Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ТОПОЛОГІЯ ДУШЕВНОГО ПРОСТОРУ ОСОБИСТОСТІ

ТОПОЛОГІЯ ДУШЕВНОГО ПРОСТОРУ ОСОБИСТОСТІ / сторінка 9

Назва:
ТОПОЛОГІЯ ДУШЕВНОГО ПРОСТОРУ ОСОБИСТОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,96 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Створені й создані природне і людське, тваринне і людське, та саме в собі людське за статевою іпостасністю. Твориться людина, создається особистість, і особистісно преображається все творіння. Так обидві глави за динамікою смислової структури є взаємоспрямовані і взаємоперетікаючі антропоцентричні кола, накладені одне на одне.
Людині, щоб бути, потрібно ще й мати своє буття, тобто цілісно його осмислювати, а відповідність факту і смислу в людині є результатом дії двох природ. Людині самій по собі ніколи не вдається вірно звести ці дві частини своєї сутності воєдино. Втім антропна механіка отримує свою подальшу розробку і застосування у просторі особистісного буття й зачасти є самоцінним магічним засобом і технологічним досягненням людської самотворчості.
У четвертому підрозділі – “Антропологічна модель в іконографічному виразі” – розглядається один із прикладів узгодженості й вкоріненості у внутрішньому душевному просторі іконної перспективи. “Трійця” А. Рубльова дає комплементарну душевному влаштуванню родову структуру і символічно явлений душевний простір. Реконструкція структурних закономірностей ікони дозволяє вбачати в її основі динамічні принципи дуплекссфери, подібні до тої подвійної мандорли, що зображена на іконі “Преображіння” Феофана Грека. Діючі в “Трійці” різновиди симетрії, пропорції та смислові подібності власною мовою дають діалектику душевних рухів. Ця мова стає настільки виразною, що з Х століття в іконографії з’являється образ Творця як Геометра (з циркулем у руках), відповідно до біблійного сюжету, “коли круга вставляв на поверхні безодні” (Пр. 8.27).
На основі проведених досліджень стверджується, що в структуру іконного простору закладено кодовий ключ золотої пропорціональ-ності. Метрика золотого ключа, за І.Шмельовим, антропоморфна. На прикладі “Трійці” проаналізовано розмірності образних побудов; дається тлумачення геометричної гармоніки як по відношенню до самого зображення, так і по відношенню до споглядаючого; розглянуто, як внутрішній круговий вихор смислового простору ікони долучає душевний стрій до цілісної завершеності.
Здійснений науково-аналітичний, філософсько-діалектичний та релігійно-досвідний аналіз доводить, що модель подвійної сфери може розглядатися формотворчим принципом душевного простору особистості та ключем до розуміння багатомірності людських виявів.
Висновки
1. Суспільне прагнення відтворити особистісне буття в цивілізаційних системних побудовах потребує глибинного розуміння кодових принципів душевного влаштування цієї особистості.
Фундаментальну неадекватність людської сутності система компенсує, розшифровуючи душевні коди, згідно з якими створюється секулярна модель технокультурного простору. Тож розгортка моделі душевного простору безпосередньо пов’язана з прогресивним розвитком системи антропокультурного середовища.
2. Структуру, доведену до абсолютної діалектики в лоні християнського неоплатонізму, пропонує вчення О.Лосєва. Його тетрактида виступає як певний алгоритм творіння і розпізнаний пристрій Божественної волі, закладений у серцевій глибині особистості. Душа тут подається як становлення ума і як становлення тіла, вона є невпинною плинністю між цими полюсами сталого, що зводить їх воєдино. Душа є не тільки закутою в грудній клітці, а й трансцендентно виходить за межі тварного світу, континуально охоплює космічний порядок і естетично проявляється в позиційно-конструк-тивних термінах “симетрія”, “пропорція”, “ритм”, “гармонія” тощо.
3. Діалектичний принцип розгортання основних категорій Єдиного, Ума, Душі викреслює геометричну модель, фундовану на принципі золотого перетину, і має мьобіусне влаштування, що розгортається в колі по спіралі Архімеда. В такий спосіб сферично представлений смисловий квант несе в собі загальні закономір-ності індивідуального коду, що втілюється і розгортається як “сперматичні логоси”. Цим же шляхом єдина всезагальність не тільки розгортається в еманації, але й повертається до себе в трансцеденції, і шлях цей єдиний і вгору, і вниз, єдиний для внутрішнього і зовнішнього – єдиний шлях душі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТОПОЛОГІЯ ДУШЕВНОГО ПРОСТОРУ ОСОБИСТОСТІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок