Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИПИ КОМПЛЕКСНОГО ФОРМУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ дрібнороздрібної торгівлі

Загрузка...

ПРИНЦИПИ КОМПЛЕКСНОГО ФОРМУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ дрібнороздрібної торгівлі

Назва:
ПРИНЦИПИ КОМПЛЕКСНОГО ФОРМУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ дрібнороздрібної торгівлі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,44 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет
будівництва і архітектури
Кузьміна Ганна Володимирівна
УДК 725.21
ПРИНЦИПИ КОМПЛЕКСНОГО ФОРМУВАННЯ
ПІДПРИЄМСТВ дрібнороздрібної торгівлі
18.00.02 ? Архітектура будівель і споруд
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Київ - 2005
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана в Українському зональному науково-дослідному і проектному інституті по цивільному будівництву (ВАТ “КиївЗНДІЕП”) Державного комітету України з будівництва та архітектури
Науковий керівник
доктор архітектури, професор
Ковальський Леонід Миколайович,
Український зональний науково-дослідний і проектний інститут по цивільному будівництву (ВАТ “КиївЗНДІЕП”), заступник директора, керівник наукового відділення
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор
Уреньов Валерій Павлович,
Архітектурний інститут Одеської державної академії будівництва і архітектури, директор
кандидат архітектури, доцент
Шемседінов Гафар Ірфанович,
Київський національний університет будівництва і архітектури, доцент кафедри дизайну архітектурного середовища
Провідна установа
Полтавський національний технічний університет ім. Ю.Кондратюка Міністерства освіти і науки України, м. Полтава
Захист відбудеться 7 квітня 2005 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.02 у Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, Київ-37, Повітрофлотський пр., 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, Київ-37, Повітрофлотський пр., 31.
Автореферат розісланий 5 березня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Слєпцов О.С.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Торгівля – одна з найбільш поширених форм громадського обслуговування населення. В умовах становлення ринкових відносин в Україні особливого розвитку набуває роздрібна торгівля, яка сьогодні забезпечує більше ніж 23 % внутрішнього валового продукту та налічує майже 1,2 млн. працюючих (близько 6 % національної робочої сили).
Система торговельного обслуговування, що склалася за попередні часи, набула суттєвого реформування. Багато традиційних закладів перепрофілювались, підприємства різних форм власності створюються і функціонують за принципами економічної ефективності і конкурентоспроможності. Виникла ситуація, коли значна кількість об’єктів будуються без врахування містобудівних вимог і реальних потреб населення, а між тим показник забезпеченості торговельною площею за даними Держкомстату України на 01.01.2004 р. складає 135 кв. м. на 1000 мешканців, що менше від нормативного на 45%.
В цих умовах особливо динамічного розвитку набуває дрібнороздрібна торгівля, яка охоплює купівлю-продаж товарів обмеженого асортименту з використанням найпростішої технології торговельного процесу. Забезпечення населення товарами повсякденного попиту здійснюється переважно за рахунок легких збірно-розбірних павільйонів, кіосків, палаток, лотків тощо, які встановлюються на шляхах насиченого пішохідного руху, транспортних вузлах, біля громадських споруд, виробничих підприємств, в зонах відпочинку тощо. Підвищення ролі дрібнороздрібної торгівлі обумовлено, насамперед, соціально-економічними чинниками: розвитком малого бізнесу, зміною структури зайнятості населення, невеликими капітальними вкладеннями, швидким обертом підприємств, спрощеним механізмом розміщення тощо.
Однак, не зважаючи на доцільність такої форми торгівлі, в багатьох випадках розміщення об’єктів та їх архітектурно-планувальні рішення вступають в протиріччя зі сформованою забудовою, створюють транспортні і пішохідні проблеми, погіршують санітарний стан територій, порушують естетику міського середовища.
Вітчизняний та прогресивний досвід розвинутих країн свідчать про те, що нові форми дрібнороздрібної торгівлі соціально необхідні та економічно ефективні, однак вони обумовлюють інші, ніж при централізованій системі темпи розвитку та пропорції торговельної мережі, зміни її структури.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРИНЦИПИ КОМПЛЕКСНОГО ФОРМУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ дрібнороздрібної торгівлі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок