Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ТИПОЛОГІЯ СИМВОЛІЗМУ В ТВОРАХ Ф.С.ФІЦДЖЕРАЛЬДА ТА Т.ОСЬМАЧКИ

ТИПОЛОГІЯ СИМВОЛІЗМУ В ТВОРАХ Ф.С.ФІЦДЖЕРАЛЬДА ТА Т.ОСЬМАЧКИ / сторінка 8

Назва:
ТИПОЛОГІЯ СИМВОЛІЗМУ В ТВОРАХ Ф.С.ФІЦДЖЕРАЛЬДА ТА Т.ОСЬМАЧКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,16 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Ісус це одночасно жертва і той, хто її приносить (дарує). Така аналогія підтверджується життєвим шляхом Ґетсбі. Нікому не відомий Джеймс Ґетс одного дня створює “народжує” себе як Джея Ґетсбі, і, невідступно дотримуючись своєї від самого початку недосяжної мети, він веде себе до смерті. Водночас, на відміну від фігури Христа, образ Ґетсбі містить як позитивні, так і негативні характеристики, що робить його постать рельєфною, більш цілісною та гармонійною. І не дарма прізвисько головного героя Фіцджеральда Великий. Воно свідчить про багатогранність його фізичного і духовного життя. Отже, герой Фіцджеральда здійснює одне велике коло.
Герой Т.Осьмачки Гордій Лундик на перший погляд не має нічого спільного з Ґетсбі. Одначе принцип кола також стає основним у його зображенні. Карл Ґустав Юнґ писав, що через Логос божественна суть в людині переходить в нову субстанцію, і ми бачимо, що Лундик оновлюється, шукає себе, віднаходить нові сутності свого виявлення. Отже, герой Осьмачки, як і Ґетсбі, також окреслює одне велике коло. Від семінариста, що отримує знання, але ще не усвідомлює їх могутність, він повертається до цієї сакральної сили уже в якості вчителя, який визнає її і несе відповідальність за володіння нею. Постійно оновлюючись, він досягає стану, в якому реалізується архетип Мудреця, одного з головних архетипів колективного несвідомого, особливо коли йдеться про чоловіче несвідоме. Крім того, символ кола, як і мандала, здавна виступає засобом противаги хаотичності духовного стану. Зважаючи на духовні пошуки щастя обох головних героїв, цей символ якнайлогічніше виражає сутність їх буття. Водночас, якщо Ґетсбі уособлює божественний світ, то Гордій сягає найвищої мудрості через Логос, знання.
Несвідоме звертання письменників до образу кола цілком природне, бо воно вкоренилося в світосприйнятті, філософії українського й американського народів. Квінтесенцією останньої знаходимо трактат Григорія Сковороди “Кільце” і працю Ральфа Уолдо Емерсона “Кільця”.
Коло, як закономірність побудови художнього світу твору, реалізується і через деталі, лейтмотиви, що виконують важливу архітектонічну функцію зв’язують і підтримують головні композиційні опори оповіді.
Символізм чисел інший принцип побудови обох творів. Піфагор вважав, що все є число, воно божественне. Це сила, яка підтримує вічну сталість космосу. Вона складає правила, порядок і музику. Саме тому все на світі має бути за правилами організовано, упорядковано і музичним за характером. Сім героїв “Великого Ґетсбі” Ґетсбі, Том, Дейзі, Джордан, Міртл, Вільсон і Нік є чітко окресленими, урельєфленими головними персонажами, події невеличкого періоду їх життя складають основну фабулу роману. Відповідно, мікросвіт “Великого Ґетсбі” проявляє характер сімки: з одного боку, виражає всю повноту американського буття початку ХХ століття, з іншого унаочнює його протилежності (мрія та її спотворення, бідні багаті, міщанство, обивательство розкіш, минуле теперішнє). Цей світ також незмінний у своєму розвитку за вічно існуючими законами, де людина ніколи не стане щасливою.
Сімка є основоположною структурою і “Старшого боярина” Т.Осьмачки. Головних героїв у минулому і теперішньому теж сім: Марта Посмітюха, Маркура Пупань, отець Діяковський, Горпина Корецька, Варка, Гордій та Пронь. Перед нами постає образ України, сповненої трагізму буття, так само демонічного.
З одного боку, це цілісний сталий світ, з другого його розривають протиріччя: одні шукають можливості побачити Україну вільною і квітучою, інші взяти від неї якомога більше. Автор змальовує протистояння минулого і сучасного, українського і російського, жіночого і чоловічого, намагаючись показати основну проблему в усій її повноті, на різноманітних рівнях. Головні герої Осьмачки також усі не без гріха, втім деякі з них еволюціонують у пошуку ідеального буття (Гордій, Варка, о. Діяковський), в якому духовне та матеріальне має врівноважитися. Можливість останнього в Осьмачки, на відміну від Фіцджеральда, залишається відкритою, автор покладається на долю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ТИПОЛОГІЯ СИМВОЛІЗМУ В ТВОРАХ Ф.С.ФІЦДЖЕРАЛЬДА ТА Т.ОСЬМАЧКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок