Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОНАЛЬНІ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, МЕТОДОЛОГІЯ, ПРАКТИКА

Загрузка...

РЕГІОНАЛЬНІ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, МЕТОДОЛОГІЯ, ПРАКТИКА

Назва:
РЕГІОНАЛЬНІ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, МЕТОДОЛОГІЯ, ПРАКТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,45 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Кужель Олександра Володимирівна
УДК 338.93
РЕГІОНАЛЬНІ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА
В УКРАЇНІ:
ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, МЕТОДОЛОГІЯ, ПРАКТИКА
Спеціальність 08.10.01 - розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України
Науковий керівник Доктор економічних наук Слюсаренко Оксана Олександрівна, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, головний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
Доктор економічних наук, академік НАН України ЧУМАЧЕНКО МИКОЛА ГРИГОРОВИЧ, Національна академія наук України, Радник Президії
Доктор економічних наук ЗАЯЦЬ ТЕТЯНА АНАТОЛІЇВНА, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, головний науковий співробітник
Провідна установа:
Одеський інститут проблем ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України, відділ розвитку підприємництва, м. Одеса.
Захист відбудеться «18» листопада 1999 р. о 1430 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01. Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 252032, м. Київ, бул. Т.Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 252032, м. Київ. бул. Т.Шевченка, 60.
Автореферат розісланий «18» жовтня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор С.І. БАНДУР
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні в Україні формування механізмів управління державною підтримкою малого бізнесу відбувається динамічно. Це зумовило появу різноманітних форм, засобів та інститутів підтримки малого підприємництва, а отже зробило актуальною проблему їхньої координації.
Основним інструментом координації підтримки малого бізнесу виступають комплексні програми, що розробляються на різних рівнях управління. Програмне забезпечення розвитку і підтримки малого підприємництва повинно спиратися на два важливих принципи державної політики: програмно-цільовий підхід і координацію різних рівнів управління. Перший пов'язаний з чітким визначенням мети, шляхів і засобів їхньої реалізації, з орієнтацією на кінцеві результати, порівнянністю обсягів наявного і необхідного ресурсного забезпечення. Другий, - з необхідністю визначення ролі і місця кожної ланки управління в досягненні мети, поставленої на даному етапі. Ці підходи мають бути відображеними у нових регіональних програмах розвитку і підтримки малого підприємництва. Однак для цього необхідна методологія і методика побудови такого програмного забезпечення. Сьогодні в регіонах робота по координації усіх структур підтримки малого підприємництва не ведеться, формування комплексних програм і систем заходів відбувається без відповідної методолого-теоретичної розробки й аналізу попереднього досвіду. Така ситуація призводить до того, що ефективність роботи малого бізнесу недостатньо висока, а це за нинішніх умов, коли значний тягар економічного розвитку держави лягає на плечі малого та середнього підприємництва, неприпустимо. Тому саме нині постала гостра потреба розв’язання цих завдань.
Наукові розробки, що ведуться сьогодні в Україні та за її межами здебільшого стосуються питань управління і системного підходу при створенні умов для підтримки і розвитку підприємництва на місцях. Практика роботи з комплексними регіональними програмами показала обмеженість такого підходу і необхідність розширення методичного забезпечення координації підтримки і розвитку малого підприємництва на місцях. Це ще раз підкреслює актуальність пошуку методів координації підтримки і розвитку малого підприємництва.
Усі ці чинники зумовили вибір теми дисертаційного дослідження, визначили мету, завдання і структуру роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами,планами,темами.
Дисертаційне дослідження проведене в рамках доручення Кабінету Міністрів України від 16.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: РЕГІОНАЛЬНІ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, МЕТОДОЛОГІЯ, ПРАКТИКА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок