Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: КІНОРОМАНИ АЛЕНА РОБ-ҐРІЙЄ: ҐЕНЕЗА, СТРУКТУРА, СИНТЕЗ МИСТЕЦТВ

КІНОРОМАНИ АЛЕНА РОБ-ҐРІЙЄ: ҐЕНЕЗА, СТРУКТУРА, СИНТЕЗ МИСТЕЦТВ / сторінка 8

Назва:
КІНОРОМАНИ АЛЕНА РОБ-ҐРІЙЄ: ҐЕНЕЗА, СТРУКТУРА, СИНТЕЗ МИСТЕЦТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,19 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

Кінотворчість Алена Роб-Ґрійє розвивається у двох формах: у формі фільму та у формі кінороману. Така подвійна тотожність – це знак відносин між письменником та кінематографічним письмом (використання терміна „кінематографічна оповідь” замість „фільму” також цілком виправдане), знак, який показує розвиток рефлексії письменника. Кінороман прогресує, наслідуючи в цьому розумінні кінематографічну еволюцію самого Роб-Ґрійє: це форма, яка постійно змінюється в кожному творі. Такий підхід до письма є рефлексивним: тут автор вигадує та теоретизує. Один із інваріантів фільму складається з наполегливої деформації будь-якої розповіді, що підкреслюється або персонажем, або відхиленням між зображенням та звуком, або ж повторною дією як результатом монтажу.
Одна з естетичних прикмет кінороману полягає в тому, що Роб-Ґрійє використовував техніку неправильного монтажу, а еліптичний монтаж був у нього на кшталт карикатури. Класичне кіно дійсно намагається пов’язати плани у логічній, виваженій послідовності подій, які співвідносяться одна з одною. Подібний монтаж використовувався з настановою досягнути такого драматичного ефекту в розповіді, щоб глядач повірив у зображене. Щодо Роб-Ґрійє, то він вдається до зовсім інших методів.
Зміст кінороману децентралізовано: він написаний у парадигматиці власного наративного матеріалу, піддаючи таким чином сумніву коди уявлення про темпоральність. Крім того, прогнозування не претендує на відновлення хронології, якій би була підпорядкована історія. Таким чином, утворюється дієгетична та темпоральна незрозумілість.
Наприклад, у „Минулого року у Марієнбаді” немає визначеної різниці у формі між миттєвостями реальності та уявленням чи спогадом про неї.
Подібні технічні прийоми є предметом дослідження французьких літературознавців не тільки на матеріалі нового роману. Вони отримали назву „рамки порожнечі”, явища, характерного не лише для кінороманів, а й для творчості новороманістів загалом. Структуру „рамки порожнечі” можна знайти в літературах різних епох, наприклад, у романі Андре Жіда „Фальшивомонетники”.
Аналіз відповідних фрагментів із нового роману показує, що „рамки порожнечі” будуються на репрезентації інших творів мистецтва (мелодія, музичний твір, вітраж, гобелен, картина тощо), реальних або фіктивних. Вони продукують ефекти інтратекстуальності та інтертекстуальності, пов’язані в тексті.
Поява синтезованого жанру кінороману дає змогу порівняти кіновитвір та літературний твір (а не варіант фільму), а також розглядати кінороман як повноцінний літературний твір, побудований за допомогою засобів інших видів мистецтва. Закономірно, що в аналізі подібних текстів використовується понятійний апарат видів мистецтва (зокрема, кінематографу), які стали основою для створення кінороману.
У підрозділі 2.4. – „Кінороман А. Роб-Ґрійє та жанр кіноповісті О. Довженка”– зазначається, що до появи кінороманів А. Роб-Ґрійє О. Довженко вже створив жанр кіноповісті. У Роб-Ґрійє теми його кінороманів не сягають так би мовити „планетарного масштабу”, він створює псевдоісторії, „чорні романи”, алюзії на міфи та казки. Для нового роману взагалі не характерні такі теми, як патріотизм, національне відродження, через що неодноразово французька „ліва” критика середини ХХ століття звинувачувала новий роман у байдужості до сучасних проблем. Довженко, навпаки, використовував кінематограф (а це відбилося і в його кіноповістях) для відображення історичної дійсності („Арсенал”, „Україна в огні” та інші).
Кіноповісті Довженка та кіноромани Роб-Ґрійє розглядаються у дисертації за традиційною схемою: визначаються зовнішнє оформлення тексту, теми творів та загальні стилістичні особливості. Під зовнішнім оформленням тексту розуміється фактична структура друкованого твору, поділ його на частини, розділи тощо. Варто пам’ятати про те, що кінороман та кіноповість – це проміжні жанри між літературою та кіно, тому звернути увагу читача, наприклад, на зміну руху камери чи зміну планів у тексті, можна лише особливою графічною структурою твору.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: КІНОРОМАНИ АЛЕНА РОБ-ҐРІЙЄ: ҐЕНЕЗА, СТРУКТУРА, СИНТЕЗ МИСТЕЦТВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок