємодії водню з металами. Щорічно проводяться міжнародні та національні конференції, публікуються сотні статей, видаються огляди й монографії великого обсягу, присвячені різним аспектам цієї проблеми. Підвищений інтерес до дослідження механізмів негативного впливу водню на властивості металів викликаний практичним значенням цієї проблеми. Численні аварії та катастрофи, обумовлені впливом водню, викликають великі втрати, нерідко створюють екологічну загрозу. Використання водню і сполук водню як енергоносіїв — одна з основних проблем розвитку сучасної техніки, промисловості та будівництва.
Сьогодні для зварних конструкцій відповідального призначення у все зростаючих обсягах застосовуються високоміцні низьколеговані (ВМНЛ) сталі. У зварних з’єднаннях із ВМНЛ сталей часто спостерігається явище оборотної водневої крихкості (ОВК). Результатом процесів, що відбуваються в зварному з’єднанні при ОВК, є утворення індукованих воднем холодних тріщин (ІВХТ). Вивченню механізмів утворення індукованих воднем холодних тріщин присвячені роботи таких відомих учених як Б.О. Колачев, С.О. Котречко, Ю.Я. Мєшков, І.К. Походня, В.І. Швачко, В.В. Панасюк. Ними встановлений ряд специфічно особливостей, які властиві цьому явищу. ОВК починає проявлятися вже при досить низьких концентраціях водню (<  см3/100 г) і призводить до істотного зниження міцності та надійності зварного з’єднання. Водневе окрихчення залежить від температури та швидкості деформації металу. Найбільш сильно ОВК проявляється при температурі металу, близькій до нормальної, і швидко слабшає з підвищенням або зниженням температури. Розвиток ОВК відбувається при низьких швидкостях деформації металу зварного з’єднання, яка викликається зовнішніми або залишковими напруженнями. Зі збільшенням швидкості деформації негативний вплив водню зменшується, а при високих швидкостях метал руйнується при тих же значеннях напруження, що й метал, який не містить водню. На практиці для запобігання виникненню ІВХТ застосовують попередній підігрів або підігрів металу зварюваних з’єднань безпосередньо у процесі зварювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МЕХАНІЗМ ЗАРОДЖЕННЯ ІНДУКОВАНИХ ВОДНЕМ ТРІЩИН В ЗВАРНИХ З’ЄДНАННЯХ ВИСОКОМІЦНИХ НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок