Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ МЕНТАЛІТЕТ: СУТНІСТЬ І ТРАНСФОРМАЦІЇ

Загрузка...

УКРАЇНСЬКИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ МЕНТАЛІТЕТ: СУТНІСТЬ І ТРАНСФОРМАЦІЇ

Назва:
УКРАЇНСЬКИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ МЕНТАЛІТЕТ: СУТНІСТЬ І ТРАНСФОРМАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,92 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ПОПОВ ВОЛОДИМИР ЮРІЙОВИЧ
УДК 1:316.6
УКРАЇНСЬКИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ МЕНТАЛІТЕТ:
СУТНІСТЬ І ТРАНСФОРМАЦІЇ
cпеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2000
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Центрі гуманітарної освіти НАН України.
Науковий керівник - кандидат філософських наук, професор
Пасько Ігор Трохимович, Центр гуманітарної освіти НАН України, завідувач Донецькою філією.
Офіційні опоненти:
-
доктор філософських наук, доцент Ананьїн Валерій Опанасович,
Київський вiйськовий інститут управління і зв'язку, начальник кафедри соціально- гуманітарних наук
-
кандидат філософських наук, Єсипенко Дмитро
-
Миколайович ,Товариство "Знання" України, директор
-
Українського Центру духовної культури
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра філософії філософського факультету.
Захист дисертації відбудеться 24.11.2000р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.161.02, в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м.Київ, вул. Трьохсвятительска, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (Київ - 1, вул. Трьохсвятительска, 4 ).
Автореферат розіслано 24.10.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук Л.А. Ситниченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблематика сутності, генези та сучасного стану соціальних настанов до певного типу господарювання є однією з найбільш важливих проблем сучасної соціальної філософії. Трансформаційні процеси, що відбуваються на вітчизняних теренах, не вичерпуються лише реформами в політичній та економічній сферах. Вони пов'язані з докорінною зміною психічних детермінант людського буття. У той же час вкрай необхідні реформи в Україні здійснюються, на превеликий жаль, не зовсім виважено, вчасно та системно. Недостатньо враховується реальний стан речей в царині суспільної свідомості та її підсвідомої складової. Абстрактна схема зміни суспільно-економічних форм, переходу від командної економіки до ринкових відносин та демократії не повністю охоплює складні соціальні процеси, які відбуваються майже стихійно за своїми власними, маловідомими сучасній науці законами.
Актуальність дослідження цих процесів випливає також із кризового стану сучасних механізмів стимуляції продуктивної праці та ефективного господарювання. Поряд із соціально-економічними причинами кризи треба відзначити й певну духовну аномію, втрату самоідентіфікації, психічного здоров'я нації. "Діагноз" цієї соціально-психологічної хвороби може бути поставлений лише на підставі дослідження структури і форм функціонування етнічного підсвідомого. Боротьба з кризовими явищами повинна базуватися на соціальному, моральному та духовному оздоровленні суспільства. Сприяти цьому може аналіз сутності та механізму трансформації психологічних засад праці та господарювання. Необхідність дослідження випливає з завдання, що поставлене перед Україною й українцями Історією, бо самозбереження нації в бурхливому столітті, що починається, можливе, лише при умові розбудови динамічної моделі господарювання, яка б забезпечила Україні гідне місце в світовій спільноті, лад у державі й добробут її громадян.
Сучасна українська наукова думка опинилася перед нелегкою справою осмислення суперечливих суспільних реалій. Унікальна історична ситуація переходу до посттоталітарного суспільства не має аналогів ні в вітчизняному, ні в західному минулому. Застосування старої методології дослідження, старого понятійного апарату або некритичне запозичення деяких західних догм стає все більшим анахронізмом з огляду на стрімкий розвиток подій напередодні нового тисячоліття.
У цьому сенсі існує нагальна потреба органічного засвоєння кращих досягнень, багато з яких стали надбанням світової гуманітаристики.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: УКРАЇНСЬКИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ МЕНТАЛІТЕТ: СУТНІСТЬ І ТРАНСФОРМАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок