Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Участь жінок У розбудові громадянського суспільства в Україні (90-ті рр. хх - початок ххі ст.): ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ

Участь жінок У розбудові громадянського суспільства в Україні (90-ті рр. хх - початок ххі ст.): ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
Участь жінок У розбудові громадянського суспільства в Україні (90-ті рр. хх - початок ххі ст.): ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,44 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Імені Володимира Даля
 
Стахневич Анастасія Іванівна
УДК 94(477):347.156:329.1
Участь жінок У розбудові громадянського
суспільства в Україні (90-ті рр. хх - початок ххі ст.):
ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ
07.00.01 - історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Національного аграрного
університету Кабінету Міністрів України
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор
Яремченко Борис Петрович,
Національний аграрний університет (м. Київ), професор кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Литвиненко Віталій Феодосійович, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, завідувач кафедри історії України кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Барановська Наталія Петрівна, Інститут історії України НАН України (м. Київ), старший науковий співробітник відділу новітньої історії та політики
Провідна установа - Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра новітньої історії України
Захист відбудеться 12.11.2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А, корпус 1, аудиторія 241.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (91034, м. Луганська, кв. Молодіжний, 20-А)
Автореферат розісланий 11.10.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Довжук І.В.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У розбудові громадянського суспільства в Україні вагома роль належить жінкам, які становлять більше половини сукупної робочої сили в державі. Чотири п`ятих жінок у працездатному віці належать до економічно активного населення, майже половина з них мають вищу та середню-спеціальну освіту (серед чоловіків цей показник становить 35%). Жінки займають значну питому вагу серед тих, хто становить основу середнього класу. У 2003 р. майже 68% жінок нараховувалось серед представників малого і середнього бізнесу, дві третини - у складі фермерів, майже 70% - спеціалістів середньої ланки управління, фінансистів та менеджерів.
Актуальність теми дослідження зумовлена потребою узагальнити набутий досвід впливу жіночого чинника в суспільно-політичному і соціально-економічному житті України. Адже названа проблема в українській історіографії залишається ще мало дослідженою. Лише окремі, хоча й важливі, її аспекти розглянуті у кількох монографіях.
Необхідність наукового дослідження теми визначається також домінуванням у гуманітарних науках патерналістських підходів до висвітлення процесів і явищ суспільного життя, так званої “чоловічої моделі” нашого суспільства, з його чоловічими пріоритетами. Таке висвітлення історичних процесів і явищ обмежує самі наукові дослідження, подає неповну картину історичної реальності, не сприяє розумінню великої ролі жінок у суспільно-політичному і соціально-економічному житті. У наукових дослідженнях, політичній та інших формах діяльності має панувати гендерний підхід, тобто рівновага чоловічого і жіночого чинника в суспільних процесах сучасної України.
До надзвичайно важливих належить дослідження питань оптимального поєднання материнства і трудової діяльності жінки у суспільній і сімейно-побутовій сферах та докорінного поліпшення її соціального становища. Винятково актуальною і важливою є розробка концептуальних засад механізму поліпшення соціального становища жінки і активізації її трудової, демографічної, соціальної активності.
Таким чином, обрана тема дисертаційного дослідження має наукову актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася у відповідності з планом досліджень Відділу
сучасної історії Інституту історії України НАН України в контексті науково-дослідної програми „Проблеми історії України другої половини ХХ століття”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Участь жінок У розбудові громадянського суспільства в Україні (90-ті рр. хх - початок ххі ст.): ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок