Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБРАЗ ГЕРОЯ-ЕСТЕТА В РОСІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ (ГЕНЕЗИС І ТИПОЛОГІЯ)

ОБРАЗ ГЕРОЯ-ЕСТЕТА В РОСІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ (ГЕНЕЗИС І ТИПОЛОГІЯ)

Назва:
ОБРАЗ ГЕРОЯ-ЕСТЕТА В РОСІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ (ГЕНЕЗИС І ТИПОЛОГІЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,24 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БАБІК МАРІЯ ІВАНІВНА
УДК 821.161.1 “18/19”
ОБРАЗ ГЕРОЯ-ЕСТЕТА В РОСІЙСЬКІЙ
ЛІТЕРАТУРІ ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ
(ГЕНЕЗИС І ТИПОЛОГІЯ)
10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис:
Роботу виконано на кафедрі історії російської літератури Київського національного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – Мережинська Ганна Юріївна, д. філол. наук, професор, завідувач кафедри історії російської літератури Київського національного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти – Силантьєва Валентина Іванівна—д. філол. наук, доцент, завідувач кафедри зарубіжної літератури Одеського національного університету імені І.І.Мечнікова Міністерства освіти і науки України;–
Улюра Ганна Анатоліївна – к. філол. наук, науковий співробітник Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України Міністерства освіти і науки України;
Провідна установа – Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра історії російської літератури
Захист відбудеться “03” квітня 2007 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.39 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01601, м. Київ, бульвар Т.Шевченка, 14; тел. 239-33-73.
Із дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: -01107, м. Київ, вул.. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “02” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаєвська Н.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Образ героя-естета належить до найпоширеніших моделей світової літератури, у деякі епохи він ставав культурним знаком свого часу. Відтак герой-естет може слугувати своєрідним фокусом дослідження рефлексій про красу й специфіку їх художнього втілення, змін естетичного ідеалу, інтенсивного розвитку особистісного начала, реалізації певних стильових домінант, відображення в літературі типу “людини доби” тощо. Все це обумовлює актуальність теми дисертації – необхідність докладного вивчення цього складного образу й укладання його типології в межах конкретної національної літератури.
У дисертації було прийняте наступне визначення образу героя-естета: “герой-естет”, представлений двома основними типами – творчої особистості та денді, – це такий тип героя, у картині світу якого домінують естетичні орієнтири, що реалізується в особливостях самооцінки, моделі поведінки, у життєвій позиції, а також художній авторепрезентації.
Герой-естет вивчався переважно на матеріалі західноєвропейського мистецтва слова (праці Р.Барта, Отто Манна, О.Вайнштейн, В.Толмачова, А.Скуратівської). У творах російських письменників вченими було зафіксовано лише окремі, переважно локальні аспекти проблеми (дослідження Л.Гроссмана, Ю.Лотмана, В.Маркова, А.Ханзен-Леве, М.Жихарєва, І.Добродомова, Я.Галкіної, О.Проскуріна, Л.Геллера, Ю.Демиденко, А.Юнггрена тощо). Ключові положення студій у цьому напрямку не було узагальнено на системному рівні, що також визначає актуальність роботи.
Російська література різних епох надає матеріал для вивчення динаміки образу героя-естета – від давнини з притаманним далекій добі етикетним уявленням про красу та каноном її втілення до класичного періоду з витонченістю персоніфікацій естетично свідомої особистості (Онєгін, Печорін, Райський, Болконський) та найсучасніших постмодерністських моделей (твори Вен.Єрофеєва, А.Бітова, І.Оганова, В.Пєлєвіна, Т.Толстой).
Узагальнення всього досвіду художнього втілення героя-естета в російській літературі – це мета майбутніх досліджень. На першому ж етапі необхідно принаймні пунктирно намітити знакові тексти, поворотні етапи розвитку, варіанти авторської інтерпретації, що дозволить повністю описати художню реалізацію моделі та окремі її модифікації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ОБРАЗ ГЕРОЯ-ЕСТЕТА В РОСІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ (ГЕНЕЗИС І ТИПОЛОГІЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок