Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КІНОРОМАНИ АЛЕНА РОБ-ҐРІЙЄ: ҐЕНЕЗА, СТРУКТУРА, СИНТЕЗ МИСТЕЦТВ

Загрузка...

КІНОРОМАНИ АЛЕНА РОБ-ҐРІЙЄ: ҐЕНЕЗА, СТРУКТУРА, СИНТЕЗ МИСТЕЦТВ

Назва:
КІНОРОМАНИ АЛЕНА РОБ-ҐРІЙЄ: ҐЕНЕЗА, СТРУКТУРА, СИНТЕЗ МИСТЕЦТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,19 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ІМ. Т. Г. ШЕВЧЕНКА
РОМАНОВА ОЛЬГА ВІКТОРІВНА
УДК 821.133.1-3.09:791.43
КІНОРОМАНИ АЛЕНА РОБ-ҐРІЙЄ: ҐЕНЕЗА, СТРУКТУРА, СИНТЕЗ МИСТЕЦТВ
10.01.04 – література зарубіжних країн
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі компаратістики Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор, член-кореспондент
НАН України НАЛИВАЙКО Дмитро Сергійович,
Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України,
завідувач відділу компаративістики.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Фесенко Валентина Іванівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
завідувач кафедри теорії та історії світової літератури
кандидат філологічних наук, доцент
Кирюшко Наталія Венедиктівна,
Інститут філології Київського національного
університету
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри романських мов
Захист відбудеться “27 ”лютого 2008 р. о 10-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “23”січня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої ради Г. М. Нога
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Пропоноване дисертаційне дослідження присвячене вивченню творчості А. Роб-Ґрійє, і, зокрема, жанру кінороману, у контексті літературного процесу другої половини ХХ століття у Франції, позначеного бурхливим розвитком нового роману. Хронологічні рамки цього явища є періодом стрімкого розвитку теоретичної та критичної думки у Франції. У парадигмі нового роману особливе місце посідають кіноромани, фоторомани і сценарії до кінострічок, спостерігається прагнення письменників освоїти елементи малярства, скульптури, музики. Новий роман намагався синтезувати всі види мистецтва, і звідси постійна присутність у ньому інтенцій жанрового експерименту й новаторства. Ці його інтенції відповідали запитам часу, особливо в 1950-60-ті роки, коли проблема синтезу мистецтв акцентувалася французькими вченими й критиками (Р.-М. Алеман, Р. Барт, Ф. Жост, Ф. Дюга-Порт та інші). Згодом у Франції та Бельгії проводилися численні колоквіуми, присвячені питанню синтезу мистецтв у новому романі, а нині в Монако відбуваються щорічні наукові конференції з цього питання.
На нашу думку, саме кінематограф став тією об'єднальною ланкою, що дала змогу синтезувати слово, зображення і звук. Роб-Ґрійє прагнув перенести цей кінематографічний принцип у літературу, створюючи жанр кінороману.
Актуальність дослідження полягає у визначенні та дослідженні жанру кінороману як процесу синтезу мистецтв, а саме літератури та кіно. Взаємодія літератури та кіно неодноразово розглядалася з погляду впливу одного виду мистецтва на інший. Ми пропонуємо зосередити увагу на питанні проникнення візуального виду мистецтва у вербальне, окресленні місця та наслідків цього явища на матеріалі поетики кінороманів А. Роб-Ґрійє. Проте елементи візуального мистецтва не лише проявляються в його чотирьох кінороманах, а проходять через усю творчість письменника. Не важко помітити його „кіносприйняття” світу: Роб-Ґрійє дивиться на об’єкти і героїв своїх романів через об’єктив кінокамери, яка фіксує дрібні деталі, що їх не здатне схопити людське око, а звідси й те значення, якого він надає предметному світові та його опису.
Тому ми вважаємо за необхідне докладно розглянути питання особливої уваги А. Роб-Ґрійє до предметного світу, дослідити явище, яке отримало назву „шозизм”. І хоча Роб-Ґрійє неодноразово наголошував у своїх маніфестах на необхідності цілком нового романного дискурсу, він водночас постійно апелював до досвіду Бальзака та Флобера, і слід думати, що неабиякою мірою завдяки цьому він створив не „тимчасове деградоване явище” (як стверджували деякі європейські та радянські дослідники), а продовжував національну романну традицію.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: КІНОРОМАНИ АЛЕНА РОБ-ҐРІЙЄ: ҐЕНЕЗА, СТРУКТУРА, СИНТЕЗ МИСТЕЦТВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок