Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ТИПОЛОГІЯ СИМВОЛІЗМУ В ТВОРАХ Ф.С.ФІЦДЖЕРАЛЬДА ТА Т.ОСЬМАЧКИ

ТИПОЛОГІЯ СИМВОЛІЗМУ В ТВОРАХ Ф.С.ФІЦДЖЕРАЛЬДА ТА Т.ОСЬМАЧКИ / сторінка 2

Назва:
ТИПОЛОГІЯ СИМВОЛІЗМУ В ТВОРАХ Ф.С.ФІЦДЖЕРАЛЬДА ТА Т.ОСЬМАЧКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,16 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Останнім романтиком бачить Фіцджеральда М.Толмачов. Західна фіцджеральдіана представлена відомими роботами М.Бруколлі, А.Майзенера, Е.Тернбула, М.Б’юлі, Ф.Хоффмана, М.Каулі, Г.Пайпера, сотнями статей щодо манери і техніки написання „Великого Ґетсбі”. Зокрема Ричард Руланд із своїм британським колегою Малкольмом Бредбері тлумачать Ф.С.Фіцджеральда як символіста, що на нашу думку ближче до істини. Символізм роману також відзначали Дж.Міллер, Р.Орнстайн, К.Ейбл, К.Броуді та Ф.Малґаретті.
Отже, актуальність теми дослідження продиктована необхідністю по-новому дослідити твори Ф.С.Фіцджеральда та Т.Осьмачки у компаративному зіставленні. Окрім суто компаративної новації, пропонована тема несе в собі й нетрадиційний методологічний підхід. Розкриття обраної теми природно виведе нас до корекції сучасного погляду на творчість Ф.С.Фіцджеральда, висвітлить своєрідність світовідчуття Т.Осьмачки в естетичному плані.
Актуальність теми дисертаційного дослідження підтверджується розвитком вітчизняної україно-американської компаративістики.
Зв’язок роботи з науковими темами. Дисертацію виконано на кафедрі теорії та історії світової літератури Київського національного лінгвістичного університету міністерства освіти України у межах науково-дослідної теми “Світова література в історичному зрізі: сучасні підходи та інтерпретації”, затвердженої вченою радою КНЛУ протоколом № від 29 жовтня 2001 року.
Мета роботи полягає у встановленні типологічних рис символізму у творчості письменників на підставі аналізу роману “Великий Ґетсбі” і повісті “Старший боярин”. Для досягнення такої мети постає необхідним розв’язати певні конкретні завдання, що з неї випливають, а саме:
– виявити основні тенденції потрактування концепту “символізм” у вітчизняному і зарубіжному літературознавстві;
– висвітлити самобутність екстер’єрної та інтер’єрної символіки Ф.С.Фіцджеральда та Т.Осьмачки;
– з’ясувати символізм числа та кола в структурі “Старшого боярина” та “Великого Ґетсбі”;
– виявити індивідуальні і національні особливості символічної сугестії трагедії ідеаліста;
– визначити символізм образів наратора у творах обох письменників;
– встановити особливості архітектоніки творів у параметрах діонісійського та аполлонівського начал.
Таким чином об’єктом дисертаційного дослідження є творчість Т.Осьмачки та Ф.С.Фіцджеральда, зокрема повість “Старший боярин” і роман “Великий Ґетсбі”.
Предметом дисертаційного дослідження стане типологія символізму Т.Осьмачки та Ф.С.Фіцджеральда.
Методологічною основою дисертаційного дослідження є засновні положення порівняльної типології, архетипової критики, культурно-історичного літературознавства, зокрема концепції Д.Наливайка, В.Жирмунського, Н.Овчаренко, С.Пригодія, С.Клементса, П.Брюннеля, К.Ґ.Юнґа, Н.Фрая, М.Еліаде, Дж.Кемпбелла, К.Леві-Строса, Ю.Лотмана, В.Шміда, Ж.Женетта.
Визначені методологічні засади й постановлені завдання передбачають використання в дослідженні таких методів, як:
– порівняльно-типологічний;
– архетипний;
– структурально-антропологічний.
Наукова новизна дисертаційної роботи полягає насамперед у типолого-компаративістському підході до вивчення творчості Т.Осьмачки і Ф.С.Фіцджеральда, у розкритті окремих сторін символістської поетики їх творів,
у виявленні деяких основоположних характеристик культури і ментальності американців і українців. Вперше у вітчизняному літературознавстві розглядається творчість Ф.С.Фіцджеральда в рамках символістської естетики.
Теоретичне значення дисертаційного дослідження полягає у використанні новітніх для нашої науки підходів до аналізу художнього тексту: архетипового (різних спрямувань), а також у теоретичному параметруванні американського символізму.
Практична значимість роботи вбачається у можливості використання висновків та матеріалів дослідження в лекціях та семінарах з курсу “Історія літератури США”, “Історія української літератури”, “Теорія літератури” на філологічних факультетах; у спецкурсах з компаративістики, у проведенні спецсемінарів з проблем символізму, функції символіки в художньому творі та дослідженні символістського прозового твору як особистого типу картини світу;
у роботах, що безпосередньо присвячені творчості Ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ТИПОЛОГІЯ СИМВОЛІЗМУ В ТВОРАХ Ф.С.ФІЦДЖЕРАЛЬДА ТА Т.ОСЬМАЧКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок