Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптимізація зрошувальних норм та оперативне управління поливами при платному водокористуванні

Загрузка...

Оптимізація зрошувальних норм та оперативне управління поливами при платному водокористуванні

Назва:
Оптимізація зрошувальних норм та оперативне управління поливами при платному водокористуванні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,69 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Українська академія аграрних наук
ІНСТИТУТ ГІДРОТЕХНІКИ І МЕЛІОРАЦІЇ
Волошин Микола Миколайович
УДК 631.67: 63.001.18
Оптимізація зрошувальних норм
та оперативне управління поливами
при платному водокористуванні
06. 01. 02 - Сільськогосподарські меліорації
(технічні науки)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті гідротехніки і меліорації Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Ковальчук Павло Іванович,
Інститут гідротехніки і меліорації УААН,
головний науковий співробітник; |
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Лазарчук Микола Олексійович,
Національний університет водного господарства та природокористування,
професор кафедри меліорації; |
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Корюненко Володимир Миколайович,
Інститут гідротехніки і меліорації УААН,
заступник завідувача відділення мікрозрошення і водопостачання. |
Провідна установа: | Одеська державна академія будівництва і архітектури,
м. Одеса, вул. Дидрихсона 4. | Захист відбудеться “ 19 “ квітня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.362.01 при Інституті гідротехніки і меліорації УААН за адресою: м. Київ - 03022, вул. Васильківська, 37.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гідротехніки і меліорації УААН за адресою: м. Київ - 03022, вул. Васильківська, 37.
Автореферат розіслано “ 17 “ березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, с.н.с. Т.І. Топольнік


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Перехід до ринкових відносин потребує вдосконалення існуючих та створення на їхній основі нових технологій оптимізації водокористування, які повинні забезпечити не лише високі врожаї, а і ефективне використання земельних та водних ресурсів. Водночас потрібно виконувати природоохоронні вимоги - мінімізувати антропогенний вплив на навколишнє середовище, запобігати розвитку підтопленню та засоленню земель.
На необхідність ощадливого, економічно-ефективного зрошення, впровадження нормованого водокористування націлюють і державні програми та відомчі документи. Так, у чинній Загальнодержавній програмі розвитку водного господарства, мета якої “...є впровадження державної політики, спрямованої на запобігання антропогенного впливу на довкілля, ...запобігання шкідливій дії води і ліквідації її наслідків“, в основу прогнозних розрахунків використання води для зрошуваного землеробства покладено водозберігаючі режими зрошення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано в Інституті гідротехніки і меліорації УААН по завданнях: по темі № Т-325 “Дослідно-виробниче впровадження “Методичних рекомендацій з водозберігаючих режимів зрошення та оперативного управління поливами (для умов півдня України)” на замовлення Держводгоспу України, № держреєстрації 0101U000971 (2000 р.); по темі 01.01. “Методичні рекомендації з оцінки еколого-економічної ефективності ведення сільськогосподарського виробництва на меліоративних землях”, № держреєстрації 196U21799 (2000 р.); по темі 01.02. “Розробка моделі державного управління водогосподарсько-меліоративним комплексом в умовах ринкової економіки”, № держреєстрації 0101U004617 (2002 р.); по темі 01.03. “Розробка методології прийняття економічних рішень при взаємодії водогосподарських організацій і водоспоживачів”, № держреєстрації 0103U008660 (2003-2005 р.).
Мета досліджень полягає в розробці методів і технологічних рішень, що забезпечують вибір оптимальних зрошувальних норм та оперативне планування поливів на основі екологічно безпечних та економічно ефективних технологій зрошення в умовах платного водокористування.
Основні завдання досліджень:
* провести аналіз внутрішньогосподарського водокористування та визначити напрями його оптимізації стосовно сучасних соціально - економічних умов зрошення;
* запропонувати системну методологію, виконати системний аналіз та оптимізацію варіантів водокористування на основі функцій додаткового чистого прибутку від зрошення в умовах плати за воду у поєднанні з оперативним управлінням поливами на основі ресурсоощадливих технологій;
* розробити методи оперативного управління поливами із застосуванням водозберігаючих режимів зрошення, з використанням пристосованої до конкретних ґрунтових умов поля багатошарової моделі вологоперенесення;
* провести ідентифікацію та перевірку параметрів моделей управління поливами з пристосуванням їх для конкретних ґрунтів півдня України.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Оптимізація зрошувальних норм та оперативне управління поливами при платному водокористуванні

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок