Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: СЕЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ, ПРИДАТНИХ ДО МЕХАНІЗОВАНОГО ОБМОЛОТУ

СЕЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ, ПРИДАТНИХ ДО МЕХАНІЗОВАНОГО ОБМОЛОТУ / сторінка 2

Назва:
СЕЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ, ПРИДАТНИХ ДО МЕХАНІЗОВАНОГО ОБМОЛОТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Мета і задачі досліджень. Мета досліджень – провести ідентифікацію вихідного матеріалу за міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана та інших господарсько-цінних ознак, а також розробити принципи підбору батьківських пар для отримання високогетерозисних гібридів, придатних до механізованого обмолоту качанів кукурудзи.
Для досягнення мети були поставлені такі задачі:–
провести аналіз самозапилених ліній за ознаками, які характеризують параметри придатності до механізованого обмолоту, виявити особливості їх проявлення і кореляції з основними морфо-біологічними ознаками;–
визначити основні особливості морфотипу рослин самозапилених ліній кукурудзи з придатністю до механізованого обмолоту качанів і комплексом господарсько-цінних ознак;–
виділити перспективні самозапилені лінії зі стабільним проявленням ознак для селекції гібридів кукурудзи;–
дослідити характер успадкування міцності прикріплення зернівки до стрижня качана в гібридів кукурудзи;
Об’єкт досліджень: особливості проявлення ознаки “міцність прикріплення зернівки до стрижня качана” у самозапилених ліній та гібридів, кореляційні зв’язки, комбінаційна здатність.
Предмет досліджень: самозапилені лінії вітчизняної і закордонної селекції та створені на їх основі прості гібриди кукурудзи.
Методи досліджень: вимірювальний – для встановлення величини міцності прикріплення зернівки до стрижня качана, морфологічних характеристик рослини та її структурних елементів; розрахунковий – для встановлення кореляційного зв’язку ознак, пов’язаних з міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана, аналізу варіювання господарсько-цінних ознак, визначення показників шляхового та регресійного аналізу, оцінювання показників комбінаційної здатності у системі діалельного схрещування, компонентів генетичного аналізу; статистичний – для оцінювання достовірності отриманих даних.
Наукова новизна досліджень. В умовах центральної частини Лісостепу Вінницької області проведено класифікацію вихідного матеріалу за міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана кукурудзи. Встановлено кореляційний зв’язок міцності прикріплення зернівки до стрижня качана з іншими морфологічними та господарсько-цінними ознаками. Показано фактичну можливість поєднання ознак високої продуктивності та придатності до механізованого обмолоту качанів кукурудзи. Виявлені кореляційні зв’язки ознак, від яких залежить міцність прикріплення зернівки до стрижня качана, що дає можливість проведення непрямого добору. Проведено аналіз комбінаціної здатності за міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана та досліджено характер успадкування цієї ознаки. Виділені самозапилені лінії і гібридні комбінації з трьома типами обмолоту і кращими врожайними властивостями.
Практичне значення отриманих результатів.
Виділено три групи самозапилених ліній і гібридів кукурудзи за міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана (легкий, середній, важкий).
Отримано ряд гібридів з оптимальним комплексом господарсько-цінних ознак та з різною величиною зусилля при обмолоті качанів кукурудзи: з легким типом обмолоту та високим прикріпленням качана – УХ ХЛГ , MS УХ , МА ХЛГ , з важким типом обмолоту – ХЛГ 2УХ , PLS УХ , ХЛГ PLS ; зі значною довжиною качана та легким типом обмолоту – МА ХЛГ , УХ ХЛГ , ХЛГ МА , з високою міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана – ХЛГ УХ , УХ ХЛГ , PLS УХ . Гібриди з багаторядними качанами та легким типом обмолоту – ХЛГ ХЛГ , СО Оh , ХЛГ ХЛГ із важким типом обмолоту – ХЛГ УХ , ХЛГ ХЛГ , ХЛГ ХЛГ , УХ ХЛГ . Кращі за врожайністю гібриди з легким типом обмолоту – МА ХЛГ , УХ ХЛГ , ХЛГ УХ та з високою міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана – ХЛГ УХ , УХ ХЛГ , СО СО , МА ХЛГ , УХ ХЛГ .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СЕЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ, ПРИДАТНИХ ДО МЕХАНІЗОВАНОГО ОБМОЛОТУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок