Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБРАЗ ГЕРОЯ-ЕСТЕТА В РОСІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ (ГЕНЕЗИС І ТИПОЛОГІЯ)

Загрузка...

ОБРАЗ ГЕРОЯ-ЕСТЕТА В РОСІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ (ГЕНЕЗИС І ТИПОЛОГІЯ)

Назва:
ОБРАЗ ГЕРОЯ-ЕСТЕТА В РОСІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ (ГЕНЕЗИС І ТИПОЛОГІЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,24 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БАБІК МАРІЯ ІВАНІВНА
УДК 821.161.1 “18/19”
ОБРАЗ ГЕРОЯ-ЕСТЕТА В РОСІЙСЬКІЙ
ЛІТЕРАТУРІ ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ
(ГЕНЕЗИС І ТИПОЛОГІЯ)
10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис:
Роботу виконано на кафедрі історії російської літератури Київського національного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – Мережинська Ганна Юріївна, д. філол. наук, професор, завідувач кафедри історії російської літератури Київського національного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти – Силантьєва Валентина Іванівна—д. філол. наук, доцент, завідувач кафедри зарубіжної літератури Одеського національного університету імені І.І.Мечнікова Міністерства освіти і науки України;–
Улюра Ганна Анатоліївна – к. філол. наук, науковий співробітник Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України Міністерства освіти і науки України;
Провідна установа – Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра історії російської літератури
Захист відбудеться “03” квітня 2007 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.39 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01601, м. Київ, бульвар Т.Шевченка, 14; тел. 239-33-73.
Із дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: -01107, м. Київ, вул.. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “02” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаєвська Н.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Образ героя-естета належить до найпоширеніших моделей світової літератури, у деякі епохи він ставав культурним знаком свого часу. Відтак герой-естет може слугувати своєрідним фокусом дослідження рефлексій про красу й специфіку їх художнього втілення, змін естетичного ідеалу, інтенсивного розвитку особистісного начала, реалізації певних стильових домінант, відображення в літературі типу “людини доби” тощо. Все це обумовлює актуальність теми дисертації – необхідність докладного вивчення цього складного образу й укладання його типології в межах конкретної національної літератури.
У дисертації було прийняте наступне визначення образу героя-естета: “герой-естет”, представлений двома основними типами – творчої особистості та денді, – це такий тип героя, у картині світу якого домінують естетичні орієнтири, що реалізується в особливостях самооцінки, моделі поведінки, у життєвій позиції, а також художній авторепрезентації.
Герой-естет вивчався переважно на матеріалі західноєвропейського мистецтва слова (праці Р.Барта, Отто Манна, О.Вайнштейн, В.Толмачова, А.Скуратівської). У творах російських письменників вченими було зафіксовано лише окремі, переважно локальні аспекти проблеми (дослідження Л.Гроссмана, Ю.Лотмана, В.Маркова, А.Ханзен-Леве, М.Жихарєва, І.Добродомова, Я.Галкіної, О.Проскуріна, Л.Геллера, Ю.Демиденко, А.Юнггрена тощо). Ключові положення студій у цьому напрямку не було узагальнено на системному рівні, що також визначає актуальність роботи.
Російська література різних епох надає матеріал для вивчення динаміки образу героя-естета – від давнини з притаманним далекій добі етикетним уявленням про красу та каноном її втілення до класичного періоду з витонченістю персоніфікацій естетично свідомої особистості (Онєгін, Печорін, Райський, Болконський) та найсучасніших постмодерністських моделей (твори Вен.Єрофеєва, А.Бітова, І.Оганова, В.Пєлєвіна, Т.Толстой).
Узагальнення всього досвіду художнього втілення героя-естета в російській літературі – це мета майбутніх досліджень. На першому ж етапі необхідно принаймні пунктирно намітити знакові тексти, поворотні етапи розвитку, варіанти авторської інтерпретації, що дозволить повністю описати художню реалізацію моделі та окремі її модифікації.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ОБРАЗ ГЕРОЯ-ЕСТЕТА В РОСІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ (ГЕНЕЗИС І ТИПОЛОГІЯ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок