Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,06 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
НАВРОЦЬКИЙ ДЕНИС АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 368.021 (330)
ФОРМУВАННЯ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економічного прогнозування НАН України.
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор
Барановський Олександр Іванович,
Інститут економічного прогнозування НАН України,
завідувач відділу досліджень розвитку
та регулювання фінансових ринків.
Офіційні опоненти:
| доктор економічних наук, професор
Базилевич Віктор Дмитрович,
Національний університет ім. Т. Г. Шевченка,
завідувач кафедри економічної теорії;
кандидат економічних наук
Гаманкова Ольга Олексіївна,
Київський національний економічний університет МОН України, професор кафедри страхування.
Провідна установа | Об’єднаний інститут економіки НАН України, відділ фінансового та монетарного регулювання (м. Київ).
Захист відбудеться “22” червня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України, за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “20” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Левчук Н.І. |
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі поглиблення ринкової трансформації та структурної перебудови національної економіки дедалі більшого значення набувають такі елементи господарювання, які б сприяли створенню оптимальних умов для підприємницької діяльності. До них належить страхування, яке в багатьох країнах світу розглядається як могутній стабілізаційний фактор та суттєве джерело забезпечення довгострокових інвестицій в економіку держави.
В Україні в умовах переходу до ринкової економіки перед багатьма підприємствами постала проблема фінансової стабілізації, забезпечення безперервної виробничої діяльності. Вдале подолання ризикових ситуацій, що забезпечує в перспективі максимальну фінансову стійкість, можливе за умов ефективного функціонування страхового ринку.
В умовах ринку страхування стає не тільки методом захисту страхувальників від руйнівних стихійних лих, але і засобом унебезпечення від несприятливих змін ринкової кон'юнктури, що можуть негативно впливати на господарсько-фінансову діяльність субєктів та добробут населення.
Страховий ринок України останнім часом стрімко розвивається, проте в його формуванні та розвитку існує низка проблем і труднощів, а отже існує і потреба в системному, комплексному дослідженні, спрямованому на їх виявлення, та розробці рекомендацій щодо їх вирішення.
Сьогодні економічна наука має певні напрацювання у дослідженні проблем становлення та розвитку страхового ринку.
В Україні основні проблеми теорії та практики страхування в умовах ринкової економіки досліджували В.Д. Базилевич, К.С. Базилевич, О.І. Барановський, В.А. Борисова, Є.В. Бридун, Н.М. Внукова, О.О. Гаманкова, О.Д. Заруба, М.С. Клапків, Н.І. Костіна, С.С. Осадець, Т.А. Ротова, Л.С. Руденко, К.В. Шелехов та інші. Серед російських вчених значний внесок у дослідження страхової справи та розвитку страхового ринку внесли А.В. Александров, В.В. Аленичев, К.Г. Воблий, В.Н. Дядєков, Л.А. Орланюк – Малицька, Б.А. Райзберг, В.К. Райхер, Д.В. Суворов, К.Є. Турбіна, Н.В. Хохлов, Р.Т. Юлдашев, І. Юргенс та інші. Деяким аспектам розвитку страхування на різних етапах розвитку суспільства присвячені розробки таких відомих західних економістів як Дж. Гелбрейт, К. Маркс, Пітер С. Роуз, П. Самуельсон та ряду інших провідних вчених. Віддаючи належне дослідженням економістів у цій сфері, слід зауважити, що сьогодні ще недостатньо вирішені питання щодо розкриття сутності страхування та страхового ринку як економічних категорій, функціонального призначення страхування, класифікації страхових ринків, формування нормативно–правового та організаційно-методологічного забезпечення страхового бізнесу, комплексної оцінки стану, проблем та перспектив розвитку страхового ринку в Україні.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок