Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОДАВЛЕННЯ НЕКАНОНІЧНИХ ГАРМОНІК ВХІДНОГО СТРУМУ ТИРИСТОРНИХ ВИПРЯМЛЯЧІВ ЗАСОБАМИ МІКРОПРОЦЕСОРНОГО КЕРУВАННЯ

Загрузка...

ПОДАВЛЕННЯ НЕКАНОНІЧНИХ ГАРМОНІК ВХІДНОГО СТРУМУ ТИРИСТОРНИХ ВИПРЯМЛЯЧІВ ЗАСОБАМИ МІКРОПРОЦЕСОРНОГО КЕРУВАННЯ

Назва:
ПОДАВЛЕННЯ НЕКАНОНІЧНИХ ГАРМОНІК ВХІДНОГО СТРУМУ ТИРИСТОРНИХ ВИПРЯМЛЯЧІВ ЗАСОБАМИ МІКРОПРОЦЕСОРНОГО КЕРУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,67 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ластовка Олександр Петрович
УДК 621.314.632
ПОДАВЛЕННЯ НЕКАНОНІЧНИХ ГАРМОНІК ВХІДНОГО СТРУМУ ТИРИСТОРНИХ ВИПРЯМЛЯЧІВ ЗАСОБАМИ МІКРОПРОЦЕСОРНОГО КЕРУВАННЯ
Спеціальність 05. 09. 12 - Напівпровідникові перетворювачі електроенергії
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 1998
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі «Промислова електроніка» Харківського державного політехнічного університету, Міносвіти України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Сокол Євген Іванович
Харківський державний політехнічний університет
зав. кафедрою «Промислова електроніка»
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор
Бойко Валерій Степанович
кафедра ТОЕ Національного технічного університету (Київський політехнічний інститут), м. Київ ;
кандидат технічних наук
Бахнов Леонід Євгенович
НДІ ВО «ХЕМЗ», м. Харків
начальник відділу
Провідна організація - Інститут Електродинаміки НАН України, м. Київ
Захист відбудеться 25 лютого 1999 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.050.04 у Харківському державному політехнічному університеті
за адресою : 310002, м. Харків - 2, вул. Фрунзе 21.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного політехнічного університету.
Автореферат розісланий 21 січня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Осічев О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Науково-технічний прогрес визначає високі темпи росту виробництва та промислового застосування силової електроніки на базі напівпровідникових перетворювачів, у тому числі й керованих випрямлячів, які мають цілий ряд переваг : високу швидкодію, надійність у роботі, технологічність у виробництві, високий коефіцієнт корисної дії, малі габарити та вагу.
Однак, поруч з безперечними перевагами, керовані випрямлячі та пов’язане з ними перетворювання електричної енергії також мають і недоліки, в результаті чого виникає проблема забезпечення електромагнітної сумісності потужних перетворювачів з мережею живлення та з іншими споживачами енергії.
Питання взаємодії перетворювачів з мережею живлення та оцінка якості електричної енергії у мережах вже давно були предметом досліджень. Це можна роз’яснити особливостями роботи випрямлячів, які перетворюють електричну енергію одного виду в другий за допомогою періодичних процесів комутації струму, який протікає скрізь силові ключі. Ці процеси є причиною несинусоідальності форми струму та, поруч з цим, викривлення напруги мережі. Окрім цього, регулювання вихідної напруги випрямляча шляхом зміни моментів відкриття та закриття ключів обумовлює відставання струму мережі від напруги мережі, що є причиною появи та зміни рівня споживаної реактивної потужності, що приводить до відхилень та коливань напруги мережі. Таким чином, випрямляч може негативно впливати на стійкість роботи систем живлення та автоматичного регулювання, засобів зв’язку, роботу контрольно-вимірювальних пристроїв та відповідальних споживачів електроенергії, викликає додаткові збитки і таке інше.
Нормування допустимих рівней впливу напівпровідникових перетворювачів на мережу живлення до теперішнього часу визначалося стандартом ГОСТ 13109-87 «Электрическая энергия. Требования к качеству электрической энергии в электрических сетях общего назначения». При живленні потужних керованих випрямлячів забезпечення електромагнітної сумісності з мережею дуже важко забезпечується по таким основним показникам якості електроенергії як : допустимий рівень коливань напруги мережі (розмах зміни напруги), допустимий коефіцієнт несинусоідальності, допустимі значення гармонічних складових непарного та парного порядків. Вимоги по вказаним показникам якості електроенергії є доволі жорсткими, і іноді дуже важко додержувати їх на практиці. Тому, створенню перетворювачів, які забезпечують електромагнітну сумісність навантаження та мережі живлення і не впливають негативно на роботу інших споживачів електроенергії, приділяється велика увага.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: ПОДАВЛЕННЯ НЕКАНОНІЧНИХ ГАРМОНІК ВХІДНОГО СТРУМУ ТИРИСТОРНИХ ВИПРЯМЛЯЧІВ ЗАСОБАМИ МІКРОПРОЦЕСОРНОГО КЕРУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок