Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ І ЗАСОБИ РАЦІОНАЛЬНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ТА АКУМУЛЮВАННЯ ЕНЕРГІЇ СОНЦЯ ТА ВІТРУ В АВТОНОМНИХ ЕНЕРГОСИСТЕМАХ

МЕТОДИ І ЗАСОБИ РАЦІОНАЛЬНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ТА АКУМУЛЮВАННЯ ЕНЕРГІЇ СОНЦЯ ТА ВІТРУ В АВТОНОМНИХ ЕНЕРГОСИСТЕМАХ

Назва:
МЕТОДИ І ЗАСОБИ РАЦІОНАЛЬНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ТА АКУМУЛЮВАННЯ ЕНЕРГІЇ СОНЦЯ ТА ВІТРУ В АВТОНОМНИХ ЕНЕРГОСИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,36 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
КИРПАТЕНКО Ілля Миколайович
УДК 621.311.26: 620.91
МЕТОДИ І ЗАСОБИ РАЦІОНАЛЬНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ТА АКУМУЛЮВАННЯ ЕНЕРГІЇ СОНЦЯ ТА ВІТРУ В АВТОНОМНИХ ЕНЕРГОСИСТЕМАХ
Спеціальність: 05.14.08 – Перетворювання відновлюваних
видів енергії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі загальних проблем використання відновлюваних джерел енергії Інституту електродинаміки НАН України, м. Київ.
Науковий керівник - доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Кудря Степан Олександрович,
Інститут електродинаміки НАН України, завідувач
відділу загальних проблем використання
відновлюваних джерел енергії.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, старший науковий співробітник Павлов Віктор Борисович, Інститут електродинаміки НАН України, провідний науковий співробітник відділу стабілізації параметрів електромагнітної енергії;
- кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Головко Володимир Михайлович, Національний науковий центр “Інститут електрифікації та механізації сільського господарства” Української академії аграрних наук, старший науковий співробітник відділу електрифікації та автоматизації сільського господарства.
Провідна установа – Національний технічний університет України “КПІ” Міністерства освіти і науки України, кафедра електричних станцій, м. Київ.
Захист відбудеться “_08___” ___жовтня____ 2003 р. об _1100__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.03 в Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 03680, м. Київ-57, просп. Перемоги, 56, тел. 456-91-15.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України (03680, м. Київ-57, просп. Перемоги, 56).
Автореферат розіслано “__04__”______вересня______2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. І. Титко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Однією з головних науково – технічних проблем є проблема компенсації нестабільності відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в автономних енергосистемах. Комплексне використання різних видів ВДЕ певною мірою може вирішити цю проблему, але для прийнятного по стабільності енерго -, а зокрема електрозабезпечення споживачів необхідно в енергосистемах на основі ВДЕ використовувати акумулюючі пристрої.
В зв’язку з тим, що від системи акумулювання в значній мірі залежить робота енергосистеми, забезпечення ефективної роботи системи акумулювання за рахунок узгодження джерела енергії і акумулятора є однією з найважливіших задач при проектуванні автономних енергосистем.
Через велику вартість системи акумулювання (20 – 30% від вартості енергосистеми) визначення оптимальної ємності системи акумулювання, при якій стабільне забезпечення споживачів гарантується із заданою ймовірністю, є також важливою задачею. Таким чином, окреслені задачі є одними з пріоритетних, і роботи в цьому напрямку будуть вагомим внеском в розв’язання проблеми підвищення ефективності автономних енергосистем на основі ВДЕ.
Актуальність теми. Зростаючий інтерес до автономних енергосистем на основі ВДЕ обгрунтовує актуальність і доцільність вивчення цих систем. Основними задачами, які потребують розв’язання при проектуванні автономних енергосистем на основі ВДЕ є визначення необхідної ємності акумуляторних батарей (АБ), необхідної для стабільного енергопостачання в конкретних кліматичних умовах, а також визначення шляхів підвищення ефективності акумулювання енергії ВДЕ. В енергосистемах на основі ВДЕ невеликої потужності (до 10 кВт) в системах акумулювання використовуються в основному електрохімічні акумулятори, лужні та кислотні. Численні публікації, в яких опрацьовані питання побудови та функціонування енергосистем на основі ВДЕ, показують, що обслуговування АБ вимагає значних трудовитрат та часу. Неоптимальна експлуатація АБ призводить до скорочення її строку служби, що підвищує вартість експлуатації енергосистеми в цілому, через відносно велику вартість АБ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: МЕТОДИ І ЗАСОБИ РАЦІОНАЛЬНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ТА АКУМУЛЮВАННЯ ЕНЕРГІЇ СОНЦЯ ТА ВІТРУ В АВТОНОМНИХ ЕНЕРГОСИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок