Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ТИПОЛОГІЯ СИМВОЛІЗМУ В ТВОРАХ Ф.С.ФІЦДЖЕРАЛЬДА ТА Т.ОСЬМАЧКИ

ТИПОЛОГІЯ СИМВОЛІЗМУ В ТВОРАХ Ф.С.ФІЦДЖЕРАЛЬДА ТА Т.ОСЬМАЧКИ / сторінка 3

Назва:
ТИПОЛОГІЯ СИМВОЛІЗМУ В ТВОРАХ Ф.С.ФІЦДЖЕРАЛЬДА ТА Т.ОСЬМАЧКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,16 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
С.Фіцджеральда та Т.Осьмачки; у науково-дослідній роботі студентів при написанні курсових та дипломних робіт; при створенні підручників і навчальних посібників з історії американської та української літератур.
Апробація основних положень і результатів дослідження здійснювалася на засіданнях кафедри теорії та історії світової літератури КНЛУ. Окремі положення були виголошені на п’яти конференціях, у тому числі міжнародних: “Літературний дискурс: генезис, рецепція, інтерпретація (літературознавчий, культурологічний і методичний аспекти)”. Київський міський педагогічний університет ім. Б.Д.Грінченка (Київ, 2003), “Актуальні проблеми американознавства”. Київський національний університет імені Тараса Шевченка (Київ, 2004); науково-практичних: Науково-практична конференція Київського державного лінгвістичного університету (Київ, 2000), “Мова, освіта, культура у контексті Болонського процесу” Київського національного лінгвістичного університету (Київ, 2004), “Лінгвістична наука і освіта у європейському вимірі” Київського національного лінгвістичного університету (Київ, 2005).
Публікації. Основні положення й результати дослідження відображені автором у 5 статтях, надрукованих у фахових збірниках, 1 тезах доповіді на науковій конференції, в одному розділі колективного посібника “Типологія української та американської літератур (на порубіжжі ХІХ-ХХ сторіч)” за ред. С.Пригодія. – К.: Київський університет, 2004. – С. 117–147.
Загальний обсяг роботи. Обсяг тексту дисертації складає 161 сторінка, загальний обсяг праці становить 180 сторінок. Список використаної літератури нараховує 211 одиниць, з них 49 іноземними мовами.
Структура та обсяг роботи. Дисертація складається із вступу, трьох розділів, загальних висновків, списку використаних бібліографічних джерел.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ
У вступі на основі короткого аналізу літературної критики творчості Ф.С.Фіцджеральда та Т.Осьмачки обґрунтовується актуальність вибору обраної теми, вказуються об’єкт та предмет дослідження, формулюється мета і завдання роботи, визначаються методи дослідження, вказується наукова новизна роботи, її теоретична цінність й практична значимість, окреслюється структура дисертації, також наводяться відомості щодо апробації отриманих результатів та їхнього впровадження.
У першому розділі – “Концепт символізму в американському та українському літературознавстві” – висвітлюються у загальних рисах естетика символізму, генеза та різновид цього явища; визначаються основні параметри символу як такого, його відмінність від алегорії, метафори, міфу, архетипу та символіки; досліджується формування та самопоступ поняття “символізм” в українському та американському літературознавстві. Все це надалі сприятиме аналізу символістських творів Ф.С.Фіцджеральда та Т.Осьмачки.
У другому розділі – “Екстер’єрний та інтер’єрний символізм “Великого Ґетсбі” і “Старшого боярина” – досліджується типологія символічних образів екстер’єру та інтер’єру в творах Ф.С.Фіцджеральда та Т.Осьмачки крізь призму архетипної критики Н.Фрая, яка постулює демонічний характер символістської образності, що умовно поділяється на полісвіти. В силу своєї специфіки образи екстер’єру та інтер’єру так чи інакше стикаються майже із всіма рівнями світобудови, відповідаючи задуму автора.
Демонічний світ “Великого Ґетсбі” не усталений, він ще набуває своєї повноти, яка реалізується автором у зображенні екстер’єрних образів. Так в’їзд героїв роману до Нью-Йорку нагадує мандрівку Данте до раю через пекло: атрибутика Порт-Рузвельта, Долина Жужелиці, що поступово змінюється кварталами Асторії, і, нарешті, великий міст, за яким постає сяюче місто, де “можливо геть усе” і яке зустрічає гостей уквітчаним катафалком. Нью-Йорк, що є для мільйонів американців пупом землі, сакральним простором, замість божественного сіяння розповсюджує навкруги сірість, безвихідь, марність сподівань і духовних зусиль досягнути чогось у житті. Місто сприяє спотворенню органічного світу довкола себе, і Долина Жужелиці результат його діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ТИПОЛОГІЯ СИМВОЛІЗМУ В ТВОРАХ Ф.С.ФІЦДЖЕРАЛЬДА ТА Т.ОСЬМАЧКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок