Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: СЕЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ, ПРИДАТНИХ ДО МЕХАНІЗОВАНОГО ОБМОЛОТУ

Загрузка...

СЕЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ, ПРИДАТНИХ ДО МЕХАНІЗОВАНОГО ОБМОЛОТУ / сторінка 10

Назва:
СЕЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ, ПРИДАТНИХ ДО МЕХАНІЗОВАНОГО ОБМОЛОТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Ці кореляційні зв’язки вказують на необхідність урахування їх значень в селекції гібридів кукурудзи того чи іншого типів обмолоту.
3. Виявлено кореляційний зв’язок між міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана і його вологістю для ліній (r ,509-0,583), для гібридів (r ,527;0,604), що характерно для всіх груп стиглості.
4. Висока стабільність міцності прикріплення зернівки до стрижня качана дає можливість ідентифікувати вихідний матеріал за генетично детермінованою ознакою, яка проявлялась стабільно протягом років дослідження. За результатами факторного аналізу, де на долю генотипу припадає 67,77 – ,40а на долю взаємодії генотипу з умовами року 19,62 – ,75(за середнього коефіцієнта повторюваності у самозапилених ліній за роками 0,79  ,80), вказує на високу генетичну обумовленість цієї ознаки. На основі цього була розроблена єдина класифікація ліній та гібридів кукурудзи за міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана.
5. Серед ліній встановлена істотна різниця проявлення загальної і специфічної комбінаційної здатності, що вказує як на важливість адитивної, так і неадитивної дії генів у формуванні ознаки, а лінії з високими від’ємними значеннями ефектів ЗКЗ та незначною варіансою СКЗ найдоцільніше використовувати для створення гібридів з легким типом обмолоту.
6. Виділені лінії з перевагою адитивних генів – ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , УХ . Перші дві лінії можна використовувати як донори легкого типу обмолоту при створенні гібридів, а ХЛГ та УХ – при створенні гібридів з важким типом обмолоту.
7. В опрацьованому селекційному матеріалі встановлено перевагу ефектів домінування важкого обмолоту (78,6 та 64,3над легким обмолотом (21,4 і 30,3
8. Генетична природа ознаки “міцність прикріплення зернівки до стрижня качана” обумовлена ефектами адитивності і домінування генів її контролю.
9. Незначна різниця між коефіцієнтами спадкування в широкому і вузькому розумінні, високі ефекти адитивності і домінування при взаємодії генів, які контролюють цю ознаку, вказують на можливість її покращання шляхом селекції з використанням гетерозису і селекційного добору.
10. Виявлено істотну різницю за міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана (13 пар у 2002 р. та 19 пар у 2003 р.) у реципрокних гібридах, що необхідно враховувати при підборі батьківських пар для гібридизації.
11. Виділено ряд самозапилених ліній з легким типом обмолоту (ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , PLS , МА та ін.), що характеризуються незначною міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана, значення якого становить 0,6 кг/зернівку, а також з важким типом обмолоту (ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , TVA  О2, MS , УХ та ін.), в яких цей показник становить > 0,9 кг/зернівку.
12. Виявлено, що гібриди з незначною міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана (ХЛГ ХЛГ , ХЛГ МА , ХЛГ МА , ХЛГ ХЛГ , ХЛГ ХЛГ , МА  ХЛГ ) створені за участю ліній з легким типом обмолоту; а гібриди з важким типом обмолоту (УХ ХЛГ , ХЛГ УХ 405) – за участю ліній важкого типу.
13. Виділені гібриди кукурудзи з комплексом ознак: легким типом обмолоту качана і високою продуктивністю зерна (МА ХЛГ , ХЛГ ХЛГ , УХ ХЛГ , ХЛГ МА , ХЛГ ХЛГ , MS УХ , ХЛГ УХ ), які використовуються у селекційній практиці.
14. Дана оцінка економічної ефективності гібридів з однаковим рівнем продуктивності за збирання різними способами: зерновими комбайнами (в зерні), з обмолотом у полі та пов’язану з цим післязбиральну доробку приходиться біля 10,0від загальної енергомісткості врожаю, а при збиранні кукурудзозбиральними комбайнами (в качанах) – 17,3
ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ НАУКИ І СЕЛЕКЦІЙНОЇ ПРАКТИКИ
1.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СЕЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ, ПРИДАТНИХ ДО МЕХАНІЗОВАНОГО ОБМОЛОТУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок