Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА ВЛАСТИВОСТІ ПРОМІЖНИХ СПОЛУК У СИСТЕМІ Tl2Se–GeSe2–SnSe2

Загрузка...

ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА ВЛАСТИВОСТІ ПРОМІЖНИХ СПОЛУК У СИСТЕМІ Tl2Se–GeSe2–SnSe2

Назва:
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА ВЛАСТИВОСТІ ПРОМІЖНИХ СПОЛУК У СИСТЕМІ Tl2Se–GeSe2–SnSe2
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,16 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГЛУХ ОЛЕГ СТАНІСЛАВОВИЧ
УДК 546.541.12.017.548.55
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА ВЛАСТИВОСТІ ПРОМІЖНИХ СПОЛУК
У СИСТЕМІ Tl2Se–GeSe2–SnSe2
Спеціальність 02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Ужгород  


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі неорганічної хімії та в Інституті фізики і хімії твердого тіла Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | Доктор хімічних наук, доцент
Барчій Ігор Євгенович,
Ужгородський національний університет,
професор кафедри неорганічної хімії УжНУ |
Офіційні опоненти: | Доктор хімічних наук, професор
Павлюк Володимир Васильович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
професор кафедри неорганічної хімії |
Кандидат хімічних наук, ст.н.с.
Парасюк Олег Васильович,
Волинський державний університет ім. Лесі Українки,
старший науковий співробітник кафедри неорганічної та
фізичної хімії |
Захист відбудеться: “ 7 ” грудня 2007 р. о 12.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 61.051.03 в Ужгородському національному університеті за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Підгірна, 46, хімічний факультет, аудиторія № 306.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою 88000, м. Ужгород, вул. Капітульна, 9.
Автореферат розіслано “ 6 ” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сухарєва О.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стрімкий розвиток науки і техніки, обмеженість властивостей елементарних та бінарних матеріалів потребують пошуку нових, більш складних неорганічних сполук з комплексом необхідних властивостей, які забезпечували би їх практичне використання. Одним із можливих шляхів такого пошуку є дослідження діаграм стану багатокомпонентних систем, які відображають фізико-хімічну взаємодію компонентів, фазовий склад, характер утворення проміжних сполук та межі існування твердих розчинів на їх основі, оскільки в області однорідності спостерігається неперервна зміна властивостей від складу, що сприяє створенню перспективних у практичному використанні матеріалів з передбачуваними характеристиками. У цьому відношенні істотне місце відводиться халькогенідним сполукам, оскільки їх кристали володіють комплексом важливих фізико-хімічних і електрофізичних властивостей: мають широкі області пропускання у видимій та ІЧ областях, великі показники заломлення, чітко виражену анізотропію, характеризуються доступною технологічністю і хорошою відтворюваністю результатів.
Серед різноманіття складних неорганічних сполук значний науковий і прикладний інтерес проявляється до бінарних халькогенідів типу A2ІІІСVI, B2IVСVI3, BIVСVI (де АIII – Ga, In, Tl; BIV – Ge, Sn, Pb; BV – Sb, Bi; СVI – S, Se, Te), які завдяки високим показникам термоелектричної ефективності знайшли практичне використання в якості термоелектричних генераторів та перетворювачів. Створення на їх основі нових тернарних і більш складних халькогенідних сполук, які поєднували б найбільш характерні властивості вихідних речовин, суттєво розширює коло перспективних матеріалів для електронної техніки. Тернарні халькогеніди типу Tl2BIVСVI3, Tl4BIVСVI4, Tl2BIV2СVI5, які утворюються в системах Tl2СVI–BIVСVI2, є ізоелектронними аналогами згаданих бінарних сполук.
У даному аспекті дослідження фізико-хімічної взаємодії у системі Tl2Se–GeSe2–SnSe2, побудова діаграм стану, визначення координат потрійних нонваріантних процесів, встановлення ширини областей як граничних, так і неперервних рядів твердих розчинів, розробка способу синтезу сполук та технологічних режимів вирощування монокристалів, дослідження термоелектричних властивостей і виявлення можливостей їх практичного використання являються актуальними як з наукової так і практичної точки зору.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота проводилася у відповідності з науково-технічною програмою Міністерства освіти і науки України, секція “Фізико-технічні проблеми матеріалознавства.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА ВЛАСТИВОСТІ ПРОМІЖНИХ СПОЛУК У СИСТЕМІ Tl2Se–GeSe2–SnSe2

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок