Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ

Загрузка...

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ

Назва:
МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,84 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
ГРИЩУК Микола Володимирович
УДК 321:352
МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ:
ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
 
ОДЕСА – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті „Острозька академія” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
академік АпрН України
СКРИПНЮК ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ,
Академія правових наук України, начальник управління
міжнародних наукових зв’язків
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
СІЛЕНКО АЛЛА ОЛЕКСІЇВНА,
Одеська національна академія зв’язку
ім. О.С. Попова,
проректор з навчальної та виховної роботи;
кандидат політичних наук, доцент
СОКУР НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА,
Одеський регіональний інститут державного управління
Національної академії державного управління
при Президентові України,
доцент кафедри філософських та соціально-політичних
наук
Захист відбудеться 4 липня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.02 в Одеській національній юридичній
академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2, ауд. 513.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий 2 червня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ЄФТЄНІ Н. М.
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена потребою в ґрунтовних теоретичних розробках основ та форм місцевого самоврядування, аналізу зарубіжного і вітчизняного досвіду еволюції місцевого самоврядування, приведення чинного законодавства України у відповідність до існуючих міжнародних стандартів у цій сфері. Актуальність дослідження зростає у зв’язку з необхідністю вироблення науково-обґрунтованих політико-правових рекомендацій з проблеми розвитку інституту місцевого самоврядування в сучасних умовах та вдосконалення його дієвої моделі з урахуванням політичних, економічних, соціальних та історико-національних традицій України як складової побудови громадянського суспільства і правової держави.
Розробка моделі місцевого самоврядування з урахуванням історичного досвіду минулого та сучасних політико-правових, економічних, соціальних та інших чинників та традицій України – важливий напрямок досліджень останнього десятиліття. Це зумовлено посиленням конкуренції різноспрямованих векторів розвитку, які репрезентують інтереси різних за характером і спрямуванням політичних сил. Важливо в цих умовах забезпечити домінування інноваційних ідей та моделей розвитку місцевого самоврядування, формування його основ шляхом еволюційних, а не революційних трансформацій. Нового імпульсу в поглибленому дослідженні проблеми надала Конституція України. Розвиток конституційного процесу актуалізував проблему подальшого розмежування функцій центральних органів та органів місцевого самоврядування у здійсненні владних повноважень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в межах комплексної науково-дослідної теми що здійснюється кафедрою державно-правових дисциплін правничого факультету Національного університету “Острозька академія” і відповідає темі “Проблеми демократизації державної влади: виклики XXI століття”. Тема дисертації узгоджується з науковою програмою Міністерства освіти і науки України “Правові проблеми становлення й розвитку сучасної Української держави” (№ державної реєстрації 0101U 001195).
Метою дослідження є здійснення науково-теоретичного, політико-правового аналізу формування та генезису інститутів місцевого самоврядування, поняття його основ, їхньої специфіки та взаємозв’язку, що дозволить скласти цілісне розуміння названого феномену, висвітлити проблеми практичної реалізації форм місцевого самоврядування в здійсненні теоретичної моделі правової держави в сучасних умовах, обґрунтувати необхідність досягнення правового забезпечення розвитку суспільних відносин, що виникають і розвиваються в галузі місцевого самоврядування.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок