Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА, СЕМАНТИКА ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ СКЛАДНИХ ІМЕННИКІВ У СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ (на матеріалі художнього, публіцистичного та наукового стилів)

СТРУКТУРА, СЕМАНТИКА ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ СКЛАДНИХ ІМЕННИКІВ У СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ (на матеріалі художнього, публіцистичного та наукового стилів)

Назва:
СТРУКТУРА, СЕМАНТИКА ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ СКЛАДНИХ ІМЕННИКІВ У СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ (на матеріалі художнього, публіцистичного та наукового стилів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,65 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Мацкуляк Юлія Йосифівна
УДК 811.112.2’367.622’373.611
СТРУКТУРА, СЕМАНТИКА ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ СКЛАДНИХ ІМЕННИКІВ У СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ
(на матеріалі художнього, публіцистичного та наукового стилів)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Чернівці – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі германського, загального і порівняльного мовознавства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Левицький Віктор Васильович,
Чернівецький національний
університет імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри германського,
загального і порівняльного мовознавства.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Іщенко Ніна Григорівна,
Київський національний
лінгвістичний університет,
завідувач кафедри німецької філології;
кандидат філологічних наук, доцент
Каравашкін Віктор Іванович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
доцент кафедри німецької філології.
Захист відбудеться „18” січня 2008 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 76.051.07 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2, V корп., ауд. 230.
Із дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58000, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розіслано „17” грудня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Кульбабська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Потреба в новому найменуванні сучасних реалій зумовлює пошук засобів вираження необхідного поняття через лексичну систему. Потенційна неповнота, відкритість лексичної системи пов’язана з безкінечністю процесу людського пізнання і робить принципово можливою появу в мові нових лексичних одиниць.
Одним із найбільш продуктивних способів розширення словникового складу вважають утворення нових слів на ґрунті наявних у мові засобів, тобто збагаченню словника мови слугують словотвірні процеси, які відбуваються за відповідними структурними правилами при застосуванні вже існуючих лексичних одиниць певної мови.
Починаючи з середини ХХ ст. словотвір потрактовують як самостійну дисципліну. Вивченню його проблем присвячено з-поміж інших роботи Н.Д. Арутюнової, В.В. Виноградова, Г.О. Винокура, В.О. Горпинича, В. Дресслера, С.М. Єнікеєвої, Ю.А. Зацного, О.А. Земської, О.С. Кубрякової, І.О. Мельчука, В. Мотша, М.М. Полюжина, Л.В. Сахарного, С. Скалізе, А.І. Смирницького, Е. Уільямса, І.С. Улуханова, Н. Хомського, М.М. Шанського, Л.В. Щерби, М.Н. Янценецької.
Словотвір як один із центральних феноменів німецької мови досліджували І. Барц, В. Генцен, Я. Гримм, Е. Доналіз, Й. Ербен, Н.Г. Іщенко, В.Д. Каліущенко, Ф. Клуге, К.А. Левковська, Р.З. Мурясов, Б. Науманн, Г. Пауль, М.Д. Степанова, В. Фляйшер. Значну увагу в роботах цих учених приділено одному з найбільш продуктивних словотвірних способів – словоскладанню. Чимало праць присвячено класифікації складних одиниць та їх семантичним моделям, функціонуванню з’єднувального елемента у складних словах, прагматичним та синтагматичним відношенням всередині складних конструкцій, діахронічному розвитку композитів, їх вживанню в окремих функціональних стилях й у говірках, а також проблемам перекладу німецьких детермінативних композитів.
Попри те, до цього часу залишаються нез’ясованими чимало питань щодо особливостей вживання складних іменників у різних функціональних стилях і частоти та продуктивності різних структурних моделей складних іменників, особливостей сполучуваності та семантичної сумісності (конгруентності) їх компонентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТРУКТУРА, СЕМАНТИКА ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ СКЛАДНИХ ІМЕННИКІВ У СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ (на матеріалі художнього, публіцистичного та наукового стилів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок