Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ, ПРИДАТНИХ ДО МЕХАНІЗОВАНОГО ОБМОЛОТУ

СЕЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ, ПРИДАТНИХ ДО МЕХАНІЗОВАНОГО ОБМОЛОТУ

Назва:
СЕЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ, ПРИДАТНИХ ДО МЕХАНІЗОВАНОГО ОБМОЛОТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
МАЗУР Олександр Васильович
УДК 631.527.5:633.15:631.355
СЕЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ, ПРИДАТНИХ ДО МЕХАНІЗОВАНОГО ОБМОЛОТУ
Спеціальність: 06.01.05 – селекція рослин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному аграрному університеті протягом 2001 – 2003рр.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
Зозуля Олександр Лаврентійович,
Вінницький державний аграрний університет,
завідувач кафедри рослинництва,
селекції та насінництва
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Солодюк Наталія Володимирівна,
Інститут землеробства УААН,
головний науковий співробітник
відділу селекції
кандидат сільськогосподарських наук
Пархоменко Анатолій Костянтинович,
Національний аграрний університет,
доцент кафедри селекції та насінництва
Провідна установа: Інститут зернового господарства УААН, м. Дніпропетровськ.
Захист дисертації відбудеться 23 березня 2005 року о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 в Інституті землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати на адресу: Україна, 08162, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Автореферат розісланий 18 лютого 2005 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат с.-г. наук Л.О. Кравченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вирощування кукурудзи потребує значних матеріальних та енергетичних витрат. У сучасних умовах сільськогосподарського виробництва необхідно знаходити резерви економії цих витрат без зниження рівня врожайності та якості продукції. В даний час потрібні не тільки високопродуктивні, але й придатні до механізованого збирання й обмолоту гібриди кукурудзи. Це забезпечить отримання максимального врожаю з меншими матеріальними, трудовими та енергетичними витратами. Виробництву необхідні гібриди, які будуть легко обмолочуватися зернозбиральними комбайнами, а при збиранні кукурудзозбиральними – втрати від самоосипання зерна повинні бути мінімальними.
Актуальність теми. Збільшення виробництва зерна, в тому числі й кукурудзи, можна досягти шляхом використання сучасних технологій вирощування.
Енергоощадна технологічна схема збирання кукурудзи з обмолотом качанів у полі є доцільною і перспективною порівняно з іншими схемами збиральної і післязбиральної доробки кукурудзи. Тому за останні 15-20 років підвищилася роль таких ознак як вимолочуваність зерен з качанів за підвищеної вологості та обмолот зерна з меншим травмуванням (W. A. Russell і ін., 1985).
Селекційна політика в Україні направлена на створення вітчизняних скоростиглих високоврожайних гібридів. Тоді частина кукурудзи на зерно, яка збиратиметься зернозбиральними комбайнами, (в тому числі і на зернострижневу суміш), зросте і досягне 55-60 %, у той час як у качанах зменшиться до 20-25 %, у тому числі з їх сушінням - лише 12-13% (В. І. Кифоренко, ).
Особливе значення має розроблення надійних методів ідентифікації вихідного матеріалу за параметрами придатності до механізованого обмолоту, оцінювання впливу на ці характеристики морфологічних особливостей качана і зернівки.
Вивчення особливостей проявлення міцності прикріплення зернівки до стрижня качана, що в подальшому результаті сприятиме отриманню гібридів кукурудзи з комплексом господарсько-цінних ознак, придатних до механізованого обмолоту.
Важливість теоретичних аспектів і практичних методів селекції гібридів, придатних до механізованого обмолоту качанів кукурудзи, обумовлює актуальність виконаної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження за темою дисертаційної роботи проводились у відповідності до НТП УААН, “Зернові і олійні культури” завдання “Селекція, оцінка та ідентифікація самозапилених ліній кукурудзи” (номер державної реєстрації 0103U008830) та тематичних планів наукової роботи кафедри рослинництва, селекції та насінництва Вінницького державного аграрного університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СЕЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ, ПРИДАТНИХ ДО МЕХАНІЗОВАНОГО ОБМОЛОТУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок