Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗООГІГІЄНІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ УМОВ УТРИМАННЯ КНУРІВ У ГОСПОДАРСТВАХ З НИЗЬКОЮ ЩІЛЬНІСТЮ ЗАБРУДНЕННЯ РАДІОНУКЛІДАМИ

Загрузка...

ЗООГІГІЄНІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ УМОВ УТРИМАННЯ КНУРІВ У ГОСПОДАРСТВАХ З НИЗЬКОЮ ЩІЛЬНІСТЮ ЗАБРУДНЕННЯ РАДІОНУКЛІДАМИ

Назва:
ЗООГІГІЄНІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ УМОВ УТРИМАННЯ КНУРІВ У ГОСПОДАРСТВАХ З НИЗЬКОЮ ЩІЛЬНІСТЮ ЗАБРУДНЕННЯ РАДІОНУКЛІДАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,61 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Львівська національна академія
ветеринарної медицини імЕНІ С.З. Ґжицького
О л і й н и к
ВАСИЛЬ РОСТИСЛАВОВИЧ
УДК 636.4:619:612:619:615.9:636.087
ЗООГІГІЄНІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ УМОВ УТРИМАННЯ
КНУРІВ У ГОСПОДАРСТВАХ З НИЗЬКОЮ ЩІЛЬНІСТЮ ЗАБРУДНЕННЯ РАДІОНУКЛІДАМИ
16.00.06 – гігієна тварин та ветеринарна санітарія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівській національній академії ветеринарної медицини імені С.З. Ґжицького Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України,
Демчук Михайло Васильович,
Львівська національна академія ветеринарної медицини імені С.З. Ґжицького, завідувач кафедри гігієни тварин.
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Ященко Микола Федорович,
Інститут ветеринарної медицини УААН, головний науковий співробітник лабораторії імунопатології;
доктор ветеринарних наук
Лясота Василь Петрович,
Білоцерківський державний аграрний університет, доцент кафедри гігієни тварин і основ ветеринарної медицини.
Провідна установа: Національний аграрний університет, кафедра гігієни тварин та екології тваринництва імені
А.К. Скороходька.
Захист дисертації відбудеться 8 грудня 2005 року о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.826.01 у Львівській національній академії ветеринарної медицини імені С.З. Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 50, аудиторія № 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської національної академії ветеринарної медицини імені С.З. Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 50.
Автореферат розісланий 4 листопада 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук, професор Головач П.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Досвід і практика роботи свинарських підприємств України показали, що на даному етапі достатньо повно відпрацьовані основні технологічні прийоми вирощування, розроблено зоогігієнічні вимоги до приміщень, мікроклімату, способів і систем утримання свиней. У багатьох свинофермах не створено відповідної кормової бази, наявні засоби механізації фізично і морально застаріли, не витримано параметрів мікроклімату. Дослідження Полякова П.В. (1993), Демчука М.В. (1996), Чорного М.В. (1996), Ященка М.Ф. (1996), Лисенко Г.Л. (2000), Лясоти В.П. (2001) показали, що незадовільні мікрокліматичні умови, гіподинамія, відсутність інсоляції передчасно знижують функціональні можливості основних органів і систем організму, зменшують інтенсивність обмінних процесів, послаблюють рівень природної резистентності організму свиней. В кінцевому рахунку у таких тварин різко скорочуються терміни їх виробничого використання, одержаний від них приплід характеризується низькою життєздатністю. Неоптимальні мікрокліматичні і технологічні умови знижують продуктивність тварин.
Актуальною залишається проблема продовження тривалості продуктивного використання кнурів за допомогою превентивної терапії, яка включає доповнювачі раціонів (мінерально-вітамінні премікси) і пробіотики для стимуляції захисних сил організму (Данилов А., 1999; Нікітенко А.Н., 2001; Коцюмбас І., 2003; Кравців Р.Й., 1999, 2004; Захаренко М.О., 2004).
Після аварії на Чорнобильській АЕС окремі регіони України з розвинутим свинарством опинились на територіях забруднених радіонуклідами. В цих зонах значно збільшилась кількість мертвонароджених і нежиттєздатних поросят, спостерігались аномалії органів у новонароджених, такі, як відсутність анусу і ротової щілини, зрощення повік, викривлення кінцівок, збільшення об’єму голови і інші. Незважаючи на те, що в останній час питанню вивчення впливу малих доз опромінення на організм свиней приділялась значна увага, дані про клініко-фізіологічний стан кнурів, їх спермопродукцію, якість сперми практично відсутні, а окремі з них мають фрагментарний і, іноді, суперечливий характер (Wolf S., 1988; Величко М.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ЗООГІГІЄНІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ УМОВ УТРИМАННЯ КНУРІВ У ГОСПОДАРСТВАХ З НИЗЬКОЮ ЩІЛЬНІСТЮ ЗАБРУДНЕННЯ РАДІОНУКЛІДАМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок