Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи добування тематичної інформації з глобальної мережі на основі агентного підходу

Загрузка...

Методи добування тематичної інформації з глобальної мережі на основі агентного підходу

Назва:
Методи добування тематичної інформації з глобальної мережі на основі агентного підходу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Шевченко Олександр Володимирович
УДК 681.3.06
Методи добування тематичної інформації
з глобальної мережі на основі агентного підходу
01.05.03 – математичне та програмне забезпечення
обчислювальних машин і систем
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інформаційних систем факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Анісімов Анатолій Васильович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Лавріщева Катерина Михайлівна,
Інститут програмних систем НАН України, завідувачка відділом, м. Київ
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Гороховський Семен Самуїлович,
Національний університет “Києво-Могилянська академія” МОН України, доцент кафедри інформатики, м. Київ
Провідна установа: Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України,
м. Київ, відділ рекурсивних обчислювальних машин.
Захист дисертації відбудеться “ 6 “ квітня 2007 року о “14“ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.09 Київського національного університету імені Тараса Шевченка (03127, м. Київ, пр. Глушкова, 2, корп. 6, ф-т кібернетики, ауд. 40.Тел. 521-33-66. Факс 259-70-44. E-mail: rada1@unicyb.kiev.ua)
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, )
Автореферат розісланий “ 6 “ березня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фізико-математичних наук, професор Д.Я.Хусаінов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Розподілена глобальна комп’ютерна мережа Інтернет містить усе інформаційне багатство сучасного суспільства, однак зростання її обсягів постійно ускладнює ефективний пошук тематичної інформації і повне її використання. При цьому критичним є не тільки труднощі власне відбору необхідної релевантної інформації, а і час пошуку та якість результату. Динамічність інформаційного середовища вимагає нових підходів до пошуку тематично-орієнтованої інформації.
Оскільки Інтернет використовує різнорідні ресурси і різні методи доступу до цих ресурсів, то перші системи пошуку за заголовками, ключовими словами, авторами (Archie, WAIS, Veronica) постійно вдосконалювалися можливостями складніших тематичних запитів. Такі системи надавали розподілений доступ до документів, що розташовані на Веб-серверах, на місцевих і віддалених серверах, до яких був можливий доступ через мережу. Для посилань на документи різних серверів створюються каталоги, як правило, спеціалізовані і структуровані за темами. Доступ до цих каталогів забезпечується шляхом вибору окремих тем із конкретних розділів. Складна, різнорідна структура даних і різноманіття методів доступу до них створюють нові проблеми, пов’язані з необхідністю отримання за запитом більш точної тематичної інформації.
Універсальні пошукові системи (ПС) мають попередників з обмеженими можливостями, що були орієнтовані на локальні сховища даних, але зараз вони реалізують нові можливості як стосовно сховищ, так і методів доступу до них через Інтернет. Бази даних таких систем містять HTML-документи та їх індекси (наприклад, системи AltaGoogle, Yandex та інші).
Робота таких систем забезпечується за допомогою браузера і мережного робота, що сканує Інтернет для пошуку нових і оновлених після індексації версій документів. Однак, поступово централізовані ПС поступаються місцем децентралізованим. Так, наприклад, система Altaіндексує найбільшу частку Інтернет, але ця доля спадає з року в рік не через слабкі можливості ПС, а через швидке зростання обсягу документів.
Пошук певної інформації в Інтернет для багатьох людей поки що виконується 1-2 рази, або епізодично і користувача зовсім не цікавить, або мало цікавить як змінилася інформація, що була одержана раніше.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Методи добування тематичної інформації з глобальної мережі на основі агентного підходу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок