Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ТИПОЛОГІЯ СИМВОЛІЗМУ В ТВОРАХ Ф.С.ФІЦДЖЕРАЛЬДА ТА Т.ОСЬМАЧКИ

ТИПОЛОГІЯ СИМВОЛІЗМУ В ТВОРАХ Ф.С.ФІЦДЖЕРАЛЬДА ТА Т.ОСЬМАЧКИ / сторінка 11

Назва:
ТИПОЛОГІЯ СИМВОЛІЗМУ В ТВОРАХ Ф.С.ФІЦДЖЕРАЛЬДА ТА Т.ОСЬМАЧКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,16 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Ґетсбі як головний герой драми є персоніфікацією Діоніса, і його перевтілення з Джеймса Гетса – типово діонісійське. Кохання Джея нагадує діонісійський стан, що, як летаргічний сон, далекий від реальності. В результаті сувора правда викликає відразу, заперечує волю до життя. Як представника аполлонівського первня можна охарактеризувати Ніка Каррауея. Він виказує гострий розум, поміркованість, неабияку мудрість для свого віку. І недарма автор передає йому “слово” як ліричному герою. Виваженість Ніка утримує його від необдуманих дій та невиправданих ілюзій, він не покладає ніяких надій на свої стосунки з Джордан і не сумнівається щодо підступності жінок. Навіть під час бурхливих вечірок він не поділяє вакхічного стану гуляючих.
Активний тип героя “Великого Ґетсбі” Фіцджеральда вказує на своєрідну реалізацію в його постаті арійського міфу про Прометея, де джерело зла – подвійність світу. У Фіцджеральда не обман став головною причиною трагедії,
а прагнення головного героя бути щасливим, досягнути фінансового успіху та ще й мати кохання у світі, де від самого початку йому, Джеймсу Ґетсу, не було місця. Відповідно досягти щастя Ґетсбі міг тільки шляхом злочину. Він убив себе, створеного ним Джея Ґетсбі, в покарання за надто віддане служіння своїй мрії, як результат пізнання. Але причиною його “суїциду”, краху стає жінка. Це заставляє нас звернутися до іншого типу міфу – семітського, який також лягає в рамки проблематики роману. На відміну від арійського, де гріх має активний чоловічий характер, джерело зла для семітів – гріхопадіння, допитливість, брехливість, удаваність, схильність до спокуси, хіть, так звані жіночі афекти. Тож і первісну вину за скоєний гріх вони покладають на жінку. Зважаючи на історію США, зрозуміло, що саме цей міф посідає значне місце у літературознавчих студіях американських творів.
На нашу думку, цілком логічно говорити про поєднання двох міфів у “Великому Ґетсбі” Ф.С.Фіцджеральда. Активна діяльність героя, виклик суспільству свідчить про титаноборчий прометеївський тип, а причина поразки, яку персоніфікує Дейзі, корениться у християнському міфі, що природно для Фіцджеральда-католика.
Повість Т.Осьмачки “Старший боярин” також демонструє дихотомію аполлонівського та діонісійського, але такої майже класичної відповідності аттичній трагедії, як у Фіцджеральда, ми тут не знайдемо. Авторові не потрібен натовп, щоб допомогти нам відчути діонісійське єство світу. Зображений ним світ надзвичайно яскравий і живий, він неспинний, всеосяжний і непередбачений. Це і є діонісійська мудрість, якою говорить природа.
Головні герої повісті так само відчувають діонісійський шал і аполлонівську поміркованість. Однак, на відміну від використаного Фіцджеральдом сонцесяйного вінця активності Діоніса, персоніфікованого Прометеєм, Осьмачка втілив шлях героя від старшого боярина, претендента на наречену, активного вояка до стану пасивності, межі самогубства, які уособлював Едіп. Античний герой досяг найвищої активності саме в пасивному ставленні до життя, у той час, як уся його свідома діяльність у минулому поступово вела його до загибелі. У боротьбі за Варку Гордій мало не втрачає кохану. Натомість, коли Лундик змирився із долею та готовий накласти на себе руки, життя повертає йому кохання, дарує прозріння щодо майбутнього.
Як бачимо, Лундик, незважаючи на досить пасивну позицію, духовно росте, йому поступово відкривається світова мудрість. Він, як і Діоніс, “перероджується” з семінариста в братчика, потім – у селянина – прообраз мудреця, бо хто ближче до природи, той краще її пізнає. За автором, навіть долучившись до зла через вбивство людини, він залишається невинним. Типовим для української національної культури є вираження аполлонівського первня. Він утілений в образі Горпини Корецької. Жінка має багатий життєвий досвід і не романтизує світ, знає, чого можна чекати від життя, намагається дати Гордію розумну пораду. Цікаво, що тільки після обряду одруження на могилі Корецької в Варці прокидається жіноча мудрість, її діями керує вже не пристрасть, а розум.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ТИПОЛОГІЯ СИМВОЛІЗМУ В ТВОРАХ Ф.С.ФІЦДЖЕРАЛЬДА ТА Т.ОСЬМАЧКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок