Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФІЛАКТИКА УСКЛАДНЕНЬ ПЕРЕБІГУ ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГІВ У ЖІНОК З АЛІМЕНТАРНО-КОНСТИТУЦІЙНИМ ОЖИРІННЯМ

ПРОФІЛАКТИКА УСКЛАДНЕНЬ ПЕРЕБІГУ ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГІВ У ЖІНОК З АЛІМЕНТАРНО-КОНСТИТУЦІЙНИМ ОЖИРІННЯМ

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА УСКЛАДНЕНЬ ПЕРЕБІГУ ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГІВ У ЖІНОК З АЛІМЕНТАРНО-КОНСТИТУЦІЙНИМ ОЖИРІННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,08 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
ЦАПЕНКО ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 618.3 + 618.5] – 06 – 084: 616 – 056.52
ПРОФІЛАКТИКА УСКЛАДНЕНЬ
ПЕРЕБІГУ ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГІВ
У ЖІНОК З АЛІМЕНТАРНО-КОНСТИТУЦІЙНИМ ОЖИРІННЯМ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата медичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному медичному університеті
ім. О.О. Богомольця МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
Венцківський Борис Михайлович,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця,
кафедра акушерства і гінекології № , завідувач
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Голота Владислав Якович,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця,
кафедра акушерства і гінекології № , завідувач
доктор медичних наук, професор
Дашкевич Валентина Євдокимівна,
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, відділення екстрагенітальної патології, завідувач
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра акушерства, гінекології і перинатології, м. Київ.
Захист відбудеться 21.05.2003 р. о 15-30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.03 по захисту дисертацій при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця (01601, м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 13).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України (04057, м. Київ, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий 04.04.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Вітовський Я.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Актуальність проблеми “вагітність та ожиріння” визначається достатньо високою частотою поширення даної патології серед жінок фертильного віку (10 - 41%), не має тенденції до зниження та характеризується розвитком гестозів, невиношуванням, аномаліями пологової діяльності, акушерським травматизмом та перинатальною патологією у 2-3 рази частіше, ніж у жінок без надлишкової маси тіла (Луценко Н.С., 1995; Шехтман М.М., 1999; Серов В.І. та ін., 2000; Вєтров В.В., 2001; Fields S.J., 1996; Bianko A.T. et al., 1998; Zeizel A.E. et al., 1998). У зв’язку з цим, ожиріння являє собою фактор ризику як для матері, так і для плода.
Однак, за даними літератури, причини, які обумовлюють розвиток цих ускладнень при ожирінні вагітних, їх патогенез та можливість корекції протягом вагітності, вивчені недостатньо.
Розвитку ожиріння сприяє цілий ряд факторів, з яких основним є енергетичний дисбаланс в організмі матері та плода внаслідок нераціонального харчування в поєднанні з гіподинамією. Обмеження фізичної активності при вагітності залежно від строку гестації, підвищення у більшості вагітних харчової мотивації з наступною гіперфагією, нераціональне харчування рафінованими, калорігенними продуктами призводить до розвитку зайвої ваги, ожиріння та порушення у співвідношенні частин тіла у вагітних жінок (Попова Ю.П., 1997; Воронцов И.М., 1999; Bongain A. et al., 1998). Провідна роль у підтримці метаболічного гомеостазу, адаптації організму до зміни енергетичних потреб належить нейроендокринній системі. Однак, якщо при фізіологічній вагітності гормональна функція різних ендокринних підсистем та стан гормонального гомеостазу вивчені достатньо (Тимошенко Л.В. и др., 1983; Степанковская Г.К. и др., 1994; Бычков В.И. и др., 1999; Камышников В.С., 2000; Morin K.H., 1998), то при аліментарно-конституційному ожирінні вагітних вони досліджені мало. Не визначена патогенетична роль гормонів фетоплацентарного комплексу в розвитку акушерської та перинатальної патології у даних жінок та їх новонароджених залежно від строку гестації та ступеню ожиріння, а також корекція визначених порушень.
В останні роки в літературі представлено численний матеріал про роль ліпідного статусу та процесів пероксидації у розвитку акушерської патології, про стан природних антистресових механізмів захисту організму від ряду екзо- і ендогенних факторів (Бурмистров С.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА УСКЛАДНЕНЬ ПЕРЕБІГУ ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГІВ У ЖІНОК З АЛІМЕНТАРНО-КОНСТИТУЦІЙНИМ ОЖИРІННЯМ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок