Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАХИСНА ФУНКЦІЯ ПРОФСПІЛОК, ФОРМИ ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ

Загрузка...

ЗАХИСНА ФУНКЦІЯ ПРОФСПІЛОК, ФОРМИ ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ

Назва:
ЗАХИСНА ФУНКЦІЯ ПРОФСПІЛОК, ФОРМИ ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,79 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Цесарський Фелікс Анатолійович
УДК 349.2
ЗАХИСНА ФУНКЦІЯ ПРОФСПІЛОК,
ФОРМИ ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ
Спеціальність 12.00.05 – трудове право;
право соціального забезпечення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі трудового права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, професор Жигалкін Павло Іванович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри трудового права, член–кореспондент Академії правових наук України.
Офіційні опоненти:
– доктор юридичних наук, професор Ротань Володимир Гаврилович, Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського, завідувач кафедри цивільного та трудового права;
– кандидат юридичних наук, доцент Гоц Василь Якович, Національний університет внутрішніх справ України, начальник кафедри трудового, екологічного та аграрного права.
Провідна установа – Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, відділ проблем цивільного, трудового та підприємницького права, м. Київ.
Захист відбудеться 22 грудня 2004 р. 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий 18 листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Рум’янцев В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток цивілізованих ринкових відносин в Україні неможливий без створення та функціонування системи правового захисту інтересів учасників трудових відносин. Відповідно до ст. 13 Конституції України від 28 червня 1996 року держава забезпечує соціальну спрямованість економіки. В цих умовах актуальним є розроблення та прийняття нормативних актів, направлених на підвищення рівня захисту трудових прав і соціально–економічних інтересів працюючих. Чинне законодавство про профспілки створило правові основи й умови для здійснення ними захисної функції. Проте на практиці деякі профспілки не завжди використовують ці можливості і діють в інтересах роботодавців, а не працівників. Однією з причин пасивного ставлення профспілок до захисту трудових прав працівників є і нечіткість окремих норм законодавства, та різне їх тлумачення.
Аналіз українського профспілкового руху та судової практики за останні роки свідчить про те, що проблема реального здійснення профспілками захисної функції є вельми актуальною. Окремі питання, пов’язані із захисною функцією профспілок досліджували такі вчені, як М.Г.Александров, К.С.Батигін, В.М.Догадов, С.О.Іванов, Р.З.Лівшиць, Г.К.Москаленко, О.С.Пашков, В.М.Скобєлкін, О.В.Смирнов, В.І.Смолярчук, І.О.Снігірьова, В.М.Толкунова, А.І.Цепін, В.А.Чибисов, а також вітчизняні дослідники Н.Б.Болотіна, В.С.Венедиктов, Г.С.Гончарова, П.І.Жигалкін, Р.І.Кондратьєв, А.Р.Мацюк, Л.І.Лазор, П.Д.Пилипенко, В.І.Прокопенко, О.І.Процевський, В.Г.Ротань, З.К.Симорот, Н.М.Хуторян, Г.І.Чанишева та багато інших.
Необхідність здійснення профспілками захисної функції обумовлена наявністю протиріч між інтересами роботодавців та працівників, між їх потребами та можливістю задоволення. Незважаючи на деяку активізацію профспілок по захисту прав та інтересів працівників, профспілкам України не вдається повною мірою виконувати своє призначення. У зв’язку з цим дослідження діяльності профспілок по виконанню своєї основної функції, якою є функція захисту, уявляється не тільки актуальним, але й перспективним і дає можливість нинішнім профспілкам уникнути помилок минулого.
В умовах зміни політичної та економічної систем суспільства значення захисної функції профспілок зростає.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЗАХИСНА ФУНКЦІЯ ПРОФСПІЛОК, ФОРМИ ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок