Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАТО в системі взаємовідносин Росії та США (1990-ті роки – початок ХХІ ст.)

НАТО в системі взаємовідносин Росії та США (1990-ті роки – початок ХХІ ст.)

Назва:
НАТО в системі взаємовідносин Росії та США (1990-ті роки – початок ХХІ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,74 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М.С.Грушевського НАН України
ОРЛИК ВІКТОРІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 94:325.5:341.238
НАТО в системі взаємовідносин Росії та США
(1990-ті роки – початок ХХІ ст.)
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник | доктор історичних наук, професор
Гончар Борис Михайлович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн,
завідувач кафедри
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Камінський Євген Євменович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин Національної академії наук України,
відділ трансатлантичних відносин,
завідувач відділу
кандидат історичних наук, доцент
Мінгазутдінов Ігор Олександрович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
кафедра міжнародних відносин та зовнішньої політики, доцент
Провідна установа | Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича, кафедра міжнародних відносин, Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці
Захист відбудеться 29 вересня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01 в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 19 серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О.Песчаний


Загальна характеристика роботи
Глобальні геостратегічні зрушення на рубежі 1980-1990-х років, пов’язані із завершенням “холодної війни”, призвели до руйнування стійкої біполярної системи міжнародних відносин, що визначалася стратегічним балансом двох світових лідерів – США і СРСР. Натомість почав складатися нестабільний і доволі непередбачуваний світовий порядок, що відзначився появою нових викликів міжнародній безпеці. Залишившись єдиною наддержавою, Сполучені Штати Америки нині фактично визначають розвиток сучасних міжнародних відносин. У той же час Російська Федерація залишається впливовим учасником дипломатичних процесів, свідченням чого є дедалі більша увага до “російського чинника” в прийнятті зовнішньополітичних рішень провідними державами світу. Отже, російсько-американські відносини залишаються одним з головних напрямків зовнішньої політики обох держав і важливим елементом міжнародних відносин, від характеру яких значною мірою залежать перспективи розвитку світового співтовариства.
Актуальність теми дослідження. Питання щодо ролі і місця Організації Північноатлантичного договору (НАТО) в системі російсько-американських відносин кінця ХХ- початку ХХІ століття, особливо в контексті триваючого процесу розширення НАТО на схід, не лише входять до центрального кола питань зовнішньої політики і політики безпеки як Росії, так і США, а й визначають позиції цих держав з багатьох міжнародних питань, зокрема, щодо проблем забезпечення безпеки Європи та євроатлантичного простору загалом.
Від часу здобуття незалежності України у 1991 році західний вектор відігравав дедалі важливішу роль у зовнішній політиці країни. Виходячи з національних інтересів держави, курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію було проголошено геополітичним пріоритетом, хоча існувало усвідомлення того факту, що в силу багатьох причин прагнення приєднатися до європейських військово-політичних структур неминуче суперечитиме іншому зовнішньополітичному імперативу України – збереженню та розвиткові добросусідських відносин з Росією. Протягом останнього десятиліття Україна прагне поєднати захист національних інтересів, зокрема, у сфері безпеки, із забезпеченням стабільного розвитку відносин довгострокового стратегічного партнерства із провідними партнерами – Російською Федерацією і Сполученими Штатами Америки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: НАТО в системі взаємовідносин Росії та США (1990-ті роки – початок ХХІ ст.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок