Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖМОЛЕКУЛЯРНІ ВЗАЄМОДІЇ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ АРОМАТИЧНИХ РЕЧОВИН І ДНК У ВОДНОМУ РОЗЧИНІ

Загрузка...

МІЖМОЛЕКУЛЯРНІ ВЗАЄМОДІЇ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ АРОМАТИЧНИХ РЕЧОВИН І ДНК У ВОДНОМУ РОЗЧИНІ

Назва:
МІЖМОЛЕКУЛЯРНІ ВЗАЄМОДІЇ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ АРОМАТИЧНИХ РЕЧОВИН І ДНК У ВОДНОМУ РОЗЧИНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,29 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
ЄВСТИГНЄЄВ Максим Павлович
УДК 577.113:541.49
МІЖМОЛЕКУЛЯРНІ ВЗАЄМОДІЇ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ АРОМАТИЧНИХ РЕЧОВИН І ДНК У ВОДНОМУ РОЗЧИНІ
03.00.02 – біофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Севастопольському національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант доктор фізико-математичних наук,
професор Веселков Олексій Никонович,
Севастопольський національний технічний
університет, завідувач кафедри фізики.
Офіційні опоненти:
-
доктор фізико-математичних наук, професор, Семенов Михайло Олексійович, Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, старший науковий співробітник відділу біофізики (м.Харків);
-
доктор фізико-математичних наук, професор, Харкянен Валерій Миколайович, Інститут фізики НАН України, завідувач відділу фізики біологічних систем (м.Київ);
-
доктор фізико-математичних наук, професор, Прилуцький Юрій Іванович, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, професор кафедри біофізики (м.Київ).
Провідна установа
Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, відділ молекулярної біофізики, м.Харків.
Захист відбудеться 02.02.2007 р. о 15_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.13 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна, 61077, м.Харків, пл. Свободи, 4. ауд.7-4.
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою:
61077, м.Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 23.12. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаташ С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Біологічно активні ароматичні сполуки (БАС) утворюють найважливішу групу фармацевтичних препаратів, що знайшли широке прикладання в різних медичних застосуваннях. Використання ароматичних сполук в якості лікарських засобів в багатьох випадках сполучено з ризиком побічної токсичності, що різко обмежує їх застосування в клінічній практиці. Разом з тим, ризик побічних ефектів може бути суттєво знижений, або медико-біологічний ефект посилений при комбінуванні ароматичних препаратів з іншими ароматичними сполуками в дозі. Численні дослідження показують, що суміш різних БАС, які присутні в організмі одночасно, виявляє виражений біологічний синергізм і надає потенційну можливість спрямованої регуляції біологічного відгуку ароматичних БАС, що надходять в організм у комбінації.
На даний час не існує чітких уявлень про причини і механізми виникнення спостерігаємих синергетичних ефектів при одночасному використанні ароматичних БАС як на клітинному, так і на молекулярному рівнях. Разом з тим, відомо, що більшість сполук цього класу виявляють свою медико-біологічну дію шляхом комплексоутворення з біополімерами в клітині – ДНК або білками, – а також демонструють тенденцію до само- (взаємодія однотипних молекул) і гетероасоціації (взаємодія різнотипних молекул) у водному розчині, що носять нековалентний характер. Є підстави вважати, що гетероасоціація ароматичних сполук і їх конкурентне зв'язування з рецептором можуть модулювати біологічну активність БАС через модифікацію параметрів зв'язування БАС з біополімерами і, тим самим, виступати в якості молекулярних механізмів зміни біологічної активності ароматичних препаратів, які надходять в організм спільно. Однак, нековалентні взаємодії різних класів біологічно важливих ароматичних сполук у присутності біополімеру по цей час залишаються практично невивченими.
Зв'язок дисертації з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася відповідно до плану науково-дослідних робіт кафедри фізики Севастопольського національного технічного університету (СевНТУ), у рамках держбюджетної НДР “Нуклеотид” Міністерства освіти і науки України (№ держ.реєстр. 0104U000568; керівник теми): “Гідротропний і синергетичний ефекти при утворенні гетерокомплексів ароматичних біологічно активних молекул і їх взаємодії з ДНК у водному розчині”, 2003-2006; у рамках персонального гранта НАТО і Королівського товариства Великобританії “Stochastic model of competitive binding of aromatic drugs to DNA” (2003-2004 р.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: МІЖМОЛЕКУЛЯРНІ ВЗАЄМОДІЇ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ АРОМАТИЧНИХ РЕЧОВИН І ДНК У ВОДНОМУ РОЗЧИНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок