Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРИТЕРІЇ І ПРИЙОМИ ОЦІНКИ ТА ДОБОРУ ЯЄЧНИХ КУРЕЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СЕЛЕКЦІЇ У ПТАХІВНИЦТВІ

КРИТЕРІЇ І ПРИЙОМИ ОЦІНКИ ТА ДОБОРУ ЯЄЧНИХ КУРЕЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СЕЛЕКЦІЇ У ПТАХІВНИЦТВІ

Назва:
КРИТЕРІЇ І ПРИЙОМИ ОЦІНКИ ТА ДОБОРУ ЯЄЧНИХ КУРЕЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СЕЛЕКЦІЇ У ПТАХІВНИЦТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,13 KB
Завантажень:
5
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ТВАРИННИЦТВА
ПАНЬКОВА СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА
УДК: 636.52/58.082:517
КРИТЕРІЇ І ПРИЙОМИ ОЦІНКИ ТА ДОБОРУ ЯЄЧНИХ КУРЕЙ
ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СЕЛЕКЦІЇ У ПТАХІВНИЦТВІ
06.02.01 – розведення та селекція тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті птахівництва Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Степаненко Іван Андрійович,
Інститут птахівництва УААН, провідний науковий співробітник відділу селекції та генетики сільськогосподарської птиці
Офіційний опонент: доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН Коваленко Віталій Петрович, Херсонський державний аграрний університет, завідувач кафедри генетики і розведення сільськогосподарських тварин
Офіційний опонент: кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Кравець Галина Іванівна,
Харківська державна зооветеринарна академія, доцент кафедри технології птахівництва та технічного сервісу у тваринництві
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, кафедра птахівництва, м. Київ.
Захист відбудеться 20 червня 2006 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 65.356.01 Інституту тваринництва УААН за адресою: вул. 7-ї Гвардійської Армії, 3, п/в Кулиничі, Харківський район, Харківська область, 62404.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту тваринництва УААН за адресою: вул. 7-ї Гвардійської Армії, 3, п/в Кулиничі, Харківський район, Харківська область, 62404.
Автореферат розісланий 14 квітня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Корх


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення ефективності використання наявного в Україні генофонду птиці яєчного та м’ясного напрямків продуктивності в значній мірі обумовлено розробкою найбільш оптимальних програм селекції для отримання максимального генетичного прогресу за господарсько-корисними ознаками за короткий проміжок часу. Одним із резервів підвищення ефективності селекції птиці є використання нових прийомів і методів, які прискорюють селекційний процес при визначенні племінної цінності, доборі батьківських пар для відтворення нащадків із заданими властивостями (Заморська Т.А., 1988; Гальперн І.Л., 2002; Коваленко В.П., Бородай В.П., 2003). При удосконаленні та створенні ліній використання генетико-математичних методів, комп’ютерної техніки та статистичних програм, що враховують специфіку біологічних об’єктів на рівні математичного моделювання, дасть можливість, на думку О.Г. Бичаєва (2002), здійснювати селекційний процес на новому, більш якісному рівні. Тому на сучасному етапі розвитку птахівництва важливе значення для прогресу селекції має розробка нових ефективних прийомів та критеріїв оцінки, добору особин для відтворення стада, що спрямовані на використання математичних методів оптимізації, моделювання, генетико-статистичного аналізу та комп’ютерної техніки. У зв’язку з цим тема даної роботи актуальна.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота була складовою частиною досліджень, виконаних у відділі селекції та генетики сільськогосподарської птиці Інституту птахівництва Української академії аграрних наук (ІП УААН) протягом 2001-2005 років, за темою 01.01. “Створити інформаційні технології оптимізації й моделювання селекційних процесів у птахівництві” (номер державної реєстрації 0104U004287).
Мета і завдання досліджень. Метою досліджень була розробка критеріїв і прийомів оцінки та добору яєчних курей для підвищення ефективності селекції у птахівництві з використанням математичних методів. Для досягнення вказаної мети було поставлено наступні завдання:
1.
Удосконалити критерії оцінки і відбору птиці для підвищення її несучості.
2.
Вивчити можливість підвищення точності прогнозування індивідуальної несучості курей при стихійних відхиленнях емпіричної кривої яйцекладки від стандарту (модельної кривої).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: КРИТЕРІЇ І ПРИЙОМИ ОЦІНКИ ТА ДОБОРУ ЯЄЧНИХ КУРЕЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СЕЛЕКЦІЇ У ПТАХІВНИЦТВІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок