Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> основи ТЕХНОЛОГІї одержання ГРАНУЛЬНИХ МЕТАКРИЛАТНИХ (ко)полімерів та їх СОРБЦІЙНО- ДЕСоРБЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ

Загрузка...

основи ТЕХНОЛОГІї одержання ГРАНУЛЬНИХ МЕТАКРИЛАТНИХ (ко)полімерів та їх СОРБЦІЙНО- ДЕСоРБЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ

Назва:
основи ТЕХНОЛОГІї одержання ГРАНУЛЬНИХ МЕТАКРИЛАТНИХ (ко)полімерів та їх СОРБЦІЙНО- ДЕСоРБЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,15 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Cеменюк Наталія Богданівна
УДК 678.746.744
основи ТЕХНОЛОГІї одержання ГРАНУЛЬНИХ МЕТАКРИЛАТНИХ (ко)полімерів та їх СОРБЦІЙНО-
ДЕСоРБЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ
05.17.06 – технологія полімерних і композиційних матеріалів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник : | доктор хімічних наук, професор
Суберляк Олег Володимирович,
Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри хімічної технології переробки пластмас
Офіційні опоненти : | доктор технічних наук, професор
Яковлєва Раїса Антонівна,
Харківський державний технічний університет будівництва і архітектури,
завідувач кафедри загальної хімії
доктор хімічних наук, професор
Чуйко Леонід Сидорович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології

Провідна установа: | Національний технічний університет “Харківський по-лі-тех-нічний інститут” Міністерства освіти і науки України, кафедра технології пластичних мас (м.Харків)
Захист відбудеться “ 5 ” червня 2003 р. о 16 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, вул. С. Бандери, 12, корпус 8, ауд. 339.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів-13, вул. Професорська,1)
Автореферат розісланий “ 3 ” травня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.07,
кандидат технічних наук, доцент Дзіняк Б.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Полімерні гідрогелі знаходять широке практичне застосування у біомедичній галузі як матеріали для ендопротезування, контактних лінз, напівпроникних (гемо)діалізних мембран, ізолюючих пов’язок тощо. Вони набря-ка-ють, але не розчиняються у воді та фізрозчині. Завдяки своїй структурі, яка нагадує структуру живих тканин, гідрогелі відзначаються доброю біосу-місністю, що дозволяє використовувати їх при безпосередньому контакті з живим ті-лом. Однією з перспективних галузей застосування полімерних рідкоструктуро-ваних гідрогелів є фармацевтичне виробництво, зокрема, виробництво систем направленого і контрольованого вивільнення ліків, іммобілізації ферментів тощо. Найбільш вигідною і ефективною формою таких систем є полімерні сферичні частинки заданих розмірів та полідисперсності з селективними сорбційно-десорбційними властивостями. Полімерні матеріали у формі мікросфер є також перспективними в імунодіагностиці та гемофільтрації.
Серед широкого спектру гідрогелевих полімерів, відомих на даний час, з наукової і практичної точки зору значний інтерес викликають полімери на основі 2-оксиетиленметакрилату (ОЕМА), а також його кополімери з полівініл-піролідоном (ПВП), оскільки вони є біосумісними та відзначаються селективною сорбційною здатністю, що визначає їх використання в тому числі для іммобілізації ліків після катіонних, аніонних, хелатних та інших модифікацій. І якщо блочна полімеризація і полімеризація в розчині таких систем досить детально вивчена, то відомості про закономірності і технологічні особливості синтезу гранульних (ко)полімерів є малоінформативними і несистематичними. У зв’язку з цим дослідження закономірностей синтезу і розроблення основ технології одержання сферичних полімерних частинок на основі (мет)акрилатів є актуальним завданням в галузі технології полімерних і композиційних матеріалів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася відповідно до напрямку наукових досліджень кафедри хіміч-ної технології переробки пластмас Національного університету “Львівська полі-тех-ніка” “Дослідження шляхів створення гідрогелевих проник-них співполі-ме-рів біо---ме--ди-чного призначення” та Державної науково-технічної програми 05.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: основи ТЕХНОЛОГІї одержання ГРАНУЛЬНИХ МЕТАКРИЛАТНИХ (ко)полімерів та їх СОРБЦІЙНО- ДЕСоРБЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок