Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: КІНОРОМАНИ АЛЕНА РОБ-ҐРІЙЄ: ҐЕНЕЗА, СТРУКТУРА, СИНТЕЗ МИСТЕЦТВ

КІНОРОМАНИ АЛЕНА РОБ-ҐРІЙЄ: ҐЕНЕЗА, СТРУКТУРА, СИНТЕЗ МИСТЕЦТВ / сторінка 5

Назва:
КІНОРОМАНИ АЛЕНА РОБ-ҐРІЙЄ: ҐЕНЕЗА, СТРУКТУРА, СИНТЕЗ МИСТЕЦТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,19 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
). Використання цього терміна, звичайно, цілком відповідає психологічному ефекту, який з’являється завдяки спогадам або низці відчуттів і думок про момент життя; але річ передусім у тому, що вживання теперішнього часу стирає будь-яку перспективу й будь-який орієнтир для читача, оскільки в одному й тому самому моменті поєднуються непоєднувані елементи.
Досить часто таке розтягування в часі властиве деяким абзацам твору, які видаються не цікавими для читача. Застосування цих послідовних розтягувань, базованих на „нікчемних фактах”, знищує ефект тимчасовості, що звичайно сприяє виокремленню певної інформації. Їх ритмічність сприяє подібному результату. Розширені описи одного моменту подвоюються, нерідко вони базуються на поновленні, зосередженні на артефактах („Споглядач”); елементарне число стає лейтмотивом, і ця структура заперечує час, перетворює розвиток у розповідь про серійне життя поновлених фантазій. Безсумнівно, що структура „Ревнощів” або „Споглядача” виявиться насиченою перешкодами для читання, якщо ми будемо розшукувати в артефактах якийсь їх окремий зміст. Ритми „поновлення” приводять до текстів, у яких у буквальному значенні немає „ні початку, ні кінця”. „Новороманісти” мріяли реалізувати „флоберівську” ідею створення книги „ні про що”.
Підрозділ 1.3. – „Філософія „шозизму” як відображення синтезу вербальної та візуальної культури” – присвячено першим романам Роб-Ґрійє, в яких помітний потяг до синтезу літератури і кіно. Власне кінороманів Роб-Ґрійє написав лише чотири, але екранізував майже всі свої твори. На такому широкому матеріалі можна виявити особливості романів Роб-Ґрійє, які у своїй структурі, так чи інакше, мають дещо модифіковані елементи кіноестетики або традиційну стилістику роману, яка видозмінюється згідно з вимогами кіно.
Перш за все, звертається увага на інтерпретацію об’єкта в романі, яка у Роб-Ґрійє (та й у новороманістів загалом) перетворилася на філософію „шозизму”. Об’єкт посідає у письменника визначне місце, він детально описується з погляду візуального мистецтва (малярства та кінематографа). Так би мовити, речі стають головними героями роману. Предмети, які письменник помістив в інтригу розповіді, надають творові своєрідної інтерпретації бачення світу, іноді речі за численними описами їх властивостей приховують відсутність розповідного сюжету або форми.
Світ у новому романі, і, зокрема, у творах А. Роб-Ґрійє, представлений через систему уявних предметів. Дослідники нового роману неодноразово ставили питання про стратегічний статус речей, про те, що, можливо, саме світ речей – це єдиний зміст твору, що саме цей світ речей і відповідає за зв'язок із дійсністю. Це показово для „об'єктної літератури” (від фр. „objet”), яку новий роман зміг загалом розвинути в рамках власного „антикласицизму“. До гіпертрофованих описів об'єктів, прийнятих у новому романі, додаються ще „кінець персонажа” та „смерть інтенціональності”. Такий підхід до змісту допускає гіпотезу про тематичну сучасність нового роману, яка була колись відкинута дослідниками. У новому романі існує свого роду фетишизм щодо товарів народного споживання, як у свій час відзначав Бернар Дор1.
Існування різних інтерпретацій подібних відносин свідчить про тематичну актуальність нового роману. Гіпертрофія предмета в новому романі корелятивна всюдисутності предметів у світі, де панує технологія масового споживання.
Роб-Ґрійє не випадково літературно описав серійні образи та процеси автоматизації. Дійсно, довільне та автономне розширення опису сприяє інтризі інтерпретації. Остання також є засобом виражати це захоплення автоматом, про яке говорить Бодріяр.
Значення предмета зникає за описом його технічного змісту. Нічого не лишається, як тільки повторювати нескінченні описи речей, створювати їх таємницю за допомогою їх технічних характеристик. Проте не слід перебільшувати цю приховану критику сучасності. Навіть якщо зображення автоматизованого кафетерію з „Гумок” і вразило сучасників, це вже не було оригінальним описом чи аналізом цього явища.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: КІНОРОМАНИ АЛЕНА РОБ-ҐРІЙЄ: ҐЕНЕЗА, СТРУКТУРА, СИНТЕЗ МИСТЕЦТВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок