Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: СЕЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ, ПРИДАТНИХ ДО МЕХАНІЗОВАНОГО ОБМОЛОТУ

СЕЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ, ПРИДАТНИХ ДО МЕХАНІЗОВАНОГО ОБМОЛОТУ / сторінка 3

Назва:
СЕЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ, ПРИДАТНИХ ДО МЕХАНІЗОВАНОГО ОБМОЛОТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Виділено ряд ліній (ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , СО , УХ MS ), які проявляють найвищу стабільність за міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана.
Особистий внесок здобувача. Дисертантом узагальнено наукові розробки вітчизняної і закордонної літератури за темою дисертації, проведено польові та лабораторні дослідження, опрацьовано експериментальні результати та зроблено теоретичне їх обгрунтування, сформульовано висновки та рекомендації для селекційної практики. За результатами проведених досліджень опубліковані наукові праці.
Апробація результатів дисертації. Основні результати досліджень доповідались на засіданнях кафедри рослинництва, селекції та насінництва Вінницького державного аграрного університету та раді факультету (2001-2003 рр.), наукових конференціях аспірантів Вінницького державного аграрного університету “Сучасна аграрна наука: напрями досліджень, стан і перспективи” 10 – 11 квітня 2001 р.; “Сучасна аграрна наука: напрями досліджень, стан і перспективи” 27-28 лютого 2002 р.; на науковій конференції докторантів і аспірантів “Тиждень науково-дослідної роботи молодих учених та студенської молоді” (Біла Церква, 2002 р.); на наукових конференціях аспірантів Вінницького державного аграрного університету “Сучасна аграрна наука: напрями досліджень, стан і перспективи” 17 – 19 березня 2003 р.; “Сучасна аграрна наука: напрями досліджень, стан і перспективи” 5 – 7 квітня 2004 р.
Публікації. За матеріалами дисертації опубліковано 9 наукових праць, з них 5 у фахових наукових виданнях.
Структура та обсяг дисертаційної роботи. Дисертаційна робота викладена на 207 сторінках машинописного тексту, містить 48 таблиць, 8 рисунків, 23 додатки. Складається із вступу, 6 розділів, висновків і пропозицій для селекційної практики. Список використаних джерел літератури містить 215 найменувань, у т.ч. 33 латиницею.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
МЕХАНІЗОВАНИЙ ОБМОЛОТ КУКУРУДЗИ
НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ АПК
(огляд наукової літератури)
У розділі проаналізовано результати попередніх досліджень з питань механізованого обмолоту кукурудзи. Аналіз літературних даних свідчить про те, що питання придатності кукурудзи до механізованого обмолоту та впливу на цей процес різних чинників вивчено ще недостатньо, а тому дослідження в цьому напрямку є досить актуальними.
УМОВИ, МАТЕРІАЛ ТА МЕТОДИКА
ПРОВЕДЕННЯ ДОСЛІДЖЕНЬ
Вивчення вихідного матеріалу самозапилених ліній проводилось на дослідному полі кафедри рослинництва, селекції та насінництва Вінницького державного аграрного університету протягом 2001 – 2003 рр.
Грунт – сірий лісовий, крупнопилувато-середньосуглинковий на лесі. За результатами останнього комплексного агрохімічного аналізу (2000 р.), вміст гумусу (за Тюріним) в орному шарі складає 2,4Реакція ґрунтового розчину – рН (сольове) 5,8; середньозважені – гідролітична кислотність – 41 мг.-екв. на 1 кг ґрунту; сума ввібраних основ – 153 мг.-екв. на 1 кг ґрунту; ступінь насичення основами – 78,9; вміст доступного для рослин азоту (за Корнфілдом) 88 мг, рухомого фосфору і обмінного калію (за Чириковим) – відповідно 212 і 92 мг на 1 кг ґрунту.
В цілому гідротермічні умови в роки проведення досліджень були сприятливими для росту й розвитку рослин кукурудзи та проведення збиральних робіт.
Вивчали 68 самозапилених ліній кукурудзи різного еколого-географічного походження та міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана. На їх основі було створено 108 гібридів, із них 56 гібридів за повною діалельною схемою схрещування (згідно 1-го методу 1-ї моделі Гріффінга), 52 – за схемою парних схрещувань.
Облікова площа ділянки – 4,9 м2 для самозапилених ліній і 9,8 м2– для гібридів.
Повторність у дослідах для самозапилених ліній – 2-4 разова, для гібридів – 4 разова.
Розміщення ділянок – методом рендомізованих блоків.
За стандарти висівали кращі селекційні лінії робочої колекції для груп стиглості, спираючись на результати попереднього їх оцінювання селекційними установами України, а саме: СМ7 (ранньостигла), F7 (середньорання), W401 (середньостигла).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СЕЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ, ПРИДАТНИХ ДО МЕХАНІЗОВАНОГО ОБМОЛОТУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок