Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СКЛАДНОСУРЯДНІ РЕЧЕННЯ ЯК МОВЛЕННЄВІ АКТИ У СУЧАСНІЙ ФРАНЦУЗЬКІЙ МОВІ

Загрузка...

СКЛАДНОСУРЯДНІ РЕЧЕННЯ ЯК МОВЛЕННЄВІ АКТИ У СУЧАСНІЙ ФРАНЦУЗЬКІЙ МОВІ

Назва:
СКЛАДНОСУРЯДНІ РЕЧЕННЯ ЯК МОВЛЕННЄВІ АКТИ У СУЧАСНІЙ ФРАНЦУЗЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,49 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОРОНІНА Марина Юріївна
УДК 811.133.1’367.335.1
СКЛАДНОСУРЯДНІ РЕЧЕННЯ ЯК МОВЛЕННЄВІ АКТИ
У СУЧАСНІЙ ФРАНЦУЗЬКІЙ МОВІ
Спеціальність 10.02.05 – романські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі романської філології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор філологічних наук, професор
Мінкін Лев Михайлович,
Харківський національний педагогічнй
університет імені Г.С.Сковороди,
кафедра романської філології,
завідувач кафедри
Офіційні опоненти | доктор філологічних наук, професор
Корбозерова Ніна Миколаївна,
Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
кафедра іспанської та італійської філології,
завідувач кафедри
кандидат філологичних наук, доцент
Коротіч Тетяна Анатоліївна,
Київський національний економічний
університет імені Вадима Гетьмана,
факультет міжнародної економіки,
кафедра іноземних мов,
доцент
Захист відбудеться “26” березня 2008 року о “ 13 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул.Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул.Червоноармійська, 73).
Автореферат розіслано “22” лютого 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор О.М.Кагановська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертаційна робота присвячена аналізу структури, семантики й прагматики французьких складносурядних речень (ССР) в аспекті їх мовних та мовленнєвих особливостей.
Дослідження складносурядних речень є однією з актуальних проблем сучасної лінгвістики. Сурядний зв’язок як явище граматичного плану аналізується лінгвістами на матеріалі різних мов (В.А.Білошапкова, Г.В.Валімова, А.П.Грищенко, І.Н.Кручиніна, А.М.Приходько, І.І.Фужерон та інші), зокрема й на матеріалі французької мови (Г.І.Скепська, Л.В.Шубб, G.Antoine, M.Grevisse, K.Kerbrat-Orecchioni, F.Torterat та інші). ССР розглядаються вітчизняними й зарубіжними дослідниками у синтаксичному (В.А.Білошапкова, Г.В.Валімова, А.П.Грищенко, І.Н.Кручиніна, М.В.Ляпон, M.Grevisse, M.Rigel та інші), структурно-семантичному (Л.Г.Веденіна, І.Р.Вихованець, В.Г.Гак, Л.М.Мінкін, G.Antoine), семантико-прагматичному (Ш.Баллі, С.В.Невзорова, І.І.Фужерон, Л.В.Шубб) та комунікативному (М.О.Вишнивецька, А.М.Приходько, M.Hobaek Haff, K.Kerbrat-Orecchioni, F.Torterat) аспектах.
До останнього часу у романістиці докладно вивчалися тільки розповідні (Л.В.Шубб, G.Antoine, M.Grevisse, M.Hobaek Haff, K.Kerbrat-Orecchioni, F.Torterat та інші) та питальні (М.О.Вишнивецька, С.В.Невзорова) ССР, а також разом з іншими типами складних речень структурно-семантичні особливості складносурядних речень французької мови отримали висвітлення у ранніх працях Л.М.Мінкіна. На сучасному етапі зростання інтересу лінгвістичної науки до вивчення одиниць синтаксису в мовній системі та їх мовленнєвих реалізацій важливого значення набуває дослідження ССР французької мови як мовленнєвих актів (МА) та особливостей їх функціонування у художніх текстах. Необхідність класифікації ССР французької мови в аспекті цільової настанови (розповідної, питальної, спонукальної), а також визначення комунікативних типів складносурядних речень та семантико-прагматичних характеристик їх організації сприяли вибору теми дослідження.
Актуальність роботи зумовлена інтегрованим підходом до вивчення структурних, семантичних та прагматичних особливостей ССР французької мови, що відповідає нагальним потребам сучасної лінгвістичної науки. Загальні тенденції розвитку мовознавства свідчать про те, що вивчення мови як замкненої самодостатньої системи не може бути вичерпним і поглиблюється шляхом опису функціонування мови в процесі комунікації (В.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СКЛАДНОСУРЯДНІ РЕЧЕННЯ ЯК МОВЛЕННЄВІ АКТИ У СУЧАСНІЙ ФРАНЦУЗЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок