Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ В УКРАЇНІ (1917-1930 рр.)

РОЗВИТОК ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ В УКРАЇНІ (1917-1930 рр.)

Назва:
РОЗВИТОК ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ В УКРАЇНІ (1917-1930 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,62 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди
Півень Олександр Пилипович
УДК 37 (477)”1917-1930”: 796
РОЗВИТОК ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ
В УКРАЇНІ (1917-1930 рр.)
 
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук


Харків – 2004
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному лінгвістичному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України
Євтух Микола Борисович,
Академія педагогічних наук України,
академік-секретар відділення педагогіки і
психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Єрмаков Сергій Сидорович,
Харківська державна академія
дизайну і мистецтв, проректор з наукової роботи;
кандидат педагогічних наук, старший науковий
співробітник Зубалій Микола Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторії фізичного розвитку.
 
Провідна установа: Ніжинський державний педагогічний університет
імені Миколи Гоголя, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м.Ніжин.
Захист відбудеться “26” січня 2005 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м.Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-в.).
Автореферат розісланий “16” грудня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради С.Т.Золотухіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Фізичне виховання – важливий фактор всебічного і гармонійного розвитку особистості – виступає як соціально значуща діяльність, що сприяє формуванню і розвитку не тільки фізичних, а й особистісних якостей людини, таких як цілеспрямованість, дисциплінованість, життєва активність, працьовитість, патріотизм, національна самосвідомість, колективізм, оптимізм тощо.
Розвязання даної проблеми в Україні здійснюється шляхом удосконалення правових основ системи фізичного виховання, що відображені в Державній національній програмі “Освіта” (Україна ХХІ століття), Концепції виховання дітей і молоді, Національній програмі “Діти України”, Цільовій комплексній програмі “Фізичне виховання – здоров’я нації”, “Національній доктрині розвитку освіти України в ХХІ ст.”.
Однак, творчий пошук нових шляхів і наукове вирішення цієї проблеми неможливі без знання й переосмислення історичного досвіду минулого, в якому можна знайти відповіді на питання, що гостро постають перед сучасною школою.
Перегляд окремих принципових положень організації роботи з фізичного виховання молоді на кожному етапі розвитку суспільства та їх об’єктивна оцінка сприяють відновленню істинної, складної і багатогранної картини історико-педагогічного процесу, поверненню забутих імен видатних педагогів, методистів і вчителів фізичної культури, аналізу малодосліджених чи зовсім недосліджених проблем фізичного виховання, що відкривають невідомі факти з минулого вітчизняної науки і культури. Чим ґрунтовнішими і об’єктивнішими будуть наукові дослідження цих проблем, тим ефективніше будуть використані позитивні надбання національного і регіонального досвіду в педагогічній практиці.
Актуальність обраної теми зумовлена ще й тим, що, незважаючи на значну кількість робіт педагогічного, психологічного, методичного характеру, де представлені теорія і практика фізичного виховання, вони в основному стосуються становлення і розвитку системи фізичної культури та олімпійського руху в радянський період взагалі й не висвітлюють усього комплексу необхідних даних про його вплив на соціально-економічний та суспільний розвиток, життєдіяльність молоді України. Тому практичний аспект актуальності теми дослідження полягає у використанні досвіду минулого в умовах розбудови сучасної системи виховання молоді в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ В УКРАЇНІ (1917-1930 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок