Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: СЕЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ, ПРИДАТНИХ ДО МЕХАНІЗОВАНОГО ОБМОЛОТУ

Загрузка...

СЕЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ, ПРИДАТНИХ ДО МЕХАНІЗОВАНОГО ОБМОЛОТУ / сторінка 4

Назва:
СЕЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ, ПРИДАТНИХ ДО МЕХАНІЗОВАНОГО ОБМОЛОТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

За стандарти для гібридів використовувались гібриди вітчизняної селекції відповідних груп стиглості, рекомендовані інспектурою Державної комісії України з випробування та охорони сортів рослин по Вінницькій області на 2001   рр.: ранньостиглий – Дніпровський 172 МВ, середньоранній – Дніпровський  МВ і середньостиглий – Молдавський  АМВ.
Фенологічні спостереження та обліки проводились у відповідності до ”Методики проведення польових досліджень з кукурудзою” (1980), а градаційне та бальне оцінювання всіх морфологічних та якісних ознак вели за Класифікатором-довідником виду Zea mays L (1994).
Величину сили відривання зернівки від стрижня качана (міцність прикріплення зернівки до стрижня качана) визначали на 10 качанах одного генотипу із кожного повторення для зерен, розташованих у середній частині качана, за допомогою пристрою, сконструйованого нами на основі пружинного динамометра.
Міцність прикріплення зернівки до стрижня качана визначали не менше як у трьох місцях середньої зони качана.
За міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана самозапилені лінії та гібриди, отримані на їх основі були поділені на три групи: з легким типом обмолоту – (0,6 кг/зернівку) , середнім – (0,9 кг/зернівку) та важким – (> 0,9 кг/зернівку).
Дослідні дані оброблялись дисперсійним, кореляційним і регресійним, повним та частковим генетичним і комбінаційним методами аналізу за Б.А. Доспеховим (1985), Р.В. Рокіцьким (1973), В.К. Савченко (1980), Н.В. Турбіним, Л.В. Хотилевою, Л.А. Тарутиною (1974) на персональному комп’ютері за використання спеціальних прикладних програм для Windows 95/98: Excel 7.0, Mathcad 2000.
МІЦНІСТЬ ПРИКРІПЛЕННЯ ЗЕРНІВКИ ДО СТРИЖНЯ
КАЧАНА У СЕЛЕКЦІЙНИХ ЗРАЗКАХ КУКУРУДЗИ
Виділені нами самозапилені лінії, які характеризуються кращими господарсько-цінними ознаками, поєднуючи різну міцність прикріплення зернівки до стрижня качана, можуть бути донорами цих ознак при створенні гібридів того чи іншого типів обмолоту. Зокрема лінії з високим прикріпленням качана (ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ ) з низькою міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана (легким типом обмолоту) та лінії – УХ , TVA  О2, ХЛГ , MS , S 61 з важким типом обмолоту; зі значною довжиною качана та легким типом обмолоту (ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ ) та з важким обмолотом – УХ , TVA  О2, ВС  b. Самозапилені лінії з великою кількістю рядів зерен (ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ ) з невисокою міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана та лінії (ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ , ХЛГ ) з важким типом обмолоту.
Кращими, з незначною міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана (легким типом обмолоту) та високою врожайністю, були такі лінії: ХЛГ 33, ХЛГ 175, ХЛГ 293 , МА 17; з важким типом обмолоту – ХЛГ 157, ХЛГ 276, ХЛГ 403, УХ 405, MS 206.
З незначною міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана та високим прикріпленням качана характеризувалися такі гібриди: УХ ХЛГ , MS УХ , МА ХЛГ , з важким типом обмолоту – ХЛГ УХ , PLS УХ , ХЛГ PLS ; значною довжиною качана та легким типом обмолоту – МА ХЛГ263, УХ405ХЛГ264, ХЛГ273МА17, високою міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана – ХЛГ УХ , УХ ХЛГ , PLS УХ . Виділено також гібриди з багаторядними качанами та легким (ХЛГ ХЛГ , СО Оh , ХЛГ ХЛГ ) і важким типом обмолоту – (ХЛГ УХ , ХЛГ386ХЛГ33, ХЛГ ХЛГ45, УХ405ХЛГ33). Кращі за врожайністю з легким типом обмолоту були гібриди МА ХЛГ , УХ ХЛГ , ХЛГ УХ , з високою міцністю прикріплення зернівки до стрижня качана – ХЛГ УХ , УХ ХЛГ , МА ХЛГ , СО  СО , УХ ХЛГ .
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СЕЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ, ПРИДАТНИХ ДО МЕХАНІЗОВАНОГО ОБМОЛОТУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок