Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІДРОДИНАМІКА ТА ТЕПЛОВІ ЕФЕКТИ В ЦИЛІНДРИЧНОМУ РОТОРНО-ПУЛЬСАЦІЙНОМУ АПАРАТІ

Загрузка...

ГІДРОДИНАМІКА ТА ТЕПЛОВІ ЕФЕКТИ В ЦИЛІНДРИЧНОМУ РОТОРНО-ПУЛЬСАЦІЙНОМУ АПАРАТІ

Назва:
ГІДРОДИНАМІКА ТА ТЕПЛОВІ ЕФЕКТИ В ЦИЛІНДРИЧНОМУ РОТОРНО-ПУЛЬСАЦІЙНОМУ АПАРАТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,57 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТЕХНІЧНОЇ ТЕПЛОФІЗИКИ
ПІРОЖЕНКО ІННА АНАТОЛІЇВНА
УДК 532.695; 538.953
ГІДРОДИНАМІКА ТА ТЕПЛОВІ ЕФЕКТИ В
ЦИЛІНДРИЧНОМУ РОТОРНО-ПУЛЬСАЦІЙНОМУ АПАРАТІ
Спеціальність 05.14.06 – технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті технічної теплофізики Національної академії наук України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор технічних наук
Басок Борис Іванович,
Інститут технічної теплофізики НАН України,
заступник директора з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Василенко Сергій Михайлович,
Національний університет харчових
технологій МОН України,
завідувач кафедрою теплотехніки.
кандидат технічних наук,
Грабов Леонід Миколайович,
Інститут технічної теплофізики НАН України,
провідний науковий співробітник.
Провідна установа: Національний технічний університет України
„Київський політехнічний інститут”,
теплоенергетичний факультет, м. Київ.
Захист відбудеться 7 червня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.224.01 при Інституті технічної теплофізики Національної академії наук за адресою: 03057, м. Київ, вул. Желябова, 2а.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту технічної
теплофізики НАН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Желябова, 2а.
Автореферат розісланий 5 травня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук О.І. Чайка


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи.
У харчовій, переробній, хімічній та фармацевтичній промисловості для інтенсифікації процесів перемішування, емульгування, змішування, диспергування та гомогенізації гетерогенних систем ефективно використовуються роторно-пульсаційні апарати (РПА) циліндричного типу, що являють собою систему нерухомих та обертових перфорованих циліндрів.
У зазначених апаратах реалізується метод дискретно-імпульсного введення та трансформації енергії (ДІВЕ), який розроблений в Інституті технічної теплофізики НАН України. Для РПА в якості основних робочих елементів ДІВЕ як локальних мікроджерел попередньо акумульованої енергії можна відзначити наступні: парова бульбашка, парова порожнина, кумулятивний мікрострумінь та елементарний об’єм турбулентності. Ці елементи призводять до реалізації в РПА таких теплофізичних ефектів: локального спаду або локального підвищення тиску, локального адіабатичного закипання; гідравлічного удару; потужного зсувного напруження; локальної турбулентності потоку та ефектів кавітації. Зазначені явища значно інтенсифікують гідродинамічний вплив на середовище, що оброблюється, та супроводжуються суттєвою дисипацією енергії.
Аналіз робіт з дослідження гідродинамічних та теплових процесів в роторно-пульсаційних апаратах свідчить, що раніше були виявлені лише гідравлічні закономірності роботи РПА, встановлені епюри швидкостей в одномірній постановці задачі, визначені кінематичні та динамічні характеристики РПА. Теплові характеристики апаратів практично не були вивчені. Сукупність наявних теоретичних та експериментальних досліджень гідравлічних характеристик і процесів диспергування отримано для низьков’язких систем. У зв’язку з цим постає необхідність комплексного аналізу явищ, що мають місце в РПА, і їх реалізація для процесів гомогенізації систем високої в’язкості. В технологічному та прикладному аспектах актуальним є інтенсифікація гідродинаміки і теплообміну та вдосконалення теплотехнологій з метою енерго- та ресурсозаощадження.
Зв’язок з постановами, програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота є узагальненням результатів досліджень, які проведено у відповідності з планами науково-дослідних робіт: „Вивчення теплофізичних та гідродинамічних основ дискретно-імпульсного введення енергії з ме-тою створення нанотехнологічних процесів” (номер державної реєстрації №0102U00219), „Дослідження теплообмінних та гідроди-намічних процесів в реологічних гетерогенних середовищах при їх обробці в роторно-пульсаційних та грануляційних апаратах” (№0103U005531), „Розробка теплотехнічних основ енергозбері-гаючих технологій та обладнання для одержання нових видів продукції сухих харчових сумішей та добавок” (№0100U002754), „Дослідити сумісні процеси подрібнення, гомогенізації та дегазації багато-фазних рідинних систем” (№0100U004838), „Дослідити та відпрацювати методи керованого отримання прямих та зворотних емульсій; розробити технологію та обладнання для одержання емульсій заданого типу з багатокомпонентних білково-жирових сумішей” (№ 0100U004839), „Дослідження диспергування пастоподібних матеріалів в роторно-пульсаційних апаратах” (№0101U002812).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ГІДРОДИНАМІКА ТА ТЕПЛОВІ ЕФЕКТИ В ЦИЛІНДРИЧНОМУ РОТОРНО-ПУЛЬСАЦІЙНОМУ АПАРАТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок