Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: КІНОРОМАНИ АЛЕНА РОБ-ҐРІЙЄ: ҐЕНЕЗА, СТРУКТУРА, СИНТЕЗ МИСТЕЦТВ

КІНОРОМАНИ АЛЕНА РОБ-ҐРІЙЄ: ҐЕНЕЗА, СТРУКТУРА, СИНТЕЗ МИСТЕЦТВ / сторінка 12

Назва:
КІНОРОМАНИ АЛЕНА РОБ-ҐРІЙЄ: ҐЕНЕЗА, СТРУКТУРА, СИНТЕЗ МИСТЕЦТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,19 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Проникнення близького у близьке, порушення – у порушення встановлюють контрапунктний рух створення та стирання, який деконструює хронологію детективної розповіді, заважаючи читачеві сприймати текст твору.
У підрозділі 3.4. – „Кінороман „Вас кличе Ґрадіва” – фантазія на тему творів В. Йенсена та З. Фройда” – зазначається, що форма кінороману „Вас кличе Ґрадіва” дуже відрізняється від „Минулого року в Марієнбаді” та інших двох кінороманів, де письменник ретельно визначав кожну деталь, кожен кадр, численні ремарки та побажання щодо монтажу. Кінороман має просту структуру й вирізняється специфічним стилем. Читання останнього твору Алена Роб-Ґрійє полегшене: жвавий стиль, іноді позбавлений психологічного аналізу, властивого літературі минулого століття, та важких для сприйняття серій описів, властивих новому роману. Текст є протоколом подій: можна стверджувати, що в останньому кіноромані Роб-Ґрійє настільки захопився витонченим стилем, що іноді здається, ніби ми читаємо твори Гюстава Флобера, а не Роб-Ґрійє, який зрадив стилю нового роману зразка 50-х років ХХ століття.
У кіноромані „Вас кличе Ґрадіва” Роб-Ґрійє змушує співіснувати оригінальну структуру міфів та їхню інтерпретацію одночасно; він повертається до витоків, щоб підтвердити подальшу еволюцію міфу: пам'ять, сліди, історія, вплив сюрреалістів та інше. В описах нового роману та назвах картин чи імен художників такий прийом називають „художньою запорукою”. Кожна деталь відіграє тут свою драматичну роль.
Відомий лише аргумент із твору Йенсена: археолог намагається віднайти молоду жінку на руїнах Помпеї, одержимий зображенням її ніжки на барельєфі. Цей барельєф автор вміщує в національному музеї у Неаполі. Це не можливо уявити, але він таки знаходить своє кохання. Йенсен пропонує алюзію на справжню скульптуру (близьку за формою до фігур із „Кабінету воскових фігур” Г. Майрінка, класики фантастики, де всі статуї є копіями вбитих моделей). Роб-Ґрійє також робить зі своєї героїні витончений фантом молодої одаліски, яку було вбито за жахливих та загадкових обставинах. Він відкидає сентиментальні хвилювання в романі Йенсена від поховання Помпеї та його жителів під попелом, які застигли в миттєвості їх повсякденності.
Деякі критики Роб-Ґрійє стверджують, що він знову відтворює банальний міф, який наповнений туристичними кліше з вітрин туристичних агентств. Проте саме це і хвилювало письменника: звідки приходять ці „міфічні” зображення Африки. Очевидно, якби Роб-Ґрійє хотів лише знову погратися з садо-мазохістськими зображеннями, він би не називав свої головну героїню Ґрадівою. Роб-Ґрійє пропонує персонажів без психологічної характеристики, лише схематичні ситуації, пейзажі, які трансформуються в декорації та інтригу, мають створювати кіноісторію. Всі елементи розповіді подані з інструкцією (численні рекомендації, головним чином художні, які візуально вказують стратегію розповіді). Залишається лише прочитати та/чи перекласти все це у зображення та звук.
У ВИСНОВКАХ запропоновано стислий виклад підсумків проведеного дослідження. Робота є спробою розглянути механізм ґенези жанру кінороману А. Роб-Ґрійє, його структурних та стильових особливостей у контексті нового роману та його естетико-теоретичних засад. Кінороман – це синтетичний жанр, оскільки він складається принаймні з елементів двох видів мистецтва – кіно та літератури.
Звідси виникає проблема жанрової ідентифікації кінороману загалом і жанрів кінодраматургії зокрема.
Кінороман як жанр практично не вдається досліджувати, користуючись лише літературознавчою термінологією. Терміни кіно, так чи інакше, з’являються в процесі аналізу кінороманів А. Роб-Ґрійє. Проте кінороман перебуває у проміжному становищі між літературою та кінематографом, а тому можливий своєрідний „синтезований” аналіз таких творів. До цього спонукає не лише структура твору, яка має вигляд сценарію, а і його зміст. А. Роб-Ґрійє сам розмежував кінороман та кінофільм, продовжуючи користуватися у прозовому творі ремарками на кшталт тих, які застосовують лише у сценарії до кінофільму.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: КІНОРОМАНИ АЛЕНА РОБ-ҐРІЙЄ: ҐЕНЕЗА, СТРУКТУРА, СИНТЕЗ МИСТЕЦТВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок