Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНИЙ АНАЛІЗ І ПРОГНОЗУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

Загрузка...

СТРУКТУРНИЙ АНАЛІЗ І ПРОГНОЗУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

Назва:
СТРУКТУРНИЙ АНАЛІЗ І ПРОГНОЗУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,03 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 338.244+330.5
Іванов Сергій Євгенович
СТРУКТУРНИЙ АНАЛІЗ І ПРОГНОЗУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Спеціальність 08.02.03 - Організація управління, планування і регулювання економіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості Національної академії наук України (м. Донецьк) у відділі проблем регіональної економіки.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Прокопенко Микола Дмитрович,
Інститут економіки промисловості НАН України
(м. Донецьк), головний науковий співробітник
відділу проблем регіональної економіки.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Червова Лідія Георгіївна,
Інститут економіки промисловості НАН України
(м. Донецьк), завідуюча відділом проблем
управління виробництвом;
доктор економічних наук, доцент
Ситник Людмила Степанівна,
Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), професор кафедри менеджменту.
Провідна установа – Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля Міністерства освіти
і науки України (м. Луганськ), кафедра менеджменту.
Захист відбудеться "31" жовтня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий "26" вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Останнім часом в економіці України проявили себе сприятливі ознаки зростання виробництва. Так, у 2000 р. фактичний приріст валового внутрішнього продукту склав 6% замість запланованого приросту 2%, тобто у 3 рази більше. Це свідчить про те, що тривалий процес реформування економіки країни вступив у якісно нову фазу – фазу економічного зростання. Таким чином теоретичні та прикладні аспекти економічного зростання за своєю актуальністю вийшли на перший план у наукових дослідженнях.
Вивчення проблем економічного зростання торкається різноманітних напрямків наукових досліджень: вартісного, функціонального і факторного аналізів, розвитку національної економіки, виробничого потенціалу й зовнішньоекономічних зв'язків як чинників економічного зростання. Проте проведені дослідження не вичерпують проблематику економічного зростання, оскільки для одержання нових наукових результатів необхідно удосконалювати методи саме структурного аналізу. Необхідність такого вдосконалення визначається тим, що факторний аналіз дозволяє встановити функціональний зв'язок узагальненого показника (валовий суспільний продукт, валовий внутрішній продукт, національний доход) з одним із його структурних елементів, абстрагуючись від впливу всіх інших. З цього погляду структурний аналіз знаходиться на більш високому рівні досліджень, тому що враховує максимально можливе число функціональних зв'язків між структурними елементами узагальненого показника. Формування й аналіз таких функціональних зв'язків з економіко-математичної точки зору викликають певні труднощі. Тому методологія структурного аналізу розроблена недостатньо глибоко, лише в окремих деталях, і далека від досконалості, що у свою чергу обумовлює особливу значущість самої проблеми. В умовах реформування національного господарства необхідність досліджень такого роду ще більше зростає. Отже, у цілому їхня актуальність визначається практичною потребою вирішення конкретних задач, пов'язаних з аналізом економічного зростання в сучасних умовах, а також нагальною потребою виявлення методологічних особливостей і прикладних засобів здійснення структурного аналізу як окремої галузі економічної науки.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: СТРУКТУРНИЙ АНАЛІЗ І ПРОГНОЗУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок