Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОВІДНОСИНИ НІМЕЧЧИНИ І КРАЇН ВИШЕГРАДСЬКОЇ ГРУПИ (1991 – 2004 рр.)

Загрузка...

ВЗАЄМОВІДНОСИНИ НІМЕЧЧИНИ І КРАЇН ВИШЕГРАДСЬКОЇ ГРУПИ (1991 – 2004 рр.)

Назва:
ВЗАЄМОВІДНОСИНИ НІМЕЧЧИНИ І КРАЇН ВИШЕГРАДСЬКОЇ ГРУПИ (1991 – 2004 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,24 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА
ІМЕНІ М.С. ГРУШЕВСЬКОГО
ГОРБАЧ ЮЛІЯ СЕРГІЇВНА
УДК 94 (430+4-11)
ВЗАЄМОВІДНОСИНИ НІМЕЧЧИНИ І КРАЇН ВИШЕГРАДСЬКОЇ ГРУПИ
(1991 – 2004 рр.)
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент,
заслужений працівник освіти
Павленко Валерій Михайлович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра нової
та новітньої історії зарубіжних країн, доцент
 
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Кудряченко Андрій Іванович,
Інститут підготовки кадрів Державної
служби зайнятості України
факультет підвищення кваліфікації, декан
кандидат історичних наук
Покотило Ольга Павлівна,
Київський національний економічний
університет, кафедра політичної історії, асистент
Провідна установа: Донецький національний університет, кафедра міжнародних відносин і зовнішньої політики
Захист відбудеться “ 27 грудня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01 в Інституті української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий “ 21 листопада 2005 р.
Вчений секретар Песчаний О.О. cпеціалізованої вченої ради
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. П’яте розширення Європейського Союзу (ЄС) у 2004 р. створило якісно нову ситуацію на західному кордоні України. Адаптація до нових реалій є нагальним завданням української зовнішньої політики. Важливу роль у процесі розширення ЄС на Схід відіграло співробітництво об’єднаної Німеччини з країнами Вишеградської групи Субрегіональне об’єднання у складі Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини, створене 1991 р. в угорському місті Вишеград з метою консолідації політичних та економічних зусиль цих країн для входження в загальноєвропейський інтеграційний процес.. Вивчення досвіду німецько-вишеградських відносин у царині європейської інтеграції, формування та реалізації зовнішньополітичних завдань кожної зі сторін є значущим для вітчизняної науки та дипломатії, в першу чергу, з огляду на визначену стратегічну мету України – інтегрування в європейське співтовариство.
Німецька держава впродовж 1990-х рр. була і залишається сьогодні важливим партнером Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини в політичних, економічних та культурних відносинах. Водночас, специфіка німецької зовнішньої політики після 1989 р., головним змістом якої стала розбудова мирних та взаємовигідних відносин з сусідніми країнами, а також використання інтеграційних та коопераційних стратегій для реалізації власних державних цілей, до сьогоднішнього дня не була предметом глибокого дослідження у вітчизняній історичній науці. Актуальність даної теми зумовлюється і недостатньою увагою українських вчених до особливостей зовнішньополітичного курсу таких країн Центрально-Східної Європи (ЦСЄ) як Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина у період післяблокового протистояння, зокрема до нових підходів їх урядів у відносинах з сусідніми державами, в першу чергу, з Німеччиною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є складовою частиною комплексної наукової програми Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Розбудова державності України” (№ 01964015204).
Метою дисертаційної роботи є дослідження cукупності політичних, економічних та культурних взаємодій ФРН з вишеградськими країнами протягом 1991-2004 рр., виявлення загальних тенденцій та особливостей у розвитку цих відносин, з’ясування пов’язаних з ними дискусійних, малодосліджених питань, які потребують більш глибокого вивчення та окреслення нових напрямів для подальшого наукового пошуку.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ВЗАЄМОВІДНОСИНИ НІМЕЧЧИНИ І КРАЇН ВИШЕГРАДСЬКОЇ ГРУПИ (1991 – 2004 рр.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок