Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ В АСПЕКТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕНТАЛЬНОСТІ ТА БІОГРАФІЗМУ (І. КОТЛЯРЕВСЬКИЙ, П. ГУЛАК-АРТЕМОВСЬКИЙ, Г. КВІТКА_ОСНОВ’ЯНЕНКО)

СТАНОВЛЕННЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ В АСПЕКТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕНТАЛЬНОСТІ ТА БІОГРАФІЗМУ (І. КОТЛЯРЕВСЬКИЙ, П. ГУЛАК-АРТЕМОВСЬКИЙ, Г. КВІТКА_ОСНОВ’ЯНЕНКО)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ В АСПЕКТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕНТАЛЬНОСТІ ТА БІОГРАФІЗМУ (І. КОТЛЯРЕВСЬКИЙ, П. ГУЛАК-АРТЕМОВСЬКИЙ, Г. КВІТКА_ОСНОВ’ЯНЕНКО)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,97 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
БОРЗЕНКО ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
УДК 821.161.2’05
СТАНОВЛЕННЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ
В АСПЕКТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕНТАЛЬНОСТІ ТА БІОГРАФІЗМУ (І. КОТЛЯРЕВСЬКИЙ, П. ГУЛАК-АРТЕМОВСЬКИЙ, Г. КВІТКА_ОСНОВ’ЯНЕНКО)
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
ЛЬВІВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії української літератури
Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Денисюк Іван Овксентійович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, професор кафедри української літератури
імені академіка Михайла Возняка;
доктор філологічних наук, професор
Мейзерська Тетяна Северинівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д. Ушинського,
завідувач кафедри української філології;
доктор філологічних наук, професор
Погребенник Володимир Федорович,
Національний педагогічний університет
імені М. Драгоманова, завідувач кафедри української літератури.
Захист відбудеться “---22 ” червня 2007 р. об 11 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 35.051.13 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 231.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: М. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “22” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.051.13
кандидат філологічних наук, доцент Я.І. Гарасим
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема становлення нового українського письменства в пошуковому спектрі вітчизняного літературознавства належить до складних і водночас найбільш перспективних. Її наукове значення зумовлене, з одного боку, ситуацією загальнокультурного й літературного “зсуву-переходу”, а з другого, моментом “початку” нового літературного етапу, в якому окреслюються стратегія розвитку та основні прикмети українського словесного мистецтва на кілька наступних десятиліть. Водночас ця проблема пов’язана з ширшою національно-культурною перспективою, оскільки літературне становлення кінця XVIII – перших десятиліть ХІХ ст. безпосередньо співвідносилось із початком модерного етапу українського національного руху. Зв’язок, що склався між письменством та націєтворчими процесами, зумовлює правомірність залучення до літературознавчого дослідження міждисциплінарного досвіду передусім зі сфери етнопсихології.
Перші досить продуктивні спроби осмислення літературних феноменів в аспекті національної ментальності було здійснено в ХІХ та на початку ХХ ст. Чимало посутніх спостережень щодо етнонаціональної специфіки формування нового українського письменства належить науковцям 20_х рр. ХХ ст. Однак у наступні кілька десятиліть у межах радянського літературознавства етнопсихологічний аспект відійшов на другий план як такий, що суперечив панівній ідеологічній доктрині. Лише в 90_х роках минулого століття в українській гуманітарній науці поступово розгортаються процеси деколонізації, а, отже, природним чином пожвавлюється раніше штучно стримуваний інтерес до національної специфіки культурних і, зокрема, літературних явищ. Сьогодні дослідження ключових історико-літературних етапів в аспекті національної ментальності належить до найбільш актуальних напрямків, оскільки не лише сприяє всебічному висвітленню літературної історії та усвідомленню національної ваги художнього слова, а ще й стимулює внутрішньокультурний діалог, спрямований на глибше пізнання національних первнів словесного мистецтва. Період становлення нового українського письменства є під цим оглядом одним із тих ключових етапів, наукове освітлення яких може дати відповіді на складні питання не лише літературознавчого, а й ширше – загальногуманітарного й націєтворчого характеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ В АСПЕКТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕНТАЛЬНОСТІ ТА БІОГРАФІЗМУ (І. КОТЛЯРЕВСЬКИЙ, П. ГУЛАК-АРТЕМОВСЬКИЙ, Г. КВІТКА_ОСНОВ’ЯНЕНКО)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок