Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТИКРИЗОВЕ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ В КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ

Загрузка...

АНТИКРИЗОВЕ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ В КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ

Назва:
АНТИКРИЗОВЕ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ В КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,68 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЛІТВІН
НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 339.97:334.716
АНТИКРИЗОВЕ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ В КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ
Спеціальність 08.02.03 – організація управління,
планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана на кафедрі управління зовнішньоекономічною діяльністю Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
кандидат економічних наук, доцент
Ступницький Олексій Іванович
доцент кафедри управління зовнішньоекономічною діяльністю Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Лігоненко Лариса Олександрівна
завідувач кафедри економіки підприємництва Київського національного торговельно-економічного університету
кандидат економічних наук, доцент
Солом’янюк Павло Григорович
доцент кафедри економічної теорії економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Провідна установа – Національний інститут стратегічних досліджень при Адміністрації Президента України, м. Київ.
Захист відбудеться “6” вересня 2004 р. о “16” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.12.
Автореферат розісланий “6” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Поліщук Л.С.
.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історія трансформації економік країн Центральної та Східної Європи наочно показує, що макроекономічну стабілізацію, найбільше економічне зростання і покращення добробуту населення демонструють ті країни, що зуміли здійснити широкомасштабну приватизацію та реструктуризацію промислових підприємств, досягли максимального прогресу в лібералізації цін, торгівлі та міжнародному обміні, створили високоефективний банківський сектор, ринок цінних паперів та інші фінансові інститути, сприяють розвитку внутрішньої конкуренції. Економіка перехідного періоду нерідко стає вразливою від політичної нестабільності, приречена на вплив таких факторів, як інфляція, криза платежів, відсутність фінансової дисципліни, нездатність ряду господарських керівників працювати в умовах ринку. Особливо негативну роль у цьому ланцюзі відіграє неплатоспроможність підприємств. Для більшості країн з перехідною економікою 1990–і роки були десятиріччям економічного спаду, тобто характеризувались скороченням ВВП.
Незважаючи на істотні ринкові зрушення в економіці країни, позитивний вплив реформ на стан та темпи подальшого розвитку національної економіки є недостатнім, наявний в Україні науково-технічний та виробничий потенціал ще не реалізовано повною мірою. Теперішній стан розвитку багатьох суб'єктів господарювання та низки галузей фахівці продовжують визначати як кризовий. Індикатори кризових явищ, що стали, на жаль, типовими для багатьох підприємств, загальновідомі: спад виробництва, цінові та структурні диспропорції, випуск неконкурентоспроможної продукції, зниження продуктивності праці, масова збитковість та низька рентабельність, незадовільна структура балансу, дефіцит обігових коштів, неплатоспроможність, незбалансованість відтворювальних процесів. Зовнішні показники кризи на рівні окремого підприємства доповнюються внутрішніми проблемами, що також свідчить про розвиток кризових явищ, надмірно централізована структура та командний стиль управління, відсутність стратегічного та оперативного планування і контролю, незадовільний морально-психологічний клімат у трудових колективах, конфлікти між менеджерами різних рівнів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: АНТИКРИЗОВЕ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ В КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок