Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МИТНОЇ СПРАВИ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ З ДАВНІХ ЧАСІВ ДО 1917 РОКУ (НА МАТЕРІАЛАХ МИКОЛАЇВСЬКОЇ МИТНИЦІ)

Загрузка...

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МИТНОЇ СПРАВИ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ З ДАВНІХ ЧАСІВ ДО 1917 РОКУ (НА МАТЕРІАЛАХ МИКОЛАЇВСЬКОЇ МИТНИЦІ)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МИТНОЇ СПРАВИ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ З ДАВНІХ ЧАСІВ ДО 1917 РОКУ (НА МАТЕРІАЛАХ МИКОЛАЇВСЬКОЇ МИТНИЦІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,99 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одеська національна юридична академія
Ковальський Валентин Казимирович
УДК 339.543.73)
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МИТНОЇ СПРАВИ
НА ПІВДНІ УКРАЇНИ З ДАВНІХ ЧАСІВ ДО 1917 РОКУ
(НА МАТЕРІАЛАХ МИКОЛАЇВСЬКОЇ МИТНИЦІ)
Спеціальність 12.00.01 — теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата юридичних наук
Одеса - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат юридичних наук, професор
МУЗИЧЕНКО Петро Павлович,
Одеська національна юридична академія,
професор кафедри історії держави і права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, доцент
ОБОРОТОВ Юрій Миколайович,
Одеська національна юридична академія,
завідувач кафедри теорії держави і права
кандидат юридичних наук, доцент
КРИЖАНІВСЬКИЙ Анатолій Федорович,
Одеський юридичний інститут
Національного університету внутрішніх справ,
проректор з наукової роботи
Провідна установа Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра теорії та історії
держави і права (м. Київ).
Захист відбудеться 3 липня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.01 Одеської національної юридичної академії
за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юри-дич-ної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий 29.05. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради   Л. Р. Біла
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Зі становленням України як суверенної, незалежної держави особливого значення набуло забезпечення її економічної самостійності, невід’ємним елементом якої є митна справа. Характерно, що формування і здійснення самостійної митної політики стало одним із пріоритетних напрямків українського державотворення. Розробка основ митної політики і механізму її здійснення, у свою чергу, вимагає відповідних наукових пошуків. Однак ці пошуки не можуть обмежуватися лише синхронним ракурсом, оскільки сучасний стан будь-якого явища не можна зрозуміти поза процесом його історичного розвитку, тому що воно являє собою результат даного процесу. У зв’язку з цим особливої актуальності набувають відповідні історико-правові дослідження.
Для останнього десятиліття характерним є підвищення інтересу дослідників до історії митної справи. У працях українських і російських учених розглядаються питання становлення основ митної справи за давніх часів, на території Київської Русі, розвитку митного законодавства в Російській імперії, функ-ціонування радянської митної системи. Серед українських учених, які нині
роз-роб-ляють проблему історичного розвитку митної справи в Україні варто
назвати Л.В. Деркача, С.В. Ківалова, А.В. Кольбенка, А.П. Павлова, К.К. Санд-ровського.
Незважаючи на те, що у вітчизняній юридичній літературі вже є досвід щодо проведення історико-правових досліджень з історії митної справи в Украї-ні в цілому, проблеми становлення і розвитку митних систем регіонального рівня належної уваги з боку вчених – істориків права ще не одержали. Відсутні
дослідження, присвячені історичному розвиткові митної справи на території Півд-ня України, зокрема, Миколаївщини. Тим часом, у зв’язку з посиленням ролі регіональної митної політики, висвітлення особливостей розвитку митної політики в окремих регіонах, у тому числі південного регіону України, набуває особливої актуальності. Таким чином, актуальність теми дисертації обумовлена також її недослідженістю в юридичній науці.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності до цільової комплексної програми НАН України “Актуальні проблеми історії українського національного державотворення” (державний реєстраційний номер 0186.0.070872). Обраний напрямок є складовою частиною наукових досліджень Одеської національної юридичної академії “Правові проблеми становлення та розвитку сучасної Української держави” (державний реєстраційний номер 0101U001195) і пов’язаний з планом науково-дослідницької роботи кафедри історії держави і права на 2001–2005 рр.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МИТНОЇ СПРАВИ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ З ДАВНІХ ЧАСІВ ДО 1917 РОКУ (НА МАТЕРІАЛАХ МИКОЛАЇВСЬКОЇ МИТНИЦІ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок