Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення екологічної безпеки нафтових родовищ на кінцевій стадії розробки

Загрузка...

Підвищення екологічної безпеки нафтових родовищ на кінцевій стадії розробки

Назва:
Підвищення екологічної безпеки нафтових родовищ на кінцевій стадії розробки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
ДЕПУТАТ БОГДАН ЮЛІАНОВИЧ
УДК 504.406 (556.338)
Підвищення екологічної безпеки нафтових родовищ на кінцевій стадії розробки
Спеціальність 21.06.01 – екологічна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ ? 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Семчук Ярослав Михайлович,
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедри безпеки життєдіяльності
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Лабій Юрій Михайлович,
Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника, порофесор кафедри екології
доктор технічних наук, професор
Шмандій Володимир Михайлович,
Кременчуцький політехнічний університет, завідувач кафедри екології
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться 09.02.2007 р. о __14_____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради СРД 20.052.05 в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу за адресою: 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою: 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
Автореферат розісланий 04.01.2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради СРД 20.052.05
доктор технічних наук, професор О.В. Паневник
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Розробка нафтових родовищ характеризується різноманітною дією на довкілля: відбуваються зміни природного стану його компонентів – поверхневих та підземних вод, ґрунтів, атмосферного повітря. Ці зміни можуть призвести до значних непередбачених наслідків. Запобігання можливого негативного впливу на довкілля при експлуатації нафтових родовищ та збереження життєво забезпечуючих функцій природного середовища в даний час розглядається як одна з найважливіших і актуальніших проблем.
Відомо, що нафту, конденсат, природний газ видобувають у складі суміші із пластовими водами, які представлені, у більшості випадків, високомінералізованими водами та розсолами хлоридного типу, які з різних причин та різними шляхами можуть забруднювати природні води.
При забрудненні водоносних горизонтів формуються ареали сольових забруднень, які з часом збільшуються у розмірах і захоплюють ділянки чистих природних вод. Прискорює цей процес наявність діючих водозаборів підземних вод, у зоні яких вплив фільтрації відбувається з підвищеними швидкостями. Проблема сольового забруднення пластовими водами виникла у межах Північно-Долинського нафтоконденсатного родовища, де у навколишніх селах Яворів та Гузіїв концентрація солей у прісних водах зросла до 6,5 г/дм3, що призвело до неможливості їх споживання.
Хімічне забруднення хлоридами справедливо можна вважати найбільш складним для вивчення та небезпечним для довкілля, оскільки навіть після ліквідації його джерел природне відновлення підземних вод може наступити тільки через десятки років. Найбільші проблеми забруднення природного середовища мінералізованими розсолами проявляються на кінцевій стадії розробки родовищ, де застосовується система підтримки пластового тиску.
Вибір і актуальність дисертаційної роботи зумовлені ще і тим, що у Прикарпатті знаходяться на завершальній стадії розробки ще десятки нафтових родовищ, а існуючі в практиці методи та засоби не завжди ефективні, крім того, в окремих випадках, не можуть бути використані для захисту підземних вод від забруднень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота носить науково-прикладний характер і входить у комплекс тематичних планів окреслених програмою „Нафта і газ України до 2010 року”, розробок НАК „Нафтогаз України”, спрямованих для досягнення екологічної безпеки при експлуатації видобувних комплексів України, а також пов’язана з проблематикою науково-дослідних робіт Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Підвищення екологічної безпеки нафтових родовищ на кінцевій стадії розробки

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок