Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обґрунтування умов застосування вогнегасних речовин в системах протипожежного захисту газокомпресорних станцій

Загрузка...

Обґрунтування умов застосування вогнегасних речовин в системах протипожежного захисту газокомпресорних станцій

Назва:
Обґрунтування умов застосування вогнегасних речовин в системах протипожежного захисту газокомпресорних станцій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,67 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ У СПРАВАХ ЗАХИС
ТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ


Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій
та у справах захисту населення від наслідків
чорнобильської катастрофи
Український науково-дослідний інститут пожежної безпеки
Деревинський Денис Миколайович
УДК 614.842.61
Обґрунтування умов застосування вогнегасних речовин
в системах протипожежного захисту
газокомпресорних станцій
21.06.02 – пожежна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті пожежної безпеки (УкрНДІПБ) МНС України (м. Київ).
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент Шкарабура Микола Григорович, Черкаський інститут пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля МНС України, ректор.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор Акіньшин Валерій Дмитрович, Київський національний університет технології та дизайну, завідувач кафедрою інформаційно-комп’ютерних технологій;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Тропінов Олександр Георгійович, НВП „Фактор” (м.Київ), завідуючий відділом вогнегасних речовин.
Провідна установа: Севастопольський військово-морський ордена Червоної Зірки інститут ім. П.С. Нахімова (СВМІ) МО України, кафедра живучості кораблів, водолазних та суднопідіймальних робіт (м. Севастополь).
Захист відбудеться „6” жовтня 2005 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради СРК.26.720.01 в Українському науково-дослідному інституті пожежної безпеки (УкрНДІПБ) МНС України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Рибальська, 18.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці УкрНДІПБ МНС України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Рибальська, 18.
Автореферат розісланий „2” вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.І. Сопенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Газокомпресорні станції (КС) є найбільш небезпечними серед об’єктів підвищеної пожежо- та вибухонебезпеки, що входять до інфраструктури підприємств транспорту газу. Пожежі на таких об’єктах характеризуються швидкоплинним характером та значними збитками. Вартість тільки одного газоперекачувального агрегату (ГПА) перевищує 10 млн. грн., а побічні втрати від пожежі можуть сягати набагато більших розмірів.
Відомості про пожежі та аварії на об’єктах транспорту газу обмежені, проте відомо, що тільки на магістральних газопроводах у Російській Федерації з 1992 по 2001 роки відбулося 545 аварій, багато з яких супроводжувалися пожежами. Технічні бази газового комплексу України та Росії схожі і мають однакові проблеми з питань забезпечення їх протипожежного захисту. Серед вогнегасників, якими забезпечено КС, переважну більшість складають переносні та пересувні порошкові вогнегасники, споряджені вогнегасними ВС-порошками. У пожежних автомобілях, якими захищаються КС, найбільш поширено застосовують біологічно “жорсткі” піноутворювачі загального призначення “ПО-6К” та ПО-1, які не відповідають вимогам ДСТУ 3789.
Найбільшу пожежну небезпеку мають такі КС, на яких застосовуються газоперекачувальні агрегати з газотурбінним приводом, що обумовлено наявністю природного газу, який перекачується нагнітачами під високим тиском, та значної кількості турбінної оливи ТП-22. Для їх протипожежного захисту на КС магістральних газопроводів України „Союз” та „Уренгой-Помари-Ужгород” застосовано комбіновані автоматичні установки газового пожежогасіння з використанням в них галону 1301 або хладону 2402 (у тому числі його сумішей з діоксидом вуглецю), які є чинниками руйнування озонового шару Землі.
Негативно впливає на ефективність систем протипожежного захисту КС в Україні низка факторів, серед яких можна відзначити наступні:
- обмеженість та протиріччя даних стосовно пожежної небезпеки горючого середовища в замкненому просторі, яке створюється системою "турбінна олива ТП-22 – пари оливи – повітря" за наявності нагрітих поверхонь; недостатній рівень знань стосовно процесів взаємодії газових озононеруйнівних вогнегасних речовин з таким середовищем, а також необхідних умов їх подавання при застосуванні технологій пожежогасіння та флегматизування;
- відсутність достовірних даних щодо ефективності гасіння турбінної оливи ТП-22 сучасними піноутворювачами та вогнегасними порошками; необґрунтованість рекламних даних деяких вогнегасних речовин та технічних засобів їх застосування;
Викладене обумовлює актуальність роботи щодо обґрунтування умов застосування сучасних вогнегасних речовин у системах протипожежного захисту газокомпресорних станцій магістральних газопроводів, спрямованої на їх удосконалення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Обґрунтування умов застосування вогнегасних речовин в системах протипожежного захисту газокомпресорних станцій

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок